Poznávací zájezd Týden v Dolomitech

7 dní | Itálie

Italské Dolomity jsou světem strmých vápencových věží, krásných scenerií, nedotčené přírody, pohnuté historie. Zájezd je určen všem, kteří chtějí poznat nejatraktivnější místa italských Dolomit a lákají je lehké i středně těžké turistické výlety s možností zpestření tras jištěnými cestami – feratami – v oblasti jezera Misurina, Monte Cristallo, Gruppo del Sorapis a nejslavnějších dolomitských věží Tre Cime di Lavaredo. Okolí průsmyku Passo Falzarego a hory Monte Piano hrály výraznou úlohu v dramatických událostech první světové války.

Termíny a ceny

21.7.2023 - 27.7.2023
cena zájezdu: 15 900 Kč

1. – 2. den

odjezd z Prahy a Českých Budějovic ve večerních hodinách, Sextenské Dolomity – jezero Lago di Misurina, výstup na Monte Piano (2324 m – Cima Sud), z vrcholu nádherný výhled na Mt. Cristallo, Tre Cime di Lavaredo, „muzeum v přírodě“ – četné pozůstatky urputných bojů první světové války.

3. den

celodenní trasa kolem Tre Cime di Lavaredo, přes chatu Auronzo (2320 m) k Dreizinnenhütte (2438 m), severním úbočím Tre Cime návrat k chatě Auronzo a údolím zpět k jezeru Lago di Misurina.

4. den

Passo Tre Croci – možnost dvou tras: 1. Monte Cristallo – méně náročná trasa pod vrchol Monte Cristallo (3221 m) s využitím dvou lanovek na chatu Son Forca (2215 m) a G. Lorenzi (2932 m) a zpět k hotelbusu na parkoviště na Passo Tre Croci. 2. Gruppo del Sorapis – náročnější trasa s jištěnými úseky ke smaragdovému jezeru Lago del Sorapis.

5. den

„pohodově na třítisícovku“ – z Cortiny d’Ampezzo lanovkou na Cima Tofana (3191 m), možnost výstupu na Tofana di Dentro (3238 m).

6. den

Passo di Falzarego (2015 m) – možnost dvou tras: 1. chata Lagazuoi – výstup tunelem z první světové války na Lagazuoi (2296 m) s pokračováním na blízký vyhlídkový Lagazuoi Pizzo (2778 m), 2. Cinque Torri – trasa směrem na jih k chatě Averau (2416m), sestup k chatě Scoiattoli u skalního masivu Cinque Torri (2361 m), odjezd do ČR.

7. den

návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 1.8.2013

Přeji dobrý den,
včera jsem se vrátila s vaším zájezdem z dovolené v Dolomitech. Moc ráda Vám touto cestou chci poděkovat. Přesto, že mé zkušenosti s cestováním jsou bohaté, tohle pro mě byl skvělý zážitek. Pravda je, že při prvním "vlezu" do autobusu, jsem se omlouvala své kamarádce, kterou jsem do toho navezla, že vůbec nevím, co nás čeká, takže ať mi dopředu promine. Ukázalo se, že není co. Už od první minuty, kdy nás, sice jen do Budějovic, vezl pan majiel, bylo jasné, že tahle cesta fakt nuda nebude. A vzhledem k tomu, že nám vyšlo pěkné počasí, měl tenhle zájezd jen jednu chybu. Byl krátký.
Naši řidiči Jirka a Jirka byli super. Chlapy, s kterými není nuda a ještě umí vařit, je úkaz rovný zázraku. Takže Vám všem děkuji za to, že jsem se měla pár dní báječně, poznala bezvadné lidi a naučila se jíst španělské ptáčky. :-) Jsem si jistá, že ani za rok si nenechám Vaše služby ujít.
K poděkování a chválám se připojuje i Jana Knotová
Přeji Vám hodně skvělé práce a velkou chuť dělat svým klientům radost a pěkné vzpomínky.
Iva Váňová

Termíny a ceny

21.7.2023 - 27.7.2023
cena zájezdu: 15 900 Kč
Poznávací zájezd Týden v Dolomitech, Mapa

Těšte se na

Monte Piano - stolová hora v Sextenských Dolomitech

Lago del Sorapis - azurové jezero