cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Velká islandská cesta, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Island, Faerské ostrovy

Velká islandská cesta

Faerské ostrovy – souostroví v severním Atlantiku, Landmannalaugar – krajina s termálními prameny, Askja – aktivní sopka ve vnitrozemí, Ďáblova kuchyně – fumaroly, vývěry páry, bahenní sopky

ID
termín
cena zájezdu
 
19107-01
27.06.19 - 21.07.19
61 000 Kč
Poslední volné místo

Cesta, na které během více než třítýdenního putování uvidíte maximum, bez leteckých přeletů se zázemím v hotelbusu. Plavbu severním Atlantikem budete absolvovat v pohodlných kabinách. Budete moci srovnat krásy a zajímavosti tří ostrovních lokalit – Islandu, „ovčích“ Faerských ostrovů a ostrovů „západních mužů“ Vestmannaeyjar.


1. – 3. den: odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt společnosti Smyril Line z dánského Hirtshalsu, před naloděním na trajekt navštívíme nejsevernější bod Dánska – duny a maják u městečka Skagen. plavba na Faerské ostrovy.

4. – 5. den: Torshavn – vylodění na Faerských ostrovech, Kirkjubour – nejstarší osada na Faerských ostrovech, zbytky nedostavěné katedrály, domy s drnovými střechami. Vestmanna – rybářský přístav, fakultativní výlet lodí na "Ptačí útesy" (cca 40 €), Tjornuvík – malebná rybářská osada na konci fjordu.

6. – 7. den: Saksun – osada v uzavřené zátoce s romantickým kostelíkem. Gjögv – rybářské vesnice, chráněný přírodní pořístav, trek na útesy nad vesnicí. Torshavn – prohlídka hlavního města Faerských ostrovů. Nalodění a plavba z Torshavnu na Island.

8. – 11. den: vylodění v Seydisfjorduru, Egilsstadir – středisko východních fjordů, Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě, sopka Krafla – pěší výšlap lávovým polem Leirhnjúkur, Námafjall – "Ďáblova kuchyně", aktivní vývěry par a bahenní sopky, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety do bizarního lávového města Dimmuborgir, výstup na kráter Hverfjall, puklinová jeskyně Grjótagjá s jezírkem s termální horkou vodou, možnost koupání v mývatnské "Modré laguně" Jördbódin, Askja – fakultativně celodenní výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru jedné z největších sopek Islandu, rozlehlá lávová pole, brody přes divoké řeky. Dle počasí a momentálního stavu sněhové pokrývky možnost koupání v termální laguně kráteru Víti. Na této cestě poznáme to pravé drsné vnitrozemí Islandu (cca 110 €).

12. – 13. den: Godafoss – "Vodopád bohů", Akureyri – středisko severních fjordů, katedrála, nejsevernější botanická zahrada, Glaumbaer – skanzen, staroislandský dvorec, čajovna, kde můžete ochutnat originální islandské sladkosti. Vidimyri – originální kostelík s drnovou střechou, poloostrov Snaefellsnes s Verneovou horou Snaefellsjökull, rybářský přístav Stykkishólmur, Hraunfossar – "Lávový vodopád", Deildartungshuver – horký pramen vytápějící dvě města.

14. – 15. den: Reykjavík – prohlídka hlavního města Islandu, katedrála Halgrímskirkja s vyhlídkou na město, vila Höfdi – legendární místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana, fakultativně možnost výletu lodí za velrybami (cca 70 €), Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání ve známém termálním jezeře, Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa , Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – "Zlatý vodopád", jeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu.

16. – 18. den: Landmannalaugar – turistika v termální vnitrozemské oblasti, barevné duhové–rhyolitové hory, vodopád Seljalandsfoss, fakultativně celodenní výlet na vulkanické souostroví Vestmannaeyjar, "Ostrovy západních mužů" – ostrov Heimaey, výstup na vulkán Eldfell, který vznikl erupcí v roce 1976, bizarní malebné útesy s hnízdy papuchlků (cca 17 €).

19. – 20. den: vodopád Skógafoss, Dyrholaey – nejjižnější místo ostrova s mohutným skalním obloukem "Bránou Islandu", černé pláže, Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, pěší túra k vodopádu Svartifoss a na vyhlídku na splaz ledovce Vatna Sjónarnípa , fakultativně možnost vycházky po ledovci (cca 48 €), Jökulsarlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet obojživelnou lodí mezi krami, plujícími po jezeře(cca 30 €).

21. – 25. den: Egilsstadir – středisko východních fjordů, nalodění v Seydisfjorduru, plavba severním Atlantickým oceánem, vylodění v Hirtshalsu v Dánsku, návrat do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, trajektem včetně lůžka ve čtyřlůžkové kajutě, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet do Landmannalaugaru.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na trajektu, cestovní pojištění.

Odjezdové misto: Praha, Vídeň, Mnichov


Cesta do vnitrozemské oblasti Landmannalaugar bude zajištěna místní dopravou.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Skanzen Glambauer, Island
Poznávací zájezd Souostroví Vestamannaeyjar, Island
Poznávací zájezd Papuchálci, Island
Poznávací zájezd Duhové kopce v Landmannalaugar, Island
Poznávací zájezd Ledovcová laguna Jökulsarlón, Island
Poznávací zájezd Jezírko Vítí - sopka Askja, Island
Poznávací zájezd Vulkanická oblast Námafjall, Island