cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Bali, Sulawesi

Sulawesi od jihu na sever

ID
termín
cena zájezdu
letenka
 
18467-01
13.09.18 - 01.10.18
61 000 Kč
30 000 Kč
19467-01
13.09.19 - 01.10.19
61 000 Kč
30 000 Kč
orientační cena

Indonésie se táhne jako ohromný smaragdový pás rozprostřený po obou stranách rovníku na 17 508 ostrovech sahajích od Sumatry po Papuu. Rozmanitostí kultur i scenerií je Indonésie v celém regionu nepřekonatelná. Tvoří ji tropická džungle i rýžová pole, nad kterými se sklání monumentální kužely aktivních vulkánů. Lidé držící tep na rychlém tepu moderní doby i ti, kteří jakoby jednou nohou ještě uvízli v době kamenné. V následujících programech se vám pokusíme přiblížit to, co tato pozoruhodná země, kde vždy můžete objevit něco nového, nabízí.Jednotlivé programy na sebe navazují, takže je dle zájmu můžete spojovat.

Z Bali zamíříme na ostrov Sulawesi, dříve známý jako Celebes, který projedeme od jihu na sever. Od holandské pevnosti Fort Rotterdam přes unikátní kulturu Toraji a nádherné Togianské ostrovy až po oblast Minahasy. Na závěr nás čeká šnorchlování v mořském národním parku Bunaken a setkání s nejmenšími primáty na světě – nártouny. Cestu si lze prodloužit o pobyt v mořském ráji – Raja Ampat.


1. – 3. den: odlet a přílet na Bali, odpočinek u moře v Sanuru, chrám Tanah Lot.

4. den: Ubud – Kulturní centrum Bali, opičí les, královský palác Puri Saren Agung, muzeum excentrického dona Blanka přezdívaného balijský Dalí, sloní jeskyně Goa Gajah, večerní představení balijských tanců.

5. den: přelet do Makassaru, dříve známému jako Ujung Pandang. Holandská pevnost Fort Rotterdam. Přístav s tradičními škunery etnika Bugisů, kteří jsou považováni za jedny z nejschopnějších námořníků v Indonésii.

6. den: přesun do Toraji, asi osmihodinová jízda se zastávkami na fotografování, Toraja patří k turisticky nejvyhledávanější části ostrova Sulawesi. Půvabnou horskou krajinu lemují tradiční domy připomínající svým tvarem lodě, na kterých údajně připluli předkové dnešních obyvatel. Během velkolepých pohřebních rituálů bývají poraženy stovky buvolů.

7. den: Toraja tour, návštěva tradičních vesnic Kete Kesu, Lemo, Suaya. Vesnice s tradičními domy tongkonany, dětský hřbitov ve kmeni stromů, sklaní galerie dřevěných loutek tau tau.

8. den: pokračování prohlídky Toraji, vesnice  Pallawa, Sa’dan, Marante, Nanggala, pohřební Londa, vyhlídka z Batutumongy na čarovnou krajinu Toraji.

9. den: po snídani asi osmihodinový přesun do Pendola, se zastávkami na oběd a fotografování.

10. den: přes jezero Poso, třetí největší jezero v Indonésii, do Tenteny. Vodopád Wera Salopa.

11. den: přesun do Ampany.

12. – 14. den: trajektem na krásné Togianské ostrovy. Relaxace, šnorchlování na Togianských ostrovech, dva dny výlety na lodi.

15. den: přesun soukromou lodí do přístavu Mariasa a odtud dlouhý přejezd do Manada, metropole severního Sulawesi, osobitého regionu známého jako Minahasa. 

16. den: rezervace Tangkoko s nejmenším primátem na světě nártounem, výlet do džungle.

17. den: šnorchlování v mořském parku Bunaken, obdařeném více než 300 druhy korálů a 3000 druhy ryb.

18. – 19. den: odlet a návrat do Evropy.


Cena zahrnuje: ubytování turistického typu, snídaně, privátní dopravu, minivany, lodě, trajekty, letenky Bali – Makassar, transfery, parkovné a mýtné,českého tourleadera, místní průvodce, rangera, dva výlety na Togianských ostrov, šnorchlovací výlet na Bunakenu.

Cena nezahrnuje: vstupní víza, vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, stravu, spropitné, poplatky za kameru, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, příplatek za jednolůžkový pokoj, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2015) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Chile, Argentina, Bolívie, Peru - Jižní Amerika - 73 500 Kč + letenka Poznávací zájezd K VIKTORIINÝM VODOPÁDŮM  - Jižní Afrika - 49 000 Kč + letenka  -  AKCE 2019 Poznávací zájezd Polsko, Bělorusko, Rusko - Za poklady staré Rusi Poznávací zájezd Island letecky s turistikou Poznávací zájezd Pobaltím do Petrohradu - 23 700 Kč Poznávací zájezd Maroko, Španělsko - Marokem až na okraj Sahary - 31 400 Kč Poznávací zájezd NORSKEM AŽ NA NORDKAPP - 39 700 Kč
Objednejte si katalog Poznávací zájezdy CK Pangeo tours 2018
Foto a video z cest hotalbusem Pangeo tours Poznávací zájezdy cestovní kanceláře Pangeo tours