Poznávací zájezd Týden v Dolomitech

7 dní | Itálie

Italské Dolomity jsou světem strmých vápencových věží, krásných scenerií, nedotčené přírody, pohnuté historie. Zájezd je určen všem, kteří chtějí poznat nejatraktivnější místa italských Dolomit a lákají je lehké i středně těžké turistické výlety s možností zpestření tras jištěnými cestami – feratami – v oblasti jezera Misurina, Monte Cristallo, Gruppo del Sorapis a nejslavnějších dolomitských věží Tre Cime di Lavaredo. Okolí průsmyku Passo Falzarego a hory Monte Piano hrály výraznou úlohu v dramatických událostech první světové války.

Termíny a ceny

4.7.2024 - 10.7.2024
cena zájezdu: 15 900 Kč

1. – 2. den

odjezd z Prahy a Českých Budějovic ve večerních hodinách, Sextenské Dolomity – jezero Lago di Misurina, výstup na Monte Piano (2324 m – Cima Sud), z vrcholu nádherný výhled na Mt. Cristallo, Tre Cime di Lavaredo, „muzeum v přírodě“ – četné pozůstatky urputných bojů první světové války.

3. den

celodenní trasa kolem Tre Cime di Lavaredo, přes chatu Auronzo (2320 m) k Dreizinnenhütte (2438 m), severním úbočím Tre Cime návrat k chatě Auronzo a údolím zpět k jezeru Lago di Misurina.

4. den

Passo Tre Croci – možnost dvou tras: 1. Monte Cristallo – méně náročná trasa pod vrchol Monte Cristallo (3221 m) s využitím dvou lanovek na chatu Son Forca (2215 m) a G. Lorenzi (2932 m) a zpět k hotelbusu na parkoviště na Passo Tre Croci. 2. Gruppo del Sorapis – náročnější trasa s jištěnými úseky ke smaragdovému jezeru Lago del Sorapis.

5. den

„pohodově na třítisícovku“ – z Cortiny d’Ampezzo lanovkou na Cima Tofana (3191 m), možnost výstupu na Tofana di Dentro (3238 m).

6. den

Passo di Falzarego (2015 m) – možnost dvou tras: 1. chata Lagazuoi – výstup tunelem z první světové války na Lagazuoi (2296 m) s pokračováním na blízký vyhlídkový Lagazuoi Pizzo (2778 m), 2. Cinque Torri – trasa směrem na jih k chatě Averau (2416m), sestup k chatě Scoiattoli u skalního masivu Cinque Torri (2361 m), odjezd do ČR.

7. den

návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Termíny a ceny

4.7.2024 - 10.7.2024
cena zájezdu: 15 900 Kč
Poznávací zájezd Týden v Dolomitech, Mapa

Těšte se na

Monte Piano - stolová hora v Sextenských Dolomitech

Lago del Sorapis - azurové jezero