cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Německem do dánského království + ostrov Helgoland, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Německo, Dánsko

Německem do dánského království + ostrov Helgoland

Osm měst s památkami UNESCO, dvě hlavní města. Nejzápadnější i nejsevernější bod Dánska. Mons Klint – šestikilometrový křídový útes. Helgoland – třešnička na dortu


Pojeďte s námi prozkoumat další kousek světa. Tentokrát je jedna z našich novinek skoro „za humny“. Bohatý program začne hned první den. Poznáme krásná místa bývalé NDR, ale i Hamburg a také ostrov Helgoland. Pokračovat budeme po téměř celém, neprávem trochu opomíjeném, Dánsku. Při zpáteční cestě ještě navštívíme Berlín, který je hlavním městem a zároveň i spolkovou zemí Německa. Tak neváhejte, jedeme !!!


1. – 2. den: Odjezd z Českých Budějovic a Prahy. Moritzburg – zámek z filmu Tři oříšky pro Popelku. Drážďany – večerní procházka hlavním městem Saska. Quedlinburg, Hildesheim – města, jejichž památky jsou na seznamu UNESCO.

3. – 4. den: Hamburg – též označován jako brána do světa. Druhé největší město Německa s přístavem. Památky Unesco i vykřičené čtvrti. Helgoland – výlet na ostrov v Severním moři, městečko, maják, pozorování mnoha druhů ptáků a tuleňů.

5. – 6. den: Ribe – nejstarší dánské město, Esbjerg – historické památky, vodárenská věž, obří sochy na pobřeží. Blavand – nejzápadnější bod Dánska. Jízda po západním pobřeží – písečné kosy, fjordy. Rubjerg Knude Fyr – maják ztracený v dunách, Hirtshals – významný přístav, maják, Oceanárium. Skagen, Grenen – nejsevernější výběžek Dánska.

7. – 8. den: Aalborg – jedinečný zachovalý dánský hrad, námořní muzeum, Lindholm Hoje – největší vikingské pohřebiště v Dánsku. N.P. Mols Bjerge – jedno z nejkrásnějších dánských přírodních míst. Arhus – druhé největší město Dánska – katedrála, skanzen, muzeum Vikingů. Jelling – Unesco – runové kameny, pohřební mohyly, kostel.

9. – 11. den: Odense – rodný dům a muzeum H. Ch. Andersena, Storebaeltsbroen most spojující ostrovy Sjaelland a Fyn – druhý nejdelší visutý most na světě, Egeskov, Frederiksborg – nádherné vodní zámky, Kodaň – prohlídka hlavního města dánského království – radnice, Amalienborg, Nyhavn, socha Malé mořské víly. Renesanční zámek Kronborg – Unesco. Katedrála Roskilde z 12. stol. – Unesco. Mons Klint – 6 km dlouhý křídový útes. Trajekt do Německa.

12. – 13. den: Berlín – hlavní město a zároveň i spolková země Spolkové republiky Německo. Ostrov muzeí – unesco, Braniborská brána, Charlotenburg….. Zámek Sanssouci v Postupimi – Unesco, návrat do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, výlet na ostrov Helgoland, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha


Novinka 2018
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Katedrála Ribe, Dánsko
Poznávací zájezd Helgoland 3, Německo
Poznávací zájezd útesy Møns Klint, Dánsko
Poznávací zájezd Park a Palác Sanssouci, Německo
Poznávací zájezd Helgoland 1, Německo
Poznávací zájezd Roskilde, Dánsko
Poznávací zájezd Quedlinburg, Německo