Poznávací zájezd Velká islandská cesta

25 dní | Island, Faerské ostrovy

Poslední 4 volná místa!

Cesta, na které během více než třítýdenního putování uvidíme maximum, bez leteckých přeletů se zázemím v hotelbusu. Plavbu severním Atlantikem budete absolvovat v pohodlných kabinách. Budeme moci srovnat krásy a zajímavosti tří ostrovních lokalit - Islandu, „ovčích“ Faerských ostrovů a ostrovů „západních mužů“ Vestmannaeyjar.

Termíny a ceny

25.7.2024 - 18.8.2024
cena zájezdu: 88 900 Kč
Poslední 4 volná místa!

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt společnosti Smyril Line z dánského Hirtshalsu, před naloděním na trajekt navštívíme nejsevernější bod Dánska – duny a maják u městečka Skagen. Plavba na Faerské ostrovy.

4. – 5. den

Torshavn – vylodění na Faerských ostrovech, Kirkjubour – nejstarší osada na Faerských ostrovech, zbytky nedostavěné katedrály, domy s drnovými střechami. Vestmanna – rybářský přístav, fakultativní výlet lodí na "Ptačí útesy", Tjornuvík – malebná rybářská osada na konci fjordu.

6. – 7. den

Saksun – osada v uzavřené zátoce s romantickým kostelíkem. Gjögv – rybářské vesnice, chráněný přírodní pořístav, trek na útesy nad vesnicí. Torshavn – prohlídka hlavního města Faerských ostrovů. Nalodění a plavba z Torshavnu na Island.

8. – 11. den

vylodění v Seydisfjorduru, Egilsstadir – středisko východních fjordů, Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě, sopka Krafla – pěší výšlap lávovým polem Leirhnjúkur, Námafjall – "Ďáblova kuchyně", aktivní vývěry par a bahenní sopky, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety do bizarního lávového města Dimmuborgir, výstup na kráter Hverfjall, Askja – fakultativně celodenní výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru jedné z největších sopek Islandu, rozlehlá lávová pole, brody přes divoké řeky.

12. – 13. den

Godafoss – "Vodopád bohů", Akureyri – středisko severních fjordů, katedrála, nejsevernější botanická zahrada, Glaumbaer – skanzen, staroislandský dvorec, čajovna, kde můžete ochutnat originální islandské sladkosti. Vidimyri – originální kostelík s drnovou střechou, poloostrov Snaefellsnes s Verneovou horou Snaefellsjökull, rybářský přístav Stykkishólmur, Hraunfossar – "Lávový vodopád", Deildartungshuver – horký pramen vytápějící dvě města.

14. – 15. den

Reykjavík – prohlídka hlavního města Islandu, katedrála Halgrímskirkja s vyhlídkou na město, vila Höfdi – legendární místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana, fakultativně možnost výletu lodí za velrybami, Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání ve známém termálním jezeře, Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa, Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – "Zlatý vodopád", jeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu.

16. – 18. den

Landmannalaugar – turistika v termální vnitrozemské oblasti, barevné duhové – rhyolitové hory, vodopád Seljalandsfoss, celodenní výlet na vulkanické souostroví Vestmannaeyjar "Ostrovy západních mužů" – ostrov Heimaey, výstup na vulkán Eldfell, který vznikl erupcí v roce 1976, bizarní malebné útesy s hnízdy papuchlků.

19. – 20. den

vodopád Skógafoss, Dyrholaey – nejjižnější místo ostrova s mohutným skalním obloukem "Bránou Islandu", černé pláže, Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, pěší túra k vodopádu Svartifoss a na vyhlídku na splaz ledovce Vatna Sjónarnípa , fakultativně možnost vycházky po ledovci, Jökulsárlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet obojživelnou lodí mezi krami, plujícími po jezeře.

21. – 25. den

Egilsstadir – středisko východních fjordů, nalodění v Seydisfjorduru, plavba severním Atlantickým oceánem, vylodění v Hirtshalsu v Dánsku, návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, trajektem včetně lůžka ve čtyřlůžkové kajutě, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet do Landmannalaugaru.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na trajektu, cestovní pojištění.

Odjezdové místo: České Budějovice, Praha

Cesta do vnitrozemské oblasti Landmannalaugar bude zajištěna místní dopravou.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 26.8.2022

Dobrý deň,

predovšetkým chcem poďakovať vodičom za perfektne zvládnutý zájazd "Veľká islandská cesta", za ich neskonalú trpezlivosť, profesionálny prístup ku každému účastníkovi zájazdu. Proste SUPER!!!

Veľká vďaka patrí aj ostatným pracovníkom CK, ktorí sa podieľajú na príprave a organizovaní zájazdu.

Vopred veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom a úctou Belková

Datum: 7.8.2018

Dobrý den,

I když uplynuly již tří týdny od návratu ze zájezdu s vaší cestovní kanceláří, jsme stále plni dojmů. Z daného typu zájezdu jsem měli před odjezdem obavy, báli jsme se stísněného prostoru příp. ponorkové nemoci. Uspořádání věcí v malém prostoru chvíli trvá, dá se ale vše při toleranci všech účastníků dobře zvládnout. I když jsme se takřka nikdo s nikým neznal, sešla se parta , kde nikdo nebyl nepříjemný, netolerantní, naopak ohleduplnost, vstřícnost a ochota si vzájemně pomoct byla v každém okamžiku.

Je třeba konstatovat, že pro uvedený průběh zájezdu měli velkou zásluhu šéf Bob Stupka, kterému skvěle sekundoval kolega Václav. Jejich informace, vtip i rady byly kořením zájezdu. Nesmíme též opomenout i skvělé kuchařské umění Boba, který za minimální čas připravil vždy chutné jídlo.

Ještě jednou děkujeme za nezapomenutelné zážitky a ať se Vám i nadále daří .

Iva a Jan Baliharovi, Plzeň

Datum: 26.7.2018

Vážený pane řediteli,
rádi bychom touto cestou poděkovali za krásnou dovolenou na Faerských ostrovech a Islandu (VELKÁ ISLANDSKÁ CESTA, 18107-01, 28.6. - 22.7.2018).
Naši průvodci, Pavel (Krtek) a Vítek byli naprosto úžasní, profesionální, pozorní, zábavní... Nelze popsat vhodnějšími slovy. Program zájezdu byl také bez chybičky, navíc vhodně a promptně upravován dle počasí, jídlo jako z domácí kuchyně a Vaše autobusy jsou v mnohém ohledu lepší než některý 3hvězdičkový hotel. Určitě se i v budoucnu setkáme (zaujal nás zájezd "Napříč Jižní Amerikou") a doporučíme Vás i našim přátelům a známým.
Ještě jednou díky a přejeme hodně spokojených klientů a kilometrů bez nehod.

Lea a Mila Richterovi

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

7 dní & 7 nocí na Islandu

Termíny a ceny

25.7.2024 - 18.8.2024
cena zájezdu: 88 900 Kč
Poslední 4 volná místa!
Poznávací zájezd Velká islandská cesta, Mapa

Těšte se na

Faerské ostrovy – souostroví v severním Atlantiku

Landmannalaugar – krajina s termálními prameny

Askja – aktivní sopka ve vnitrozemí,

Ďáblova kuchyně – fumaroly, vývěry páry, bahenní sopky