Poznávací zájezd nehotelbusový zájezdSeverní a střední Vietnam

Vietnam

Zkrácená varianta programu Velká cesta Indočínou. Pavel Zvolánek vás během ní provede po nejkrásnějších místech severního a středního Vietnamu, projedete se lodí po smaragdové zátoce Halong, světem vápencových homolí , uvidíte nádherné scenerie krajiny rýžových polí, navštívíte hlavní město Vietnamu Hanoj s Ho Či Minovým mauzoleem i bývalé císařské město Hue.

1. – 2. den

odlet z Prahy, Hanoj – krátké seznámení s městem, vietnamské vodní loutkové divadlo.

3. – 5. den

tři dny na vodě. Plavba lodí ve spektakulární zátoce Halong, erozí modelované vápencové útvary, jeskyně Thien Cung a Hang Dau Go. Ninh Binh – Halong na zemi, místo, kde se točil film Indočína. Na lodi po kanálu obklopeném rýžovými poli, nádherné scenerie. Voňavá pagoda dostupná lodí po řece Yen, jeskyně, pagody.

6. den

Hanoj – prohlídka hlavního města Vietnamu. Stará čtvrť, Chrám literatury – první univerzita ve Vietnamu, Ho Či Minovo mauzoleum, přesun do Hue.

7. den

Hue – plavba po Voňavé řece k hrobkám vietnamských císařů, místní tržnice, příjemná atmosféra bývalé vietnamské metropole World Heritage Site.

8. den

Hoi An – World Heritage Site, „vietnamský Český Krumlov“, půvabné městečko, kde se mísily kultury vietnamské, čínské i japonské, domy čínských klanů, japonský zastřešený most, lokální kulinářské speciality.

9. – 10. den

podél pobřeží do Nha Trangu. Zastávka v My Lai, vesničce, kde během vietnamské války americká armáda zmasakrovala na pět set místních obyvatel. Tato tragédie se stala obratem ve vývoji celého konfliktu.

11. – 12. den

Nha Trang – známé letovisko vietnamské riviéry, odpočinek na bílých plážích si zpestříme výlety na nedaleké ostrůvky spojenými s koupáním a šnorchlováním.

13. den

odlet do Hanoje a do Evropy

14. den

přílet do Evropy

Cena zahrnuje

kompletní místní dopravu, transfery, vany, vlak z Hanoje do Hue, ubytování v hotelech turistické kategorie, služby českého delegáta a dle potřeb místního průvodce, plavba v zátoce Halong, loď v Tam Coc, Voňavá pagoda, Hue, lodní výlet se šnorchlováním v Nha Trangu

Cena nezahrnuje

letenky, vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, stravu, cestovní pojištění, spropitné, osobní náklady, sportovní vybavení, náklady způsobené vyšší mocí

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Přílet: Hanoj, Odlet: Nha Trang

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2019) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.