Poznávací zájezd Velká islandská cesta

25 dní | Island, Faerské ostrovy

Využijte 2% slevu do konce roku!

Cesta, na které během více než třítýdenního putování uvidíte maximum, bez leteckých přeletů se zázemím v hotelbusu. Plavbu severním Atlantikem budete absolvovat v pohodlných kabinách. Budete moci srovnat krásy a zajímavosti tří ostrovních lokalit - Islandu, „ovčích“ Faerských ostrovů a ostrovů „západních mužů“ Vestmannaeyjar.

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt společnosti Smyril Line z dánského Hirtshalsu, před naloděním na trajekt navštívíme nejsevernější bod Dánska – duny a maják u městečka Skagen. plavba na Faerské ostrovy.

4. – 5. den

Torshavn – vylodění na Faerských ostrovech, Kirkjubour – nejstarší osada na Faerských ostrovech, zbytky nedostavěné katedrály, domy s drnovými střechami. Vestmanna – rybářský přístav, fakultativní výlet lodí na "Ptačí útesy" (cca 40 €), Tjornuvík – malebná rybářská osada na konci fjordu.

6. – 7. den

Saksun – osada v uzavřené zátoce s romantickým kostelíkem. Gjögv – rybářské vesnice, chráněný přírodní pořístav, trek na útesy nad vesnicí. Torshavn – prohlídka hlavního města Faerských ostrovů. Nalodění a plavba z Torshavnu na Island.

8. – 11. den

vylodění v Seydisfjorduru, Egilsstadir – středisko východních fjordů, Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě, sopka Krafla – pěší výšlap lávovým polem Leirhnjúkur, Námafjall – "Ďáblova kuchyně", aktivní vývěry par a bahenní sopky, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety do bizarního lávového města Dimmuborgir, výstup na kráter Hverfjall, puklinová jeskyně Grjótagjá s jezírkem s termální horkou vodou, možnost koupání v mývatnské "Modré laguně" Jördbódin, Askja – fakultativně celodenní výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru jedné z největších sopek Islandu, rozlehlá lávová pole, brody přes divoké řeky. Dle počasí a momentálního stavu sněhové pokrývky možnost koupání v termální laguně kráteru Víti. Na této cestě poznáme to pravé drsné vnitrozemí Islandu (cca 110 €).

12. – 13. den

Godafoss – "Vodopád bohů", Akureyri – středisko severních fjordů, katedrála, nejsevernější botanická zahrada, Glaumbaer – skanzen, staroislandský dvorec, čajovna, kde můžete ochutnat originální islandské sladkosti. Vidimyri – originální kostelík s drnovou střechou, poloostrov Snaefellsnes s Verneovou horou Snaefellsjökull, rybářský přístav Stykkishólmur, Hraunfossar – "Lávový vodopád", Deildartungshuver – horký pramen vytápějící dvě města.

14. – 15. den

Reykjavík – prohlídka hlavního města Islandu, katedrála Halgrímskirkja s vyhlídkou na město, vila Höfdi – legendární místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana, fakultativně možnost výletu lodí za velrybami (cca 70 €), Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání ve známém termálním jezeře, Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa , Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – "Zlatý vodopád", jeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu.

16. – 18. den

Landmannalaugar – turistika v termální vnitrozemské oblasti, barevné duhové–rhyolitové hory, vodopád Seljalandsfoss, fakultativně celodenní výlet na vulkanické souostroví Vestmannaeyjar, "Ostrovy západních mužů" – ostrov Heimaey, výstup na vulkán Eldfell, který vznikl erupcí v roce 1976, bizarní malebné útesy s hnízdy papuchlků (cca 17 €).

19. – 20. den

vodopád Skógafoss, Dyrholaey – nejjižnější místo ostrova s mohutným skalním obloukem "Bránou Islandu", černé pláže, Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, pěší túra k vodopádu Svartifoss a na vyhlídku na splaz ledovce Vatna Sjónarnípa , fakultativně možnost vycházky po ledovci (cca 48 €), Jökulsarlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet obojživelnou lodí mezi krami, plujícími po jezeře(cca 30 €).

21. – 25. den

Egilsstadir – středisko východních fjordů, nalodění v Seydisfjorduru, plavba severním Atlantickým oceánem, vylodění v Hirtshalsu v Dánsku, návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, trajektem včetně lůžka ve čtyřlůžkové kajutě, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet do Landmannalaugaru.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na trajektu, cestovní pojištění.

Odjezdové místo: Praha, Vídeň, Mnichov


Cesta do vnitrozemské oblasti Landmannalaugar bude zajištěna místní dopravou.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 26.7.2018

Vážený pane řediteli,
rádi bychom touto cestou poděkovali za krásnou dovolenou na Faerských ostrovech a Islandu (VELKÁ ISLANDSKÁ CESTA, 18107-01, 28.6. - 22.7.2018).
Naši průvodci, Pavel (Krtek) a Vítek byli naprosto úžasní, profesionální, pozorní, zábavní... Nelze popsat vhodnějšími slovy. Program zájezdu byl také bez chybičky, navíc vhodně a promptně upravován dle počasí, jídlo jako z domácí kuchyně a Vaše autobusy jsou v mnohém ohledu lepší než některý 3hvězdičkový hotel. Určitě se i v budoucnu setkáme (zaujal nás zájezd "Napříč Jižní Amerikou") a doporučíme Vás i našim přátelům a známým.
Ještě jednou díky a přejeme hodně spokojených klientů a kilometrů bez nehod.

Lea a Mila Richterovi

Datum: 24.8.2015

 

Milý Pangeo týme,

Vracíme se k islandské cestě a chceme tímto velmi srdečně poděkovat za tuto zajímavou a nádhernou cestu.
Vše se nám velice líbilo a s pomocí řidičů i cestujících jsme pokořili jazykové problémy. Jarda a Pavel nás udivovali kuchařským uměním v malé kuchyňce a vždy nám moc chutnalo. Všechny informace nám předali jak nejlépe uměli. Zvládli jsme kabiny nad sedadly bez problémů a jsou i pro starší klienty nad 70 bez všech omezení přístupné. Umíme si představit, že příští rok pojedeme s Pangeem zase.
Ještě jednou dík a srdečné pozdravy od

Jürgena a Brigitte Dauberschmidt z Drážďan

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

7 dní & 7 nocí na Islandu

Termíny a ceny

3.8.2023 - 27.8.2023
cena zájezdu: 88 900 Kč
Využijte 2% slevu do konce roku!
Poznávací zájezd Velká islandská cesta, Mapa

Těšte se na

Faerské ostrovy – souostroví v severním Atlantiku

Landmannalaugar – krajina s termálními prameny

Askja – aktivní sopka ve vnitrozemí,

Ďáblova kuchyně – fumaroly, vývěry páry, bahenní sopky