Poznávací zájezd Tajemná Kolumbie

26 dní | Kolumbie, Ekvádor

Krajina s pověstí nebezpečí a válek drogových gangů, je dnes ve skutečnosti úplně jiná, bezpečná. Kolumbii z velké části pokrývají vysoká pohoří rozeklaná příkrými srázy a hlubokými údolími. Svahy pokrývají plantáže kávy a exotického ovoce. Polovina světové produkce smaragdů pochází právě z kolumbijských dolů. Navštívíme Cartagenu i Bogotu – jedny z nejhezčích měst v Kolumbii. NP Tayrona s divokým pobřežím a nádhernými plážemi. Archeologické lokality San Augustin a Tierradentro. Vydejte se s námi na tuto dobrodružnou cestu.

Termíny a ceny

30.3.2024 - 24.4.2024
cena zájezdu: 78 000 Kč
letenka: 37 000 Kč
REZERVOVAT
VYPRODÁNO
cena letenky je orientační

1. – 3. den

Odlet z Evropy do Cartageny, návštěva nejkrásnějšího koloniálního města v Kolumbii . Fakultativně celodenní výlet lodí na souostroví Islas del Rosario, korálové ostrovy, šnorchlování, mořské akvárium, pláž Playa Blanca, karibský skvost. 

4. – 7. den

Volcan de Lodo El Totumo – bahenní koupel s léčebnými účinky, Santa Marta, jedno z nejstarších měst Kolumbie a místo, kde zemřel osvoboditel Jižní Ameriky – Simon Bolívar. NP Tayrona – nádherné pláže, možnost treku pralesem do Pueblita – vesničky starší, než legendárni Ciudad Perdida. Přesun podhůřím And k městu Medellín.

8. – 9. den

Medellín – prohlídka hlavního města regionu Antioquia, druhého největšího města Kolumbie. La Piedra del Peňol – 200 metrů vysoký žulový monolit s nádhernou vyhlídkou, 650 schodů do nebe.

10. – 12. den

Girón  – prohlídka starobylého města, kávové plantáže na okolních svazích. Kaňon Chicamocha – více než 6ti kilometrová lanovka, kterou se můžete spustit z hrany kaňonu na dno a pak až na jeho druhou stranu. Villa de Leyva – půvabné město, kde se zastavil čas. Možnost výletů po okolí – paleontologické muzeum, treky okolní přírodou. Vodopády, jezera. Zipaquirá – unikátní katedrála v solném dole.

13. – 16. den

Bogotá – hlavní město s nejvýznamnějším muzeem zlata na světě, koloniální čtvrť La Candelaria, muzea, galerie a historické památky. Poušť Desierto de la Tatacoa – pískovcové skály mnoha barev, bazény v poušti!!

17. – 19. den

Podaří se nám navštívit Tierradentro? Úžasný archeologický areál s obřími pohřebními komorami dávné civilizace. San Agustín – až 7 metrů vysoké kamenné sochy u hrobů tajemné kultury. Tyto dva archeologické areály jsou opravdovou lahůdkou pro laiky i odborníky.

20. – 23. den

Salto Mortiňo – 140 metrů vysoký vodopád, průjezd N.P. Puracé. Popayán – bělostné univerzitní město spisovatelů, malířů a básníků, muzeí a kostelů. Přejezd přes průsmyky And s krásnými výhledy v dramatické krajině; plantáže cukrové třtiny v rovinách. Pasto – koloniální architektura, 12 kostelů, malé muzeum zlata, návštěva kostela Santuario de las Lajas – „kolumbijské Lurdy“, překrásný kostel nad řekou Rio Guaitara. Přejezd do Ekvádoru.

24. – 26. den

Quito – prohlídka ekvádorské metropole, návštěva monumentu na rovníku, odlet a přílet do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Cesta může být realizována opačným směrem.

Termíny a ceny

30.3.2024 - 24.4.2024
cena zájezdu: 78 000 Kč
letenka: 37 000 Kč
REZERVOVAT
VYPRODÁNO
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Tajemná Kolumbie, Mapa

Těšte se na

Cartagena - perla koloniálních měst

N.P. Tayrona – divoké pobřeží, nádherné pláže

San Agustín, Tierradentro – unikátní archeologické lokality, scenérie v poušti Tatacoa

Bogotá – beze slov, tu musí vidět každý...