Poznávací zájezd Karélie - severská sága

Finsko, Švédsko, Rusko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko

Cesta do ruské a finské Karélie nás povede nejdříve finskou jezerní oblastí až za polární kruh. Po překročení ruské hranice se dostaneme do Murmanska, metropole daleko za polárním kruhem na pobřeží Barentsova moře. Cesta zpět na jih povede divokou severskou tundrou do přístavu Kem, odkud poplujeme na legendární Solovecké ostrovy. Navštívíme kouzelný skanzen Kiži na ostrově v Oněžském jezeře a také staroslavný Petrohrad. Během celého severského putování navštívíme hlavní města šesti států.

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Jönköping, Norrköping – krátké zastávky v městech jižního Švédska, Stockholm – hlavní město Švédska, noční trajekt do Finska.

4. – 5. den

Helsinki – hlavní město Finska, Lahti – středisko zimních sportů, Jyväskylä – centrum jezerní oblasti.

6. – 7. den

Rovaniemi – městečko na polárním kruhu, domov „Santa Clause“, Ivalo – městečko u posvátného jezera Laponců Inari, turistika v okolí jezera.

8. – 9. den

přejezd do Ruska, Murmansk – „Město hrdina“, metropole na březích Barentsova moře, atomový ledoborec Lenin, chrám Spasení na vodách, „Aljoša“ – gigantická socha nad městem, památník obětem válek.

10. – 13. den

Solovecké ostrovy World Heritage Site – fakultativně plavba na legendární ostrovy, pravoslavné kláštery a kostely. Petrozavodsk – centrum ruské Karélie, Kiži – kouzelný skansen na ostrově v Oněžském jezeře, církevní dvorec Kižský Pogost World Heritage Site, fakultativně plavba na ostrov.

14. – 15. den

Sankt‑Petěrburg World Heritage Site – Benátky severu, návštěva Ermitáže, Puškin World Heritage Site – Jekatěrinský palác s legendární jantarovou komnatou, Petrodvorec – nádherné zahrady a fontány, katedrála sv. Izáka a nepřeberné množství dalších jedinečných památek někdejšího hlavního města carského Ruska.

16. – 17. den

Tallin – významný přístav a hlavní město Estonska, opevněné historické centrum města World Heritage Site, Riga – hlavní město Lotyšska, historické centrum, secesní památky World Heritage Site.

18. – 20. den

Vilnius – prohlídka hlavního města Litvy s bohatou historií World Heritage Site, Varšava – prohlídka hlavního města Polska, Varšavské staré město World Heritage Site, návrat do ČR.

Cena zahrnuje

vstupenku do Ermitáže, dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Objednávky uzavíráme 5 týdnů před odjezdem z důvodu vyřizování víza do Ruska.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 20.8.2018

Dobry den,
po navrate domov zo zajazdu "Karelie - severska saga" by sme sa radi podakovali vsetkym zainteresovanym, ktori sa podielali na jeho
realizacii, za moznost spoznat kus sveta - ved sme presli cez 10 krajin a videli sme toho ozaj velmi vela.
S CK Pangeo tours sme absolvovali uz 5.zajazd... a pokial nam to zdravie dovoli, budeme uvazovat o pripadnom dalsom zajazde...
Zelame Vam mnoho spokojnych klientov.
S pozdravom ostavaju
P.Ondraska s manzelkou, Bratislava

Poznávací zájezd Karélie - severská sága, Mapa

Těšte se na

Solovecké ostrovy – souostroví v Bílém moři s pohnutou historií

Murmansk – město hrdina, polární ruská metropole, Drsná příroda Karélie

Šest hlavních měst severní Evropy plus staroslavný Petrohrad