Poznávací zájezd Italská zastavení

7 dní | Itálie, San Marino

Během naší týdenní cesty poznáme jedny z nejkrásnějších italských měst. Necháme se unášet kouzlem „věčného města“ Říma, vychutnáme si nezapomenutelnou atmosféru jeho rušných ulic a náměstí, budeme obdivovat historické památky, tiché kostely i umělecké sbírky. Kontrastem k pulzující metropoli bude malebné městečko v kopcích Umbrie – Assisi, poutní místo s bazilikou sv. Františka. Navštívíme jeden z nejmenších států světa San Marino. Florencie – renesanční perla severní Itálie nám odhalí své neopakovatelné kouzlo.

Termíny a ceny

26.4.2024 - 2.5.2024
cena zájezdu: 18 900 Kč

1. den

odjezd z Prahy a Českcýh Budějovic.

2. den

Florencie – „město Michelangela a slavného rodu Medicejských“, dóm Santa Maria del Fiore, Ponte Vecchio – most Zlatníků přes řeku Arno, galerie Uffizi – největší sbírka umění v Itálii.

3. – 4. den

Řím – jedno z nejstarších evropských měst World Heritage Site, Forum Romanum – ruiny kdysi velkolepého centra antického Říma, Koloseum – symbol města, největší amfiteátr Římské říše, Pantheon, Piazza Navona – nejmalebnější z římských náměstí, úchvatná vyhlídka na Řím ze Španělských schodů, Fontána di Trevi, Vatikán, bazilika sv. Petra, vatikánská muzea, Sixtinská kaple s vnitřní výzdobou od největších renesančních umělců.

5. den

Assisi – poutní místo, rodiště sv. Františka, bazilika sv. Františka World Heritage Site s freskami.

6. den

San Marino – pravděpodobně nejstarší stále existující republika na světě, 2.nejmenší stát Evropy a 5.nejmenší stát světa.

7. den

návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdové místo: České Budějovice, Praha

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 28.4.2014

Dobrý den,
Ve dnech 21-27.4 2014 jsme se s manželem zúčastnili zájezdu “Řím - věčné město“. Z domu i přes informace od kolegyně, která již s vaší cestovní kanceláří navštívila Island jsme odjížděli s určitými obavami – zvládneme to? Veškeré obavy nás ale opustili hned první den.
Chtěli bychom touto cestou poděkovat panu Jiřímu Štoskovi a panu Mírovi Dohnalovi, kteří nejen že nás bezpečně provezli Itálií, ale starali se o nás celou dobu s příkladnou péčí. Množství jídla a kvalita, vyčerpávající informace o navštívených místech. Užitečné rady a příjemné vystupování, to vše je značka výše jmenovaných.
Můžeme říct, že to byl jeden z našich nejlepších zájezdů a přejeme nejen Mirkovi a Mírovi hodně spokojených klientů a bezpečných kilometrů.
S pozdravem manželé Michnová, Šebesta.

Termíny a ceny

26.4.2024 - 2.5.2024
cena zájezdu: 18 900 Kč
Poznávací zájezd Italská zastavení , Mapa

Těšte se na

Řím – nejstarší evropské město s nepřeberným množstvím památek

San Marino – jeden z nejmenších států světa

Assisi – významné poutní místo

Florencie – renesanční perla severní Itálie