Poznávací zájezd Pobaltím do Petrohradu

16 dní | Litva, Lotyšsko, Estonsko, Rusko, Polsko

Litva, Lotyšsko a Estonsko nabízejí návštěvníkům pohledy do své bohaté historie i mnohé přírodní krásy, hlavní města Vilnius, Riga i Tallin lákají citlivě zrestaurovanými historickými jádry. Uvidíme kouzelný Gaujasský národní park s hradem Turaida, zastavíme se i na plážích Baltského more, u unikátního písečného poloostrova Kurská kosa, u mystické Hory křížů. V Polsku navštívíme jeho nejzajímavější místa: Varšavu, kouzelný Krakov, solný důl Wieliczka. K nezapomenutelným zážitkům bude patřit návštěva ruského Sankt-Petěrburgu a jeho nádherných památek v čele se světoznámou Ermitáží, velkolepými chrámy i legendární Aurorou.

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Malbork – krátká zastávka u nějvětší gotické stavby světa , Kaliningrad – hlavní město ruské oblastní enklávy, katedrála, Královská a Brandemburská brána, Kurská kosa – národní park, unikátní písečný poloostrov

4. – 5. den

Hora křížů – mystické návrší se čtyřmi sty tisíci kříži, Riga – hlavní město Lotyšska ,Tallin – významný přístav a hlavní město Estonska, přejezd do Sankt Petěrburgu

6. – 7. den

Sankt–Petěrburg . – Benátky severu, návštěva Ermitáže, Petrodvorec – jedinečné zahrady s fontánami, katedrála sv. Izáka a nepřeberné množství dalších jedinečných památek někdejšího hlavního města carského Ruska

8. – 10. den

Važeozerskij monastir – romantický pravoslavný klášter na břehu jezera, Petrozavodsk – hlavní město ruské Karélie, Kivač – jeden z nejstarších národních parků v Rusku, nádherná příroda ruské Karélie, vodopád, skansen, Ruskeala – mramorový kaňon bývalé lomy na mramor, jezera s průzračnou vodou

11. – 13. den

Narva – přejezd do Estonska, Čudské jezero – význačná místa východního Estonska. Sigulda – zastávka v Gaujasském národním parku, hrad Turaida, Trakai – hrad na jezerním ostrově, Vilnius – prohlídka hlavního města Litvy.

14. – 16. den

Varšava – prohlídka hlavního města Polska, Krakov – malebné staré město s historickou zástavbou , solný důl Wieliczka – patří k nejstarším světovým solným dolům , návrat do ČR.

Cena zahrnuje

vstupenku do Ermitáže, dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

průvodce Sankt-Peterburg, vstupní víza (cca 3 000 Kč), vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha


Objednávky uzavíráme 5 týdnů před odjezdem z důvodu vyřizování víza do Ruska.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 20.6.2018

Dobry den,
chceli by sme ocenit starostlivost a prijemnu atmosferu vasich kolegov Pavla Fuksu a Jirku Stepanka.ktori vyznamne prispeli k zazitku zajazdu Pobaltie a Rusko.teraz na prelome maja a juna.
Ja osobne (Darina Stellerova) som bola s vami predtym uz 2x vo Francuzsku a bola som velmi spokojna. Opat ste ma nesklamali.
Musime povedat,ze flexibilitu,pracovitost a vobec celkovy prinos Pavla a Jirku pri takej narocnej praci obdivujeme a len verime,ze zdravie a entuziazmus ich nesklame.
Prajeme vsetkym v agenture vsetko dobře,vela dobrych napadov,klientov a stastnych kilometrov.
Na nejakom dalsom zajazde do skoreho videnia

Darina Stellerova a Zuzana Kleberczova z Bratislavy

Termíny a ceny

1.8.2022 - 16.8.2022
cena zájezdu: 34 900 Kč
OBJEDNAT
ZRUŠENO
15.5.2023 - 30.5.2023
cena zájezdu: 37 900 Kč
2.8.2023 - 17.8.2023
cena zájezdu: 37 900 Kč
Poznávací zájezd Pobaltím do Petrohradu, Mapa

Těšte se na

Sankt Petěrburg – Benátky severu

Hora křížů – návrší s lesem tisíců křížů

Kurská kosa – unikátní písečný poloostrov (UNESCO)

Kaliningrad – návštěva ruské oblastní enklávy na pobřeží Baltu