Poznávací zájezd Mexiko – okruh Yucatán

16 dní | Mexiko

Yucatánský poloostrov a Chiapas. Snad nejhezčí části Mexika. Kdo tu ještě nebyl, musí to napravit, kdo tu již byl, bude se vracet. Kultura a historie hlavně mayských, ale i dalších kultur se tu snoubí s úžasnými plážemi Karibiku.

Najdete tu pralesy s vodopády a peřejemi, nebo třeba tzv. cenoty – krasové jeskyně zatopené naprosto průzračnou vodou, kde se můžete jen vykoupat, ale i potápět. A bude toho víc.

1. den

Přílet do Cancúnu, hlavního města mexických pláží. Noc v Playa del Carmen – turistické město, pěší zóna kousek od pláže, večerní bary, diskotéky na pláži.

2. den

Ranní procházka po 5 avenidě, posezení nebo koupání na městské pláži. Přejezd do Dos Ojos. Jedny z nejznámějších Cenotes. Volný program. Nocleh v Dos Ojos, v mexickém pralese.

3. den

Přejezd směr Bacalar se zastávkou v archeologické zóně Muyil a zajížďkou do Mahahualu, odpoledne koupání. Resort „Cabaňas ecoturísticas Costa Maya“ pobřeží severně od Xcalak.

4. den

Bacalar, možnost výletu lodí po jezeře. Prohlídka pirátské pevnosti v Bacalaru.

5. den

Ruiny Calakmul. “Mexický Tical“ – staré mayské město zcela obklopené deštným pralesem nedaleko guatemalských hranic. Nocleh ve městě Escárcega.

6. den

Přesun k magickým peřejím Agua Azul v Chiapasu – procházky, focení, koupání. Misol–Há – zastávka u pralesního vodopádu, kde se natáčely scény k filmu Predátor.

7. den

Návštěva jedné z nejdůležitějších a nejhezčích archeologických lokalit v Mexiku – Palenque. Chrám nápisů, hrobka vládce Pacala (nyní nepřístupná), chrámy Kříže, Akvadukt. Dojezd do Campeche. Večerní prohlídka města.

8. den

Uxmal, prohlídka velice zachovalých ruin velkého mayského města, přejezd přes Ruta Pook (Kabah, Sayil, Xlapak, Labná). Tyto místa jsou na trasách původních mayských cest.

9. den

Merida – prohlídka města, odjezd do Celestúnu. Výlet po laguně na lodi, pozorování plameňáků ve volné přírodě. Průjezd lodí porostem mangrovů. Oběd a koupání na pláži. Návrat do Meridy.

10. den

Přejezd na ruiny Mayapan, odpoledne truck (vozík tažený koněm po kolejích), který jezdí mezi cenoty. Hacienda Teya – večeře. Merida, večerní prohlídka města (nejstarší katedrála na kontinentě, Montejův dům (zakladatel města), náměstí.

11. den

Hacienda Aké, prohlídka továrny na výrobu sisalového vlákna. Izamal – krásné, tzv. Žluté Město, známé též pro své předkolumbovské ruiny, prohlídka místní tržnice.

12. den

Další, velice známá archeologická lokalita Chichen Itzá. Kukulkánova pyramida, studna obětí, observatoř, velké hřiště… Přejezd do města Valladolid, jeskyně Dzitnup a Zaci. Přesun do Tulumu.

13. den

Punta Allen. Návštěva v přímořské biosférické rezervaci Sian Ka'an na konci poloostrova Boca Paila. Naprosto jedinečný trip. Koupání, nebo výlet lodí. Přejezd do Cancúnu.

14. den

Cancún – Výlet do Puerto Morelos, Puerto Aventuras nebo koupání na pláži v Akumalu.

15. – 16. den

Snídaně, odlet do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu v pronajatém voze, 14x snídani, ubytování: hotel 10x, "chýše" 4x , služby českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

obědy a večeře, občerstvení, vstupy na památky a do cenot, fakultativní výlety, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Termíny a ceny

12.12.2022 - 27.12.2022
cena zájezdu: 34 900 Kč
letenka: 25 000 Kč
OBJEDNAT
UZAVŘENO
29.12.2022 - 13.1.2023
cena zájezdu: 34 900 Kč
letenka: 28 000 Kč
OBJEDNAT
UZAVŘENO
cena letenky je orientační

Těšte se na

NEHOTELBUSOVÝ ZÁJEZD