cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Za Draculou do Transylvánie, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Rumunsko

Za Draculou do Transylvánie

Hunedoara – největší gotický hrad v Rumunsku, Sighişoara – rodiště Draculy, jedno z nejzajímavějších měst Rumunska, treky a vycházky v nedotčené přírodě rumunských Karpat


Vydáme se do samotného srdce Rumunska, do Transylvánie, která je specifická nejen svým odlišným vývojem a složením obyvatelstva, nýbrž i přírodními ojedinělostmi, historickými skvosty, a především osobou Vlada III. alias Draculy. Rumunsko vám představíme jako dynamickou zemi, měnící se z roku na rok doslova před očima, ale užijeme si i místa, kde se zastavil čas. Nenechte si ujít doposud trvající závan romantiky této úžasné hornaté a zajímavé země!


1. – 2. den: odjezd z Českých Budějovic a Prahy, přejezd do Rumunska, prohlídka hradu Hunedoara – největšího gotického hradu v Rumunsku, Alba Iulia – knížecí a biskupský palác, katedrála sv. Michaela, Muzeum sjednocení.

3. – 4. den: nejvýznamnější „saské“ město Sibiu, skanzen Astra – jedno z největších evropských muzeí pod otevřeným nebem, Braşov – lanovka na horu Timpa (967 m), historické jádro, nejstarší rumunská škola, Černý kostel, Piatra Craiului – lehký pěší výlet v podhůří „Zahrady Rumunska“, poznáme život pastevců, na horské chatě ochutnáme vynikající polévku „ciorbu“ a vrátíme se ústím soutěsky Zarnestilor.

5. – 6. den: nejznámější a nejnavštěvovanější stavba v Rumunsku – „Draculův“ hrad Bran, známá tržnice v podhradí, saský opevněný kostel Prejmer World Heritage Site, Sighişoara – uvnitř starého města World Heritage Site, obehnaného hradbami a věžemi řemeslnických cechů, se narodil Dracula – Vlad III. Ţepeş.

7. – 8. den: lázeňské centrum Sovata, solný kras v Praidu. Červené jezero vzniklé sesuvem půdy, nejúchvatnější rumunská soutěska Bicaz, do krajiny Bârgău zasadil Bram Stoker děj světoznámého románu Dracula.

9. – 10. den: vápencový masiv v pohoří Trascau, ústí kaňonu Cheile Turzii, koupání v termálním koupališti nedaleko města Oradea. Návrat do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu a průvodce, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha, Brno
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Saský opevněný kostel Prejmer, Rumunsko
Poznávací zájezd Sibiu - svérázný trhovec, Rumunsko
Poznávací zájezd Skanzen Astra - zdobený interiér kostelíka, Rumunsko
Poznávací zájezd Občerstvení na túře v Piatra Craiului, Rumunsko
Poznávací zájezd Sibiu- trhovkyně, Rumunsko
Poznávací zájezd Trhy na náměstí v Sibiu, Rumunsko
Poznávací zájezd Termální lázně nedaleko města Oradea byly příjemným relaxem na zakončení poznávacího zájezdu do Rumunska, ...