Poznávací zájezd Bulharsko a Rumunsko - historie, hory, pláže

16 dní | Bulharsko, Rumunsko

Projeďte s námi země kdysi zaslíbené, dnes bohužel trochu opomíjené, i když jejich sláva se již vrací. Projeďte s námi Bulharsko a Rumunsko. Během vašeho putování najdete pestrou směs historie a přírody, odpočinete si na krásných plážích vyhřátých teplým sluncem. Pojeďte objevovat i vzpomínat.

Termíny a ceny

1.8.2024 - 16.8.2024
cena zájezdu: 32 500 Kč

1. – 2. den

odjezd z Českých Budějovic, Prahy a Brna, přesun přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Bulharska. Sofie – prohlídka města, kostel Alexandra Něvského, kostel Sveta Sofia, mešita Banja Baši, kostel Bojana skládající se ze tří budov World Heritage Site.

3. – 4. den

túra v pohoří Vitoša na Černý vrch. Rilsky Monastir – klášter založený r. 1335 nedaleko poustevny Ivana Rilského World Heritage Site. Celodenní túra v pohoří Rila, výstup na nejvyšší balkánský vrchol Musalu (2925m) s využitím lanovky na Jastrebec.

5. – 6. den

Bačkovski Monastir založen 1083 Gregoriány, Plovdiv – dle Luciána Řeckého "největší a nejkrásnější město Trácie", muzea, kostely, mešity, římský amfiteátr, Nebet Tepe, Kazanlak – thrácká hrobka World Heritage Site, průsmyk Šipka – pomník osvobození, Veliko Tarnovo s malebnou polohou na úpatí kopce, úchvatnou architekturou a mnoha historickými pamětihodnostmi.

7. – 9. den

Sozopol – půvabné historické město, úžasný Nesebar – historické jádro města se rozkládá na skalnatém poloostrově World Heritage Site, Slunečné pobřeží – koupání v Černém moři, Varna – historické centrum, Mořská zahrada, koupání na plážích proslulé Albeny.

10. – 12. den

skalnatý mys Kaliakra (v řečtině krásný mys) se zbytky velké pevnosti ze 4. st. před Kristem. Přejezd do Rumunska, koupání na známých plážích Mamaia. Constanta – historické a archeologické muzeum, římskokatolický kostel, pravoslavný chrám, mešita, opevnění, Brašov – srdce a hlavní město Sedmihradska.

13. – 14. den

Drákulův tajemný hrad Bran, vesnické muzeum na úpatí hradu, Prejmer – opevněný selský klášter Transfagarašskou silnice výjezd na horský průsmyk ve výšce 2034m, Sibiu – město založené na místě bývalé římské vesnice s bohatou historií, Alba Iulia – citadela Alba Carolina, římskokatolická i pravoslavná katedrála, unikátní půdorys centra města.

15. – 16. den

Revoluční město Temešvár – Piata Unirii, malebné náměstí s římskokatolickou katedrálou a srbským pravoslavným kostelem, sloup Sv. trojice, barokní palác. Návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha, Brno, Bratislava

Termíny a ceny

1.8.2024 - 16.8.2024
cena zájezdu: 32 500 Kč
Poznávací zájezd Bulharsko a Rumunsko - historie, hory, pláže, Mapa

Těšte se na

Rilský klášter – nejvýznamnější památka bulharské pravoslavné církve

Temešvár - kulturní centrum celé oblasti, 

Prejmer - opevněný selský klášter

Pohoří Rila – výstup na nejvyšší horu Bulharska