cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Za Draculou do Transylvánie, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Rumunsko

Za Draculou do Transylvánie

Hunedoara – největší gotický hrad v Rumunsku, Sighişoara – rodiště Draculy, jedno z nejzajímavějších měst Rumunska, treky a vycházky v nedotčené přírodě rumunských Karpat


Vydáme se do samotného srdce Rumunska, do Transylvánie, která je specifická nejen svým odlišným vývojem a složením obyvatelstva, nýbrž i přírodními ojedinělostmi, historickými skvosty, a především osobou Vlada III. alias Draculy. Rumunsko vám představíme jako dynamickou zemi, měnící se z roku na rok doslova před očima, ale užijeme si i místa, kde se zastavil čas. Nenechte si ujít doposud trvající závan romantiky této úžasné hornaté a zajímavé země!


1. – 2. den: odjezd z Českých Budějovic a Prahy, přejezd do Rumunska, prohlídka hradu Hunedoara – největšího gotického hradu v Rumunsku, Alba Iulia – knížecí a biskupský palác, katedrála sv. Michaela, Muzeum sjednocení.

3. – 4. den: nejvýznamnější „saské“ město Sibiu, skanzen Astra – jedno z největších evropských muzeí pod otevřeným nebem, Braşov – lanovka na horu Timpa (967 m), historické jádro, nejstarší rumunská škola, Černý kostel, Piatra Craiului – lehký pěší výlet v podhůří „Zahrady Rumunska“, poznáme život pastevců, na horské chatě ochutnáme vynikající polévku „ciorbu“ a vrátíme se ústím soutěsky Zarnestilor.

5. – 6. den: nejznámější a nejnavštěvovanější stavba v Rumunsku – „Draculův“ hrad Bran, známá tržnice v podhradí, saský opevněný kostel Prejmer World Heritage Site, Sighişoara – uvnitř starého města World Heritage Site, obehnaného hradbami a věžemi řemeslnických cechů, se narodil Dracula – Vlad III. Ţepeş.

7. – 8. den: lázeňské centrum Sovata, solný kras v Praidu. Červené jezero vzniklé sesuvem půdy, nejúchvatnější rumunská soutěska Bicaz, do krajiny Bârgău zasadil Bram Stoker děj světoznámého románu Dracula.

9. – 10. den: vápencový masiv v pohoří Trascau, ústí kaňonu Cheile Turzii, koupání v termálním koupališti nedaleko města Oradea. Návrat do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu a průvodce, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha, Brno
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Pracovní zátiší v Piatra Craiului, Rumunsko
Poznávací zájezd Krajina Sedmihradska, "krajina slavného románu Dracula", Rumunsko
Poznávací zájezd Termální lázně nedaleko města Oradea byly příjemným relaxem na zakončení poznávacího zájezdu do Rumunska, ...
Poznávací zájezd Skanzen Astra - zdobený interiér kostelíka, Rumunsko
Poznávací zájezd Saský opevněný kostel Prejmer, Rumunsko
Poznávací zájezd Solný kras v Praidu, Rumunsko
Poznávací zájezd Školní třída v opevněném kostele Prejmer, Rumunsko