Poznávací zájezd Tajemná Kolumbie

26 dní | Kolumbie, Ekvádor

MÁME NEJŠIRŠÍ PROGRAM ZE VŠECH!!! Ač tajemná, otevírá svoji náruč. Krajina, s pověstí nebezpečí a válek drogových gangů, je dnes ve skutečnosti úplně jiná, bezpečná. Ochotní a usměvaví lidé na severu, na jihu poznáte, že až sem zasahovala incká říše. Kolumbii z velké části pokrývají vysoká pohoří rozeklaná příkrými srázy a hlubokými údolími. Svahy pokrývají plantáže kávy a exotického ovoce. Polovina světové produkce smaragdů pochází právě z kolumbijských dolů. Navštívíme Cartagenu – jedno z nejhezčích měst v Jižní Americe i Bogotu a další města. N.P. Tayrona s divokým pobřežím i nádhernými plážemi. Archeologické lokality San Augustin a snad i Tierradentro. A bude toho ještě víc! Vydejte se tedy s námi na cestu, zájezd doporučujeme spojit se zájezdem“ Z Limy na rovník“.

Termíny a ceny

26.8.2023 - 20.9.2023
cena zájezdu: 78 000 Kč
letenka: 35 000 Kč
30.3.2024 - 24.4.2024
cena zájezdu: 78 000 Kč
letenka: 35 000 Kč
cena letenky je orientační

1. – 3. den

Odlet z Evropy do Cartageny, návštěva nejkrásnějšího koloniálního města v Kolumbii . Fakultativně celodenní výlet lodí na souostroví Islas del Rosario, korálové ostrovy, šnorchlování, mořské akvárium, pláž Playa Blanca, karibský skvost. (podle aktivit cca 30 – 50 $)

4. – 7. den

Volcan de Lodo El Totumo – bahenní koupel s léčebnými účinky, Santa Marta, jedno z nejstarších měst Kolumbie a místo kde zemřel osvoboditel Jižní Ameriky – Simon Bolívar. N.P. Tayrona – nádherné pláže, možnost treku pralesem do Pueblita – vesničky starší, než legendárni Ciudad Perdida. Přesun podhůřím And k městu Medellín.

8. – 9. den

Medellín, prohlídka hlavního města regionu Antioquia, druhého největšího města Kolumbie. La Piedra del Peňol – 200 metrů vysoký žulový monolit s nádhernou vyhlídkou, 650 schodů do nebe.

10. – 12. den

Bucamaranga, prohlídka města kterému se přezdívá “Město Parků” a je známo kávovými plantážemi na okolních svazích. Kaňon Chicamocha. Více než 6ti kilometrová lanovka, kterou se můžete spustit z hrany kaňonu na dno a pak až na jeho druhou stranu. Villa de Leyva. Půvabné město, kde se zastavil čas. Možnost výletů po okolí – paleontologické muzeum, treky okolní přírodou. Vodopády, jezera. Zipaquirá – unikátní katedrála v solném dole.

13. – 16. den

Bogotá – hlavní město s nejvýznamnějším muzeem zlata na světě, koloniální čtvrť La Candelaria, muzea, galerie a historické památky. Poušť Desierto de la Tatacoa – pískovcové skály mnoha barev, bazény v poušti!!

17. – 19. den

Podaří se nám navštívit Tierradentro? Úžasný archeologický areál s obřími pohřebními komorami dávné civilizace. San Agustín – až 7 metrů vysoké kamenné sochy u hrobů tajemné kultury. Tyto dva archeologické areály jsou opravdovou lahůdkou pro laiky i odborníky.

20. – 23. den

Salto Mortiňo – 140 metrů vysoký vodopád, průjezd N.P. Puracé. Popayán – bělostné univerzitní město spisovatelů, malířů a básníků, muzeí a kostelů. Přejezd přes průsmyky And s krásnými výhledy v dramatické krajině; plantáže cukrové třtiny v rovinách. Pasto – koloniální architektura, 12 kostelů, malé muzeum zlata, návštěva kostela Santuario de las Lajas – „kolumbijské Lurdy“, překrásný kostel nad řekou Rio Guaitara. Přejezd do Ekvádoru.

24. – 26. den

Quito – prohlídka ekvádorské metropole, návštěva monumentu na rovníku, odlet a přílet do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 20.5.2013

Dobrý den Pangeo,

už uteklo opravdu dost dní od doby, co jsem se vrátila ze zájezdu Kolumbie, Equador a já se nemůžu dostat k tomu, abych napsala aspoň pár vět.
Chci se tímto poděkovat za možnost aspoň z rychlíku poznat kousek Jižní Ameriky. Bylo to moc příjemné a dobře zorganizované, naštěstí bez jediného zádrhelu.

Moje velké poděkování patrí našim průvodcům, kuchařům, šoféřům, kamarádům ..... ono to vypadá, že jich tam bylo hodně, ale všechno perfektně zvládli jen ve dvou - Vítek a Pavel. Opravdu nevím kam chodíte na tak báječné lidi, profesionálně i lidsky. Tisícerodíky a pochvala pro oba.

S přáním ať se Vám daří a ať i nadále obohacujete naše životy.

Zuzana

Termíny a ceny

26.8.2023 - 20.9.2023
cena zájezdu: 78 000 Kč
letenka: 35 000 Kč
30.3.2024 - 24.4.2024
cena zájezdu: 78 000 Kč
letenka: 35 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Tajemná Kolumbie, Mapa

Těšte se na

Cartagena - perla koloniálních měst

N.P. Tayrona – divoké pobřeží, nádherné pláže

San Agustín, Tierradentro – unikátní archeologické lokality, scenérie v poušti

Tatacoa, Bogotá – beze slov, tu musí vidět každý...