Poznávací zájezd nehotelbusový zájezdVelká cesta východní Indonésií – Bali, Sulawesi, Papua, Raja Ampat - NOVINKA

Bali, Sulawesi, Papua, Raja Ampat

Pavel Zvolánek vás během téměř měsíční cesty provede po nejkrásnějších místech východní Indonésie. Z ostrova bohů a tanečnic Bali přeletíme na Sulawesi. Toraja patří k turisticky nejvyhledávanější částem tohoto ostrova. Půvabnou horskou krajinu lemují tradiční domy připomínající svým tvarem lodě, na kterých údajně připluli předkové dnešních obyvatel. Toraja je nejpřitažlivější v době velkolepých pohřebních rituálů, kterým padnou za oběť stovky buvolů. A na závěr skutečná lahůdka v podobě jedné z ozdob Korálového trojúhelníku – Raja Ampat – zatím stále ještě ležící mimo hlavní turistický proud.

1. den

odlet z Prahy

2. den

přílet na Bali

3. den

Bali – Kintamani tour. Tamní Pura Ulun Danu Batur je po Besakihu druhým nejposvátnějším chrámem na Bali. Svatyně symbolicky stojí na rozvodí celého ostrova. Krásné výhledy na stále aktivní sopku Gunung Batur s dvojitou kalderou a jezerem. Zastávka v kávové zahradě s ochutnáním proslulé cibetkové kávy, posvátné prameny Tirta Empul a tajemná svatyně Gunung Kawi.

4. den

Bali – Ubud – Klungkung – Sanur. Ubud – kulturní centrum Bali, město, které místní vládcové zaslíbili umělcům. Posvátný opičí les, královský palác Puri Saren Agung, muzeum excentrického dona Blanka přezdívaného balijský Dalí, sloní jeskyně Goa Gajah, večerní představení balijských tanců. Cesta k letovisku Sanur vedoucí přes Klungkung a soudní dvůr Kertha Gosa se zobrazením trestů pro hříšníky.

5. den

Bali relax, odpočinkový den

6. den

Bali – Makassar – Rantepao. Přelet do Makassaru, dříve známému jako Ujung Pandang. Přesun do Toraji, asi osmihodinová jízda se zastávkami na fotografování, Toraja patří k turisticky nejvyhledávanější části ostrova Sulawesi. Půvabnou horskou krajinu lemují tradiční domy připomínající svým tvarem lodě, na kterých údajně připluli předkové dnešních obyvatel. Během velkolepých pohřebních rituálů bývají poraženy stovky buvolů.

7. den

Toraja tour, návštěva tradičních vesnic Kete Kesu, Lemo, Suaya. Vesnice s tradičními domy tongkonany, dětský hřbitov ve kmeni stromů, skalní galerie dřevěných loutek tau tau.

8. den

Pokračování prohlídky Toraji, vesnice Pallawa s krásnou scenérií s domy Torajů zdobenými buvolími rohy. Vyhlídka z Batutumongy ve výšce 1355 metrů na čarovnou krajinu Toraji.

9. den

Toraja trekking. Trek v západní Toraje. Asi pět hodin chůze v nádherné krajině lemované kopci, roztroušenými malými vesničkami a rýžovými poli. Setkání s domorodci. Vodopád Sarambu.

10. den

Rantepao – Makassar. Přejezd do Makassaru. 

11. – 14. den

Makassar – Sorong – Raja Ampat. Opravdová lahůdka, mořský ráj v srdci korálového trojúhelníku Raja Ampat řadící se mezi světovou špičku pro potápění a šnorchlování. Na rozdíl od jiných lokalit Raja Ampat nebyla poškozena intenzivním rybolovem a destrukcí korálových útesů. Oblast se teprve v posledních letech začala otevírat turistům a mnoho lokalit zde ještě stále čeká na objevení. Výlety na kouzelné pláže, obří přírodní podmořské akvarium.

15. – 16. den

Waisai – Sorong. Trajektem do Sorongu.

17. den

odlet do Jakarty.

18. den

návrat do Evropy

Cena zahrnuje

kompletní místní dopravu, transfery, vany, lodě, ubytování v hotelech turistické kategorie se snídaní, služby českého delegáta a dle potřeb místního průvodce, Denpasar – Makassar, Makassar - Sorong

Cena nezahrnuje

letenky, vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, stravu, cestovní pojištění, spropitné, osobní náklady, sportovní vybavení, náklady způsobené vyšší mocí

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Přílet: Denpasar, Odlet: Sorong

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2018) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.