cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Velká islandská cesta, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Island, Faerské ostrovy

Velká islandská cesta

Faerské ostrovy – souostroví v severním Atlantiku, Landmannalaugar – krajina s termálními prameny, Askja – aktivní sopka ve vnitrozemí, Ďáblova kuchyně – fumaroly, vývěry páry, bahenní sopky


Cesta, na které během více než třítýdenního putování uvidíte maximum, bez leteckých přeletů se zázemím v hotelbusu. Plavbu severním Atlantikem budete absolvovat v pohodlných kabinách. Budete moci srovnat krásy a zajímavosti tří ostrovních lokalit – Islandu, „ovčích“ Faerských ostrovů a ostrovů „západních mužů“ Vestmannaeyjar.


1. – 3. den: odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt společnosti Smyril Line z dánského Hirtshalsu, před naloděním na trajekt navštívíme nejsevernější bod Dánska – duny a maják u městečka Skagen. plavba na Faerské ostrovy.

4. – 5. den: Torshavn – vylodění na Faerských ostrovech, Kirkjubour – nejstarší osada na Faerských ostrovech, zbytky nedostavěné katedrály, domy s drnovými střechami. Vestmanna – rybářský přístav, fakultativní výlet lodí na "Ptačí útesy" (cca 40 €), Tjornuvík – malebná rybářská osada na konci fjordu.

6. – 7. den: Saksun – osada v uzavřené zátoce s romantickým kostelíkem. Gjögv – rybářské vesnice, chráněný přírodní pořístav, trek na útesy nad vesnicí. Torshavn – prohlídka hlavního města Faerských ostrovů. Nalodění a plavba z Torshavnu na Island.

8. – 11. den: vylodění v Seydisfjorduru, Egilsstadir – středisko východních fjordů, Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě, sopka Krafla – pěší výšlap lávovým polem Leirhnjúkur, Námafjall – "Ďáblova kuchyně", aktivní vývěry par a bahenní sopky, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety do bizarního lávového města Dimmuborgir, výstup na kráter Hverfjall, puklinová jeskyně Grjótagjá s jezírkem s termální horkou vodou, možnost koupání v mývatnské "Modré laguně" Jördbódin, Askja – fakultativně celodenní výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru jedné z největších sopek Islandu, rozlehlá lávová pole, brody přes divoké řeky. Dle počasí a momentálního stavu sněhové pokrývky možnost koupání v termální laguně kráteru Víti. Na této cestě poznáme to pravé drsné vnitrozemí Islandu (cca 110 €).

12. – 13. den: Godafoss – "Vodopád bohů", Akureyri – středisko severních fjordů, katedrála, nejsevernější botanická zahrada, Glaumbaer – skanzen, staroislandský dvorec, čajovna, kde můžete ochutnat originální islandské sladkosti. Vidimyri – originální kostelík s drnovou střechou, poloostrov Snaefellsnes s Verneovou horou Snaefellsjökull, rybářský přístav Stykkishólmur, Hraunfossar – "Lávový vodopád", Deildartungshuver – horký pramen vytápějící dvě města.

14. – 15. den: Reykjavík – prohlídka hlavního města Islandu, katedrála Halgrímskirkja s vyhlídkou na město, vila Höfdi – legendární místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana, fakultativně možnost výletu lodí za velrybami (cca 70 €), Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání ve známém termálním jezeře, Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa , Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – "Zlatý vodopád", jeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu.

16. – 18. den: Landmannalaugar – turistika v termální vnitrozemské oblasti, barevné duhové–rhyolitové hory, vodopád Seljalandsfoss, fakultativně celodenní výlet na vulkanické souostroví Vestmannaeyjar, "Ostrovy západních mužů" – ostrov Heimaey, výstup na vulkán Eldfell, který vznikl erupcí v roce 1976, bizarní malebné útesy s hnízdy papuchlků (cca 17 €).

19. – 20. den: vodopád Skógafoss, Dyrholaey – nejjižnější místo ostrova s mohutným skalním obloukem "Bránou Islandu", černé pláže, Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, pěší túra k vodopádu Svartifoss a na vyhlídku na splaz ledovce Vatna Sjónarnípa , fakultativně možnost vycházky po ledovci (cca 48 €), Jökulsarlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet obojživelnou lodí mezi krami, plujícími po jezeře(cca 30 €).

21. – 25. den: Egilsstadir – středisko východních fjordů, nalodění v Seydisfjorduru, plavba severním Atlantickým oceánem, vylodění v Hirtshalsu v Dánsku, návrat do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, trajektem včetně lůžka ve čtyřlůžkové kajutě, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet do Landmannalaugaru.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na trajektu, cestovní pojištění.

Odjezdové misto: Praha, Vídeň, Mnichov


Cesta do vnitrozemské oblasti Landmannalaugar bude zajištěna místní dopravou.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Okolí sopky Krafla, Island
Poznávací zájezd Souostroví Vestamannaeyjar, Island
Poznávací zájezd Vodopád Godafoss, Island
Poznávací zájezd Hotelbusy pod sopkou Snaefells, Island
Poznávací zájezd Vyhlídky na Faerských ostrovech, Island
Poznávací zájezd Hotelbus a ledovce jižního Islandu, Island
Poznávací zájezd Vulkanická oblast Námafjall, Island