cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Malá parta - 15 lidí Plná penze, česká posádka
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Venezuela, Kolumbie

Země stolových hor

Roraima – „ztracený svět“ na vrcholu stolové hory, Salto Angel – nezapomenutelný výlet k nejvyššímu vodopádu světa, Kokosové pláže – relaxace a koupání, Cartagena – „perla Karibiku“


Prosluněné pláže, křišťálové vody Karibiku, tajemné stolové hory, nekonečné pralesy amazonské nížiny – to jsou přírodní krásy, které nabízí Venezuela. Po prohlídce hlavního města Caracasu a relaxaci na plážích NP Mochima si prohlédneme Humboldtovu jeskyni se statisícovou kolonií lelků jeskynních. Pak se vydáme do vnitrozemí, do oblasti tajemných stolových hor, kde můžeme zdolat jednu z nejznámějších – Roraimu. Nejvyšší vodopád světa Salto Angel v NP Canaima padá z okraje stolové hory Auyantepui do hloubky 973 metrů. Cestu zakončíme v kouzelném opevněném přístavním městě Cartagena, jednom z nejstarších měst Nového světa.


1. – 2. den: odlet do Caracasu, Caracas – hlavní město Venezuely, prohlídka města, Mauzoleum Simona Bolívara, národního hrdiny Latinské Ameriky, NP Avila – lanovkou z města na hřeben pobřežních hor, krásná vyhlídka na město i karibské pobřeží.

3. – 4. den: přejezd po pobřeží Karibiku do NP Mochima s 36 ostrůvky, zátokami a plážemi, fakultativní výlet lodí okolo ostrůvků s plážemi a korálovými útesy, koupání v Karibiku, NP Guacharo – krasová oblast východní Venezuely s nejdelší a největší jeskyní Cueva del Guacharo, gigantická Humboldtova jeskyně World Heritage Site s kolonií nočních ptáků Lelků jeskynních, pěší výlet k vodopádu La Payla.

5. – 6. den: Ciudad Guayana – město na řece Orinoko, průmyslové centrum východu země, Parque Cachamay – peřeje na řece Caroní, Gran Sabana – cesta náhorní planinou ke stolovým horám „tepui“ v jihovýchodní Venezuele.

7. – 10. den: Roraima – pěší turistika v oblasti stolových hor, čtyřdenní trek – výstup na vrchol stolové hory Mt. Roraima (2810 m). Výstup na vrchol Roraimy patří k náročnějším horským trekům, je zajišťován místními indiánskými průvodci z kmene Pemon a vyžaduje vybavení pro pobyt v přírodě, základní zkušenosti s pohybem v horách a určitou fyzickou zdatnost. Účastníci, kteří nebudou chtít absolvovat celý výstup, mohou jít zkrácený jednodenní trek k úpatí Roraimy a pak jet hotelbusem po přírodních zajímavostech v okolí (Jaspisový kaňon, vodopády Chinak Meru, Salto Kama, Salto Yuruaní, peřeje Kamoirán, Santa Elena – městečko na hranici s Brazílií, let nad stolovými horami). Veškeré aktivity v oblasti Roraimy jsou fakultativní

11. – 12. den: přejezd zpět k řece Orinoko, Ciudad Bolívar – brána do NP Canaima – pulzující město na jižním břehu Orinoka poblíž úžiny La Agostura, prohlídka města.

13. – 15. den: NP Canaima – třídenní výlet do národního parku v srdci stolovývh hor. Ze Ciudad Bolívar poletíme malým letadlem do NP Canaima do stejnojmenné indiánské vesnice na břehu čarokrásné Laguny Canaima, do které padají mohutné vodopády Salto Hacha, Salto Sapo, Salto Sapito a Salto Colondrina. Vydáme se k nejvyššímu vodopádu světa – Salto Angel. Za příznivého stavu vody v řece se následující den nalodíme na motorové kánoe a s místními indiánskými průvodci vyrazíme proti proudu řek Rio Carao a Rio Churún do kaňonu El Diablo pod stolovou horu Auyantepui, ze které padá Salto Angel do hloubky 973 metrů. V případě nízkého stavu vody je možný vyhlídkový let malým letadlem kolem stolových hor k vodopádu Salto Angel (fakultativně).

16. – 18. den: Los Llanos – průjezd planinami po levém břehu Orinoka, NP Morrocoy – koupání v Karibiku, pláže s bílým pískem, korálové útesy, Coro – koloniální město s univerzitou a nádhernou koloniální architekturou, Médanos del Coro – písečné duny.

19. – 21. den: Maracaibo – přístav na břehu laguny s neopakovatelným koloritem, Lago de Maracaibo – most Puente Urdaneta přes lagunu dlouhý téměř 9 km.

22. – 24. den: přejezd do Kolumbie, jízda podél pobřeží Karibského moře do Cartageny, Cartagena – perla Karibiku, jedno z nejstarších a nejhezčích přístavních měst na americkém kontinentu, obklopené hradbami, dlážděné uličky, romantická zákoutí, námořní muzeum. Fakultativně možnost výletu lodí na ostrůvky v okolí. Odlet a návrat do Evropy.


Vážení klienti,

před lety jsme si s Mírou Dohnalem přečetli nádhernou knihu od Jaroslava Mareše „Kurupira -zlověstné tajemství“. Je to nádherná publikace o stolových horách. Když jsme jí dočetli, Míra zavřel knihu a prohlásil: „Kdy tam jedem?“ Tak nějak vzniknul úžasný zájezd do Venezuely „Země stolových hor“. Podařilo se nám jej nesčetněkrát absolvovat. Stát na vrcholu Roraimy, spát v pralese pod nejvyšším vodopádem na světě… Bohužel v současné době nám politická situace ve Venezuele neumožňuje tento skvělý zájezd uskutečnit. Přesto zájezd „Venezuela – země stolových hor“ uvádíme alespoň na našich webových stránkách, a to z jednoduchého důvodu. Stejně tak jako se situace v jihoamerických zemích rázem zhorší, tak je schopna se jako zázrakem stejně rychle uklidnit. Věříme proto, že se opět projdeme pralesem okolo orchidejí a pojedeme s indiány po přítoku Orinoka do indiánské vesničky pod Salto Angel. „PROSTĚ SI POČKÁME…“.

S pozdravem „Maňana“,
Jarda „Hajnej“ Michal
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Venezuela - země stových hor
Poznávací zájezd Venezuela - země stových hor
Poznávací zájezd Venezuela - země stových hor
Poznávací zájezd Venezuela - země stových hor
Poznávací zájezd Venezuela - země stových hor
Poznávací zájezd Venezuela - země stových hor
Poznávací zájezd Venezuela - země stových hor