Poznávací zájezd Zimní poznávání Islandu s polární září - letecky

7 dní | Island

Ideální okruh po Islandu pro ty, kdo chtějí poznat vše, za co Island získal přívlastek „ostrov ledu a  ohně“, a přitom šetřit dovolenou. Během osmi dnů objedete Island kolem dokola a uvidíte ledovce, sopky, termální oblasti, vodopády i místa spjatá s historií ostrova.

1. den

Odlet z ČR, přílet na Island odpoledne – Modrá laguna, koupání ve vyhlášeném termálním koupališti, spaní do Selfossu.

2. den

Odjezd na jih. Průjezd městem Selfoss , vodopád Seljallandsfoss, vodopád Skogafoss , Dyrhólaey, Reynisfjara – černá pláž, noc Kirkjubæjerklaustur.

3. den

Přejezd k ledovcovému jezeru Jökulsarlon – procházka po jezeře, NP Skaftafell – vycházka ke splazu ledovce Skaftafellsjökull, průjezd Skeidarársandurem.

4. den

Zlatý trojúhelník – dojezd k vodopádu Gulfoss, Gejzír Strokkur – horké vřídlo, Thingvellir – místo založení nejstaršího evropského parlamentu, spaní Selfoss.

5. den

Odjezd na polostrov Snaefellsnes, Arnarstapi – pěší turistika na pobřeží v lávových útvarech, objíždění polostrova se zastávkami, v případě dobrého počasí pozorování polární záře, zastávka u fotogenického kužele Kirkjufell, na spaní ve Stykisholmuru, dle počasí v noci pozorování polární záře.

6. den

Horký pramen který vytápí města Borgarnes a Akranes – Deildartunguhver, Reykholt – místo kde pobýval a zemřel Snorri Sturlusson – islandský básník, historik a politik, autor mnoha ság, Hraunfossar – lávový vodopád, odjezd na spaní do Reykjavíku (možnost návštěvy termálního bazénu v hlavním městě, rozloučení s Reykjavíkem před odletem)

7. den

Odjezd na letiště přes polostrov Reykjanes, návštěva geotermálního oblasti Austurengjar (Krísuvík) nedaleko jezera Kleifarvatn, dojezd na letiště, odlet do ČR

Cena zahrnuje

Dopravu mikrobusem na Islandu, český/slovenský průvodce, 6x ubytování v 2* hotelích, dvoulůžkových/čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 6x snídaně. Wifi připojení. Pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Polární záře je přírodní fenomén a její výskyt v době zájezdu nelze garantovat.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 10

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

7 dní & 7 nocí na Islandu

Termíny a ceny

2.3.2022 - 8.3.2022
cena zájezdu: 38 000 Kč
letenka: 15 000 Kč
9.3.2022 - 15.3.2022
cena zájezdu: 38 000 Kč
letenka: 15 000 Kč
16.3.2022 - 22.3.2022
cena zájezdu: 38 000 Kč
letenka: 15 000 Kč
23.3.2022 - 29.3.2022
cena zájezdu: 38 000 Kč
letenka: 15 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Zimní poznávání Islandu s polární září - letecky, Mapa

Těšte se na

Geysir – populární horké vřídlo, aktivní gejzír Stokkur

Thingvellir – místo, kde zasedal první parlament světa

Modrá laguna – koupání ve světoznámém termálním jezeře

Gullfoss – úžasný dvoustupňový vodopád