cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Zimní poznávání Islandu s polární září - letecky, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Island

Zimní poznávání Islandu s polární září - letecky

Jökulsarlón – ledovcová laguna známá z populární „bondovky“, Modrá laguna - koupání v termálním koupališti


NEHOTELBUSOVÝ zájezd na sedm dnů. Od našich klasických letních zájezdů, se tento liší především severským zimním obdobím. To vám nabídne nezapomenutelné panoramata Islandské krajiny, při troše štěstí polární záři. Zájezd plánujeme na rok 2019, aby jste měli dostatek času, se na tuto cestu připravit.


1. den: Odlet z ČR, přílet na Island odpoledne – Modrá laguna, koupání ve vyhlášeném termálním koupališti, spaní do Selfossu.

2. den: Odjezd na jih. Průjezd městem Selfoss , vodopád Seljallandsfoss, vodopád Skogafoss , Dyrhólaey, Reynisfjara – černá pláž, noc Kirkjubæjerklaustur.

3. den: Přejezd k ledovcovému jezeru Jökulsarlon – procházka po jezeře, NP Skaftafell – vycházka ke splazu ledovce Skaftafellsjökull, průjezd Skeidarársandurem.

4. den: Zlatý trojúhelník – dojezd k vodopádu Gulfoss, Gejzír Strokkur – horké vřídlo, Thingvellir – místo založení nejstaršího evropského parlamentu, spaní Selfoss.

5. den: Odjezd na polostrov Snaefellsnes, Arnarstapi – pěší turistika na pobřeží v lávových útvarech, objíždění polostrova se zastávkami, v případě dobrého počasí pozorování polární záře, zastávka u fotogenického kužele Kirkjufell, na spaní ve Stykisholmuru, dle počasí v noci pozorování polární záře.

6. den: Horký pramen který vytápí města Borgarnes a Akranes – Deildartunguhver, Reykholt – místo kde pobýval a zemřel Snorri Sturlusson – islandský básník, historik a politik, autor mnoha ság, Hraunfossar – lávový vodopád, odjezd na spaní do Reykjavíku (možnost návštěvy termálního bazénu v hlavním městě, rozloučení s Reykjavíkem před odletem)

7. den: Odjezd na letiště přes polostrov Reykjanes, návštěva geotermálního oblasti Austurengjar (Krísuvík) nedaleko jezera Kleifarvatn, dojezd na letiště, odlet do ČR


Cena zahrnuje: dopravu mikrobusem na Islandu, český/slovenský průvodce, 6x ubytování v 2* hotelích, dvoulůžkových/čtyřlůžkových pokojích s v lastním sociálním zařízením, 6x snídaně. Wifi připojení. Pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a národních parků, fakultativní výlety, cestovní pojištění, letenku včetně tax a poplatků, dopravu na/z letiště v ČR. Další výše neuvedené služby.

Odletová mista: Praha, Vídeň

Polární záře je přírodní fenomén a její výskyt v době zájezdu nelze garantovat.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 10
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Reykjavík, Island
Poznávací zájezd Zelená krajina jižního Islandu, Island
Poznávací zájezd Gejzír Stokkur, Island
Poznávací zájezd Island, Island
Poznávací zájezd Vulkanická oblast Leirhnjúkur, Island
Poznávací zájezd U ledovcové laguny Jökulsarlon, Island
Poznávací zájezd Pohled na sopku Herdubreid, Island