cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Německem do dánského království + ostrov Helgoland, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Německo, Dánsko

Německem do dánského království + ostrov Helgoland

Osm měst s památkami UNESCO, dvě hlavní města. Nejzápadnější i nejsevernější bod Dánska. Mons Klint – šestikilometrový křídový útes. Helgoland – třešnička na dortu


Pojeďte s námi prozkoumat další kousek světa. Tentokrát je jedna z našich novinek skoro „za humny“. Bohatý program začne hned první den. Poznáme krásná místa bývalé NDR, ale i Hamburg a také ostrov Helgoland. Pokračovat budeme po téměř celém, neprávem trochu opomíjeném, Dánsku. Při zpáteční cestě ještě navštívíme Berlín, který je hlavním městem a zároveň i spolkovou zemí Německa. Tak neváhejte, jedeme !!!


1. – 2. den: Odjezd z Českých Budějovic a Prahy. Moritzburg – zámek z filmu Tři oříšky pro Popelku. Drážďany – večerní procházka hlavním městem Saska. Quedlinburg, Hildesheim – města, jejichž památky jsou na seznamu UNESCO.

3. – 4. den: Hamburg – též označován jako brána do světa. Druhé největší město Německa s přístavem. Památky Unesco i vykřičené čtvrti. Helgoland – výlet na ostrov v Severním moři, městečko, maják, pozorování mnoha druhů ptáků a tuleňů.

5. – 6. den: Ribe – nejstarší dánské město, Esbjerg – historické památky, vodárenská věž, obří sochy na pobřeží. Blavand – nejzápadnější bod Dánska. Jízda po západním pobřeží – písečné kosy, fjordy. Rubjerg Knude Fyr – maják ztracený v dunách, Hirtshals – významný přístav, maják, Oceanárium. Skagen, Grenen – nejsevernější výběžek Dánska.

7. – 8. den: Aalborg – jedinečný zachovalý dánský hrad, námořní muzeum, Lindholm Hoje – největší vikingské pohřebiště v Dánsku. N.P. Mols Bjerge – jedno z nejkrásnějších dánských přírodních míst. Arhus – druhé největší město Dánska – katedrála, skanzen, muzeum Vikingů. Jelling – Unesco – runové kameny, pohřební mohyly, kostel.

9. – 11. den: Odense – rodný dům a muzeum H. Ch. Andersena, Storebaeltsbroen most spojující ostrovy Sjaelland a Fyn – druhý nejdelší visutý most na světě, Egeskov, Frederiksborg – nádherné vodní zámky, Kodaň – prohlídka hlavního města dánského království – radnice, Amalienborg, Nyhavn, socha Malé mořské víly. Renesanční zámek Kronborg – Unesco. Katedrála Roskilde z 12. stol. – Unesco. Mons Klint – 6 km dlouhý křídový útes. Trajekt do Německa.

12. – 13. den: Berlín – hlavní město a zároveň i spolková země Spolkové republiky Německo. Ostrov muzeí – unesco, Braniborská brána, Charlotenburg….. Zámek Sanssouci v Postupimi – Unesco, návrat do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, výlet na ostrov Helgoland, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha


Novinka 2018
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Lindholm Høje, Dánsko
Poznávací zájezd Katedrála Ribe, Dánsko
Poznávací zájezd Helgoland 1, Německo
Poznávací zájezd útesy Møns Klint, Dánsko
Poznávací zájezd Helgoland 3, Německo
Poznávací zájezd Maják v poušti
Poznávací zájezd Quedlinburg, Německo