Poznávací zájezd nehotelbusový zájezdJižní Vietnam, Kambodža, Bangkok, Laos, Severní Thajsko

Jižní Vietnam, Kambodža, Bangkok, Laos, Severní Thajsko

Pavel Zvolánek vás během téměř měsíční cesty provede po nejkrásnějších místech bývalých francouzských kolonií, projedete se lodí po Mekongu, „živoucí tepně Indočíny“, uvidíte nádherné scenerie krajiny rýžových polí, navštívíte h plovoucí trhy, úžasný chrámový a palácový komplex Angkor Wat, pulzující Bangkok I zatím méně navštěvovaný Laos a nakonec nejhezčí město severníh Thajska Chiang Mai.

1. den

odlet z Evropy

2. den

Přílet do Saigonu.

3. den

Saigon – dnes Ho Či Minovo Město, bývalá metrole Jižního Vietnamu, tržnice Binh Tay, Čínské město, pozůstatky francouzské kolonizace – katedrála Notre Dame, Stará pošta. Působivá Pagoda nefritového císaře, Palác sjednocení, Muzeum válečných pozůstatků.

4. den

návštěva mše původního vietnamského náboženství Cao Dai, působivá barvitá podívaná. Cu Chi – síť podzemních tunelů, městečko pod zemí i základna bojovníků Vietkongu.

5. – 7. den

delta Mekongu – „řeka devíti draků“, rýžová miska Vietnamu, síť kanálů, domácích dílniček, fotogenické plovoucí trhy. Přesun do hlavního města Kambodže Phnompenhu.

8. den

Phnompenh – kdysi Rudými Khmery zcela vylidněná a dnes již opět pulzující metropole Kambodže, nábřeží Mekongu, prohlídka královského paláce, Stříbrná pagoda, smutně proslulá vražedná pole Killing Fields, vězení Rudých Khmerů S 21.

9. den

přesun do Siem Reapu.

10. – 11. den

Angkor World Heritage Site – fantastické khmerské chrámy, některé zcela pohlcené džunglí, možnost prohlídky Angkoru z koše vyhlídkového balonu, obří siluety kamenných chrámů, fotogenický východ slunce, novější historie Kambodže v muzeu pozemních min, tržnice města Siem Reap, khmerské tance i nahlédnutí pod pokličku khmerské kuchyně.

12. den

přesun do Bangkoku

13. den

Bangkok prohlídka thajského hlavního města, královský palác s chrámem smaragdového Buddhy, chrám ležícího Buddhy Wat Pho – centrum thajské masáže, chrám úsvitu Wat Arun, plavba po kanálech řeky Chao Phraya, hadí farma, královské loděnice,

14. den

odlet do Vientiane – laoská metropole s vesnickou atmosférou, chrámy Wat Si Muang a Sisaket, That Louang, nejposvátnější stúpa v zemi, laoský vítězný oblouk Patouxai.

15. den

Vientiane – Vang Vieng – z laoské metropole do jeskyněmi protkaného Vang Viengu

16. den

Vang Vieng – Phonsavan – přes donedávna uzavřenou oblast do lasokéh vnitrozemí do Phonsavanu Prach laoských cest vynahrazují krásné horské scenerie i tajemná Planina džbánů, která nás čeká na konci putování.

17. den

Phonsavan – Planina džbánů. Původ obřích kamenných nádob zůstává záhadou, jejich stáří je odhadováno na dva tisíce let. Nahlédnutí do pohnuté laoské historie, která ze země během konfliktu ve Vietnamu učinila nejbombardovanější území v dějinách, Xieng Khouang, bývalé hlavní město království Phuan.

18. den

Phonsavan – Luang Prabang – horskou krajinou do historického Luang Prabangu

19. den

Luang Prabang – město na Seznamu UNESCO, , výhled na město z kopce Phousi, půvabný noční trh, ranní procesí mnichů. Královský palác, chrámy Wat Xiang Thong, Wat Saen, návštěva laoské vesnice a osvěžení v jezírcích vodopádu Tad Sae.

20. – 21. den

plavba po Mekongu. Dvoudenní plavba po Mekongu tvořícím hranici mezi laosem a Thajskem.

22. den

Chiang Rai – Chiang Mai. Od thajských hranic do Chiang Mai. Zastávka v proslulém Zlatém trojuhelníku s nahlédnutím do tamní minulosti pěstování opia. Místo, kde se potkávají hranice Thajska, Laosu a Barmy.

23. den

Chiang Mai. Jedno z nejhezčích thajských měst Chiang Mai, plné chrámů, dobrého jídla a pohoodvé atmosféry. Chrámy Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang,vyhlídka n aměsto z Doi Suthep.

24. – 25. den

Dvoudenní trek vedoucí k thajským horským kmenům. Noc v domorodé vesnici. Návrat do Chiang Mai.

26. den

Chiang Mai – odlet. Odlet z Chiang Mai do Bangkoku a odtud zpět domů.

27. den

návrat do Evropy

Cena zahrnuje

kompletní místní dopravu, transfery, vany, rychlá lod z Vietnamu do Phnompenhu, ubytování v hotelech turistické kategorie, služby českého delegáta a dle potřeb místního průvodce, plavba Mekong delta a plavba po kanálech řeky Chao Phraya v Bangkoku, letenku Bangkok – Vientiane, dvoudenní trek v severním Thajsku s plnou penzí

Cena nezahrnuje

letenky, vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, stravu, cestovní pojištění, spropitné, osobní náklady, sportovní vybavení, náklady způsobené vyšší mocí

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Přílet: Saigon, Odlet: Chiang Mai

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2019) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.