Poznávací zájezd Z Panamy do Mexika

Mexiko, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama

Naše cesta úzkým pruhem pevniny mezi dvěma oceány povede šesti malými středoamerickými republikami. Každá z nich nám nabídne něco jiného. Divoká Guatemala s potomky legendárních Mayů, rozporuplný Honduras s horami a korálovými útesy, Nikaragua s úchvatnými vulkány, turisticky hojně navštěvovaná Kostarika a moderní Panama. Navštívíme aztécké pyramidy a zavítáme také do mayských měst. Uvidíme celou řadu aktivních vulkánů, projedeme deštné pralesy a navštívíme jednu z největších staveb 20. století – Panamský průplav. Zblízka poznáme všední život přátelských místních obyvatel.

1. – 2. den

odlet do Mexico City – prohlídka hlavního města Mexika a centra aztécké říše World Heritage Site, Národní antropologické muzeum, Zócalo – největší náměstí ve městě, katedrála Nanebevzetí největější Panny Marie, mrakodrap Torre Latinoamericano s vyhlídkovou terasou.

3. – 4. den

Teotihuacán – Cesta mrtvých, pyramida Slunce a Měsíce, Quetzalcoatlův chrám World Heritage Site, Cholula – největší pyramida světa se základnou o délce 450 m a výškou 65 m. Vyhlídka na sopku Popocatépetl. Puebla – město s více než 70 kostely World Heritage Site, Veracruz – přístav u Mexického zálivu.

5. – 9. den

Salto de Eyipantla – pralesní vodopád, Catemaco – jezero s ostrovem opic makaků červenolících, La Venta – olmécké kamenné hlavy, Palenque – pozůstatky mayských staveb uprostřed džungle World Heritage Site, observatoř, chrám nápisů s hrobkou krále Pacala, Aqua Azul – kaskádové vodopády uprostřed deštného pralesa, koupání, San Cristóbal de Las Casas – metropole mexického Chiapasu, malebné indiánské trhy, horská příroda státu Chiapas, Montebello – kouzelná jezera na guatemalské hranici, vápencové jeskyně, přejezd do Guatemaly.

10. – 11. den

Atitlán – jezero mezi třemi vulkány, fakultativně výlet lodí po jezeře do tří domorodých osad .

12. – 13. den

Antigua Guatemala – krásné starobylé koloniální město World Heritage Site, původně hlavní město země, fakultativně a podle momentální vulkanické aktivity výlet ke kráteru sopky Pacaya – vývěry žhavé lávy.

14. – 15. den

Tikal – největší město mayské civilizace World Heritage Site, obrovské pyramidy čnějící nad koruny okolního pralesa, v době rozkvětu zde žilo 50 000 obyvatel, přejezd do Hondurasu.

16. – 17. den

Copán – „město stél“, pozůstatky mayských staveb World Heritage Site, Pulhapanzak – magický, 40 m vysoký vodopád, koupání v řece, Tegucigalpa – hlavní město země, přejezd do Nikaragui.

18. – 20. den

León – jedno z nejstarších a nejzachovalejších měst země World Heritage Site, koloniální architektura, Managua – hlavní město, moderní a komerční centrum ležící na břehu stejnojmenného jezera, pozůstatky katedrály, čtvrť monumentů, prezidentský palác, vulkán Mombacho – vyhaslá sopka u jezera Nikaragua, fakultativně možnost výletu terénním autem na vrchol sopky, naučná stezka kolem kráteru v horském mlžném lese, Granada – nejstarší španělské město na březích jezera Nikaragua, koloniální budovy, vulkán Masaya – činná sopka, vyhlídka do 300 m hlubokého kráteru, přejezd do Kostariky.

21. – 23. den

Monteverde – horský mlžný les kostarických hor, fakultativně traily a naučné stezky v pralese, visuté mosty, pozorování kolibříků, NP Arenal , průjezd kolem jezera a sopečného vulkánu.

24. – 25. den

San José – hlavní město, několik krásných muzeí, zejména Muzeum nefritu, Cartago – město ležící pod sopkou Irazú, bazilika Nuestra Seňora de los Angeles se soškou Černé madony, patronky Kostariky, vulkán Poás – aktivní vulkán obklopený horským mlžným lesem.

26. – 27. den

Manuel Antonio – pacifický přímořský národní park, kouzelné pláže, Cahuita – karibský přímořský národní park, nádherné bílé pláže, koupání, tropická vegetace, opice, přejezd do Panamy.

28. – 31. den

Las Lajas – pláže u Tichého oceánu, koupání, Panama City – hlavní město, moderní čtvrtě s mrakodrapy, koloniální čtvrť Casco Viejo, prezidentský palác Casa de las Garzas (Volavčí dům), Panama el Viejo – pozůstatky staré Panamy, Panamský průplav, zdymadla Miraflores – Muzeum výstavby kanálu, pozorování zaoceánských lodí proplouvajících zdymadly. Odlet a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstupy do vyjmenovaných lokalit: Aqua Azul, Montebello, Pulhapanzak, vulkán Masaya.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, poplatky za přejezdy hranic (cca 120 $), letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Cesta může být realizována opačným směrem.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 10.11.2016

Ahoj Pangeo, chtěla bych napsat pár řádků chvály a spokojenosti s cestou po střední Americe, ze které jsem se právě vrátila. Nejenže to byla krásná cesta plná nových zážitků, krásné přírody, měst, sopek, vykopávek, pyramid, muzei, Karibiku, Atlantiku a koupání, ale i nesmírné spokojenosti se službami, ochotou a výtečnými kulinářskými schopnostmi naší posádky, kterou tvořili Martin Fuka a Pavel Fuxa. Vše řešili s naprostým přehledem, rychle, operativně, ničím se nenechali vytočit, vyvést z míry, stresovat ani zaskočit. Vše řešily v klidu a pohodě. Zvláště bych velmi vyzdvihla a ocenila jejich kuchařské schopnosti, zejména Martin nám připravoval opravdové lahůdky v podobě místních specialit. Nebylo mu zatěžko připravit i pro mně něco bez masa, jako například rybu, vajíčko nebo zeleninu. Jsem mu za to moc vděčná, což jsem mu samozřejmě sdělila již na místě a i na konci zájezdu, ale vzhledem k tomu, že jsme byla maximálně spokojená nejen s jídlem , ale i s celou organizací a pohodou, která zde vládla, tak jsem se rozhodla, že vám o tom musím napsat. Prosím vyřiďte klukům ještě jednou moje nejsrdečnější pozdravy a chválu. Moc jim za to děkuji. Mějte se všichni moc hezky a jen tak dále.

Děkuji, přeji hezký pracovní týden. S pozdravem Noemi.
--
MUDr. Noemi Krajčová

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Mexico City a Teotihuacan
Poznávací zájezd Z Panamy do Mexika, Mapa

Těšte se na

Panamský průplav – technický div světa

bělostné pláže Karibiku – koupání a relaxace v Kostarice

Masaya, Arenal – činné vulkány v Kostarice a Nikaragui

Tikal, Copán, Palenque – velkolepá mayská města