Poznávací zájezd Zimní poznávání Islandu s polární září - letecky

Island

Ideální okruh po Islandu pro ty, kdo chtějí poznat vše, za co Island získal přívlastek „ostrov ledu a  ohně“, a přitom šetřit dovolenou. Během osmi dnů objedete Island kolem dokola a uvidíte ledovce, sopky, termální oblasti, vodopády i místa spjatá s historií ostrova.

1. den

Odlet z ČR, přílet na Island odpoledne – Modrá laguna, koupání ve vyhlášeném termálním koupališti, spaní do Selfossu.

2. den

Odjezd na jih. Průjezd městem Selfoss , vodopád Seljallandsfoss, vodopád Skogafoss , Dyrhólaey, Reynisfjara – černá pláž, noc Kirkjubæjerklaustur.

3. den

Přejezd k ledovcovému jezeru Jökulsarlon – procházka po jezeře, NP Skaftafell – vycházka ke splazu ledovce Skaftafellsjökull, průjezd Skeidarársandurem.

4. den

Zlatý trojúhelník – dojezd k vodopádu Gulfoss, Gejzír Strokkur – horké vřídlo, Thingvellir – místo založení nejstaršího evropského parlamentu, spaní Selfoss.

5. den

Odjezd na polostrov Snaefellsnes, Arnarstapi – pěší turistika na pobřeží v lávových útvarech, objíždění polostrova se zastávkami, v případě dobrého počasí pozorování polární záře, zastávka u fotogenického kužele Kirkjufell, na spaní ve Stykisholmuru, dle počasí v noci pozorování polární záře.

6. den

Horký pramen který vytápí města Borgarnes a Akranes – Deildartunguhver, Reykholt – místo kde pobýval a zemřel Snorri Sturlusson – islandský básník, historik a politik, autor mnoha ság, Hraunfossar – lávový vodopád, odjezd na spaní do Reykjavíku (možnost návštěvy termálního bazénu v hlavním městě, rozloučení s Reykjavíkem před odletem)

7. den

Odjezd na letiště přes polostrov Reykjanes, návštěva geotermálního oblasti Austurengjar (Krísuvík) nedaleko jezera Kleifarvatn, dojezd na letiště, odlet do ČR

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Polární záře je přírodní fenomén a její výskyt v době zájezdu nelze garantovat.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 10

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

7 dní & 7 nocí na Islandu
Poznávací zájezd Zimní poznávání Islandu s polární září - letecky, Mapa

Těšte se na

Geysir – populární horké vřídlo, aktivní gejzír Stokkur

Thingvellir – místo, kde zasedal první parlament světa

Modrá laguna – koupání ve světoznámém termálním jezeře

Gullfoss – úžasný dvoustupňový vodopád