cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Bali, Flores, Komodo, Rinca, Kanawa

Velká cesta východní Indonésií


Pavel Zvolánek vás provede po nejkrásnějších místech východní Indonésie. Z ostrova bohů a tanečnic Bali přeletíme na Flores, kde vás budou provázet kužely vulkánů, bohatá zeleň tamní přírody i unikátní jezera Kelimutu, jenž neustále mění svoji barvu. Na Komodu se setkáte s největšími ještěry světa varany komodskými a odpočinete si na půvabném ostrově Kanawa.


1. den: odlet z Prahy

2. den: Bali přílet

3. den: Sanur relax – Kuta. Relax u moře v Sanuru, odpoledne návštěva Kuty s možností nákupů, romantický západ slunce.

4. den: Bali –Ende – Moni. Přelet do Ende na východním Floresu a přesun do vesnice Moni.

5. den: Moni – Kelimutu – Riung. Přírodní zázrak Kelimutu s unikátními jezery měnícími barvu. V době objevení měla tato jezera barvu červenou, modrou a bílou. Vesnice Kowanara známou svými lvími domy a posvátným hřbitovem. Přesun do Riungu.

6. den: Riung – Bajawa. Na lodi k 17 ostrovům s bílými plážemi a korálovými zahradami. Mangrovníkový les s netopýry. Přírodní park chránící systém podzemních vod. Horké prameny v Soa. Přesun do Bajawy.

7. den: Bajawa – Ruteng. Bajawa se nachází v megaliticky bohaté oblasti osídlené etnikem Ngada. Tradiční vesnice leží v krásné vulkanické oblasti, které dominuje 2245 metrů vysoký Gunung Inerie. Domorodci ve svém náboženství uctívají předky. Návštěva vesnice Gurusina, Jezero Ranamese. Ruteng – centrum etnika Manggarai.

8. den: Ruteng – Labuanbajo. Tradiční vesnice etnika Manggarain – Rutengpuu s unikátním tvarem jejich domů. Přejezd na západní konec Floresu do Labuanbaja. Panorama nádherných rýžových polí v pozadí se suchými pahorky.

9. den: Labuanbajo – Komodo. Výprava za komodskými varany, největšími ještěry světa, vyskytujícímí se pouze v této oblasti. Treking na ostrově Komodo, domova komodského draka. Šnorchlování u ostrova Bidadari.

10. den: Komodo – Rinca – Kanawa. Další výprava za komodskými varany, tentokrát na ostrově Rinca, místo s větší pravděpodobností setkání s komodským drakem ve volné přírodě. Šnorchlování na Pink beach. Přesun na ostrov Kanawa.

11. – 12. den: Kanawa relax. Dva dny klidu, odpočinku a koupání na ostrově Kanawa.

13. den: Kanawa – Labuanbajo – Bali. Přesun do Labuanbaja. Zrcadlová jeskyně Batu Cermin s kouzelnou hrou světla na svých zdech. Návrat na Bali.

14. den: Bali – Kintamani tour. Tamní Pura Ulun Danu Batur je po Besakihu druhým nejposvátnějším chrámem na Bali. Svatyně symbolicky stojí na rozvodí celého ostrova. Krásné výhledy na stále aktivní sopku Gunung Batur s dvojitou kalderou a jezerem. Zastávka v kávové zahradě s ochutnáním proslulé cibetkové kávy, posvátné prameny Tirta Empul a tajemná svatyně Gunung Kawi.

15. den: Bali – Ubud – Klungkung– Sanur. Ubud – kulturní centrum Bali, město, které místní vládcové zaslíbili umělcům. Posvátný opičí les, královský palác Puri Saren Agung, muzeum excentrického dona Blanka přezdívaného balijský Dalí, sloní jeskyně Goa Gajah, večerní představení balijských tanců. Cesta k letovisku Sanur vedoucí přes Klungkung a soudní dvůr Kertha Gosa se zobrazením trestů pro hříšníky.

16. den: Bali relax, odpočinkový den

17. den: Bali odlet

18. den: návrat do Evropy


Cena zahrnuje: kompletní místní dopravu, transfery, vany, lodě, ubytování v hotelech turistické kategorie se snídaní, služby českého delegáta a dle potřeb místního průvodce, letenky Denpasar – Ende, Labuanbajo – Denpasar

Cena nezahrnuje: letenky, vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, stravu, cestovní pojištění, spropitné, osobní náklady, sportovní vybavení, náklady způsobené vyšší mocí

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Přílet i odlet: Denpasar

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2018) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Velká cesta východní Indonésií
Poznávací zájezd Velká cesta východní Indonésií
Poznávací zájezd Velká cesta východní Indonésií
Poznávací zájezd Velká cesta východní Indonésií
Poznávací zájezd Velká cesta východní Indonésií
Poznávací zájezd Velká cesta východní Indonésií
Poznávací zájezd Velká cesta východní Indonésií