Poznávací zájezd Po stopách indiánských kultur

Peru, Bolívie, Chile

Na této cestě uvidíme vše podstatné z Peru a Bolívie. V Chile navštívíme severní část s Aricou, městem věčného jara, národní park Lauca na bolivijské hranici s nádhernými vulkány Parinacota a Pomerepe tyčícími se nad hladinou jezera Chungará. V Bolívii nás budou čekat klasické památky v Potosí a Sucre, městech zapsaných na seznamu UNESCO, a navštívíme i záhadné Tiahuanaco. K nezapomenutelným zážitkům bude bezesporu patřit výlet na největší solnou desku na světě, Salar de Uyuni. V Peru pak uvidíme legendární jezero Titicaca s plovoucími ostrovy indiánů kmene Uros, hlavní město incké říše Cuzco i tajemné Machu Picchu. Z ptačí perspektivy si prohlédneme legendární obří kresby na planině Nazca.

1. – 3. den

odlet do Limy a dále do Cuzca.

4. – 6. den

Cuzco – hlavní město někdejší říše Inků, směs inckých a koloniálních památek, pozůstatky zlatého dvora Coricancha, pevnost Saqsaywaman, zeď s dvanáctibokým kamenem, indiánské trhy, Machu Picchu – fakultativně výlet vlakem k nejznámější incké památce, svaté údolí řeky Urubamba – incké památky Pisac, Ollantaytambo, Qenco, Tambomachay.

7. – 9. den

jezero Titicaca – fakultativně výlet lodí k plovoucím ostrovům indiánů kmene Uros, přejezd do Bolívie, Tiahuanaco – pozůstatky předinckého města, Brána Slunce a Měsíce, La Paz – nejvýše položené hlavní město na světě, ukázka mestické architektury, čarodějnické trhy, Altiplano – jízda po náhorní planině v nadmořské výšce 3800 m n. m.

10. – 12. den

Potosí – návštěva mincovny La Moneda, fakultativně exkurze do stříbrných dolů v hoře Cerro Rico, teplé prameny – Laguna de Tarapaya, bílé město Sucre – „americké Atény“, jedno z nejkrásnějších měst Bolívie, unikátní stopy dinosaurů ve stěně místního lomu (fakultativně).

13. – 14. den

Uyuni – městečko ležící na okraji solné desky Salar de Uyuni, hřbitov vlaků, Salar de Uyuni – největší solná pánev na světě, „Ostrov rybářů“ se stromovými kaktusy, celodenní výlet terénními vozy na ostrov obklopený solnou plání (v ceně zájezdu).

15. – 17. den

Laguna Chungará – přejezd do Chile, malebné horské scenerie v okolí laguny Chungará a vulkánů Parinacota a Pomerepe ve výšce 4500 m, lamy vikuňa, andské činčily – viskače, Arica – přístav na pobřeží Pacifiku, město věčného jara, nejsevernější chilské město.

18. – 19. den

Arequipa – druhé největší město Peru, pod sopkou Misti, klášter Santa Catalina – město ve městě, jedinečná ukázka koloniální architektury, Nazca – záhadné linie a obrazce v poušti, fakultativně možnost letu nad planinou, Paracas – městečko na pobřeží Pacifi ku, fakultativně výlet na ostrovy Ballestas.

20. – 23. den

Lima – hlavní město Peru, unikátní Muzeum zlata, koloniální architektura. Odlet z Limy a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet na solnou desku Salar de Uyuni.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Cesta může být realizována opačným směrem.

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Dokument z cesty Latinskou Amerikou
Nazca – Peru
Poznávací zájezd Po stopách indiánských kultur, Mapa

Těšte se na

Titicaca - jezero ležící na hranici Peru a Bolívie

La Paz - sídlo bolivijské vlády

Machu Picchu - ruiny inckého kultovního města v peruánských Andách