Poznávací zájezd Slovinsko - velký okruh malou zemí

Slovinsko

Jak název napovídá, projedeme tuto malou zemi od východu k západu, od Jadranu k Julským Alpám. Slovinsko nabízí návštěvníkům pestrou mozaiku zajímavostí a my na naší cestě poznáme většinu z nich: malebný kraj vinic kolem vesničky Jeruzalém, nejstarší město Ptuj s termálními lázněmi, příjemnou atmosféru hlavního města Lublaně, největší slovinskou jeskyni, starobylá městečka Izola a Piran na jadranském pobřeží, středověké fresky v kostele v Hrastovlje, jednu z nejkrásnějších evropských řek Soču i symbol Slovinska, jezero Bled v Julských Alpách.

1. – 2. den

odjezd z Prahy a Českých Budějovic, podvečerní prohlídka Mariboru, Jerusalém – vesnice uprostřed malebné krajiny vinic. Ptuj – nejstarší město Slovinska na břehu Drávy se středověkým hradem, termální lázně.

3. den

Lublaň – prohlídka hlavního města, Lublaňský hrad, staré město, stavby Jože Plečnika Trojmostí, „Plečnikova kolonáda“.

4. den

Postojnské jeskyně – největší slovinská jeskyně, endemický obojživelník Macarát jeskynní, Predjamský grad – skalní hrad, Izola – staré rybářské město.

5. den

Piran – malebné starobylé městečko přezdívané „Slovinské Benátky“, Hrastovlje – kostel sv. Trojice, fresky se středověkými biblickými výjevy, nejznámější je Tanec mrtvých, Kobarid – procházka naučnou stezkou k řece Soča a k vodopádům Kozjak.

6. den

přejezd přes Itálii, Vintgar – soutěska v Triglavském národním parku, divoký kaňon, který je možné projít po dřevěných lávkách, Bledské jezero – turistické centrum Slovinska v předhůří Julských Alp, kostel na Mariánském ostrově v jezeře.

7. – 8. den

turistika v okolí Bohinjského jezera, odjezd a příjezd do Českých Budějovic a Prahy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 13.6.2024

Dobrý den.

Vrátili jsme se ze zájezdu po Slovinsku a chceme poděkovat našim průvodcům a zároveň řidičům ( Radim a Martin) za nádherně strávenou dovolenou. Výborné jídlo, bezpečná jízda, dostatek pokynů k navštíveným místům, skvělou atmosféru po celou dobu našeho zájezdu. Počasí nám přálo a navštívili jsme nejkrásnější místa Slovinska a už se těšíme na další zájezd hotelbusem.

Magda a Karel

Poznávací zájezd Slovinsko - velký okruh malou zemí, Mapa

Těšte se na

Jeruzalém – malebná vinařská oblast

Lublaň – hlavní město s příjemnou atmosférou

Piran – kouzelné středomořské městečko

Bledské jezero – nádherné jezero na úpatí Julských Alp

Ptuj – termální lázně