Poznávací zájezd Krajem Nikoly Šuhaje

Zakarpatská Ukrajina

Poznejte s námi kraj, který neprávem stojí mimo zájem turistického ruchu – Zakarpatskou Ukrajinu. Nejvýchodnější část předmnichovského Československa, kraj Nikoly Šuhaje, málo dotčený moderní civilizací. Necháme se okouzlit klidem a zadumanou krásou karpatských polonin a horských vesniček. Navštívíme někdejší nejvýchodnější obec ČSR Jasinju a budeme mít možnost vystoupit na nejvyšší horu Ukrajiny i někdejší ČSR.

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Užhorod, Mukačevo – prohlídka měst a památek na 1. republiku, skanzen lidové architektury, mukačevský hrad.

4. – 5. den

Chust, Rachov, polonina Svidovec – typický kolorit ukrajinských měst, pěší turistika na polonině Svidovec v okolí hory Bliznica, Jasinja – nejvýchodnější osada prvorepublikového Československa, dle počasí výstup na nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu ( 2.061 m )

6. – 7. den

Koločava – muzeum Ivana Olbrachta, vorařské muzeum, pěší turistika po kraji Nikoly Šuhaje, jezero Sinevir, polonina Boržava – pěší turistika na jedné z nejhezčích polonin Zakarpatska, vodopád Šipoť.

8. – 9. den

polonina Runa – pěší turistika, večer přejezd na Slovensko, návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, stravu a dopravu během vícedenních fakultativních výletů, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Poznávací zájezd Krajem Nikoly Šuhaje, Mapa

Těšte se na

Svidovec – pěší turistika v okolí hory Bliznica

Jasinja – nejvýchodnější prvorepubliková osada

Koločava – rodiště loupežníka Nikoly Šuhaje

Hoverla – nevyšší vrchol Ukrajiny