Poznávací zájezd nehotelbusový zájezdVelká cesta východní Indonésií

Bali, Flores, Komodo, Rinca, Kanawa

Pavel Zvolánek vás provede po nejkrásnějších místech východní Indonésie. Z ostrova bohů a tanečnic Bali přeletíme na Flores, kde vás budou provázet kužely vulkánů, bohatá zeleň tamní přírody i unikátní jezera Kelimutu, jenž neustále mění svoji barvu. Na Komodu se setkáte s největšími ještěry světa varany komodskými a odpočinete si na půvabném ostrově Kanawa.

1. den

odlet z Prahy

2. den

Bali přílet

3. den

Sanur relax – Kuta. Relax u moře v Sanuru, odpoledne návštěva Kuty s možností nákupů, romantický západ slunce.

4. den

Bali –Ende – Moni. Přelet do Ende na východním Floresu a přesun do vesnice Moni.

5. den

Moni – Kelimutu – Riung. Přírodní zázrak Kelimutu s unikátními jezery měnícími barvu. V době objevení měla tato jezera barvu červenou, modrou a bílou. Vesnice Kowanara známou svými lvími domy a posvátným hřbitovem. Přesun do Riungu.

6. den

Riung – Bajawa. Na lodi k 17 ostrovům s bílými plážemi a korálovými zahradami. Mangrovníkový les s netopýry. Přírodní park chránící systém podzemních vod. Horké prameny v Soa. Přesun do Bajawy.

7. den

Bajawa – Ruteng. Bajawa se nachází v megaliticky bohaté oblasti osídlené etnikem Ngada. Tradiční vesnice leží v krásné vulkanické oblasti, které dominuje 2245 metrů vysoký Gunung Inerie. Domorodci ve svém náboženství uctívají předky. Návštěva vesnice Gurusina, Jezero Ranamese. Ruteng – centrum etnika Manggarai.

8. den

Ruteng – Labuanbajo. Tradiční vesnice etnika Manggarain – Rutengpuu s unikátním tvarem jejich domů. Přejezd na západní konec Floresu do Labuanbaja. Panorama nádherných rýžových polí v pozadí se suchými pahorky.

9. den

Labuanbajo – Komodo. Výprava za komodskými varany, největšími ještěry světa, vyskytujícímí se pouze v této oblasti. Treking na ostrově Komodo, domova komodského draka. Šnorchlování u ostrova Bidadari.

10. den

Komodo – Rinca – Kanawa. Další výprava za komodskými varany, tentokrát na ostrově Rinca, místo s větší pravděpodobností setkání s komodským drakem ve volné přírodě. Šnorchlování na Pink beach. Přesun na ostrov Kanawa.

11. – 12. den

Kanawa relax. Dva dny klidu, odpočinku a koupání na ostrově Kanawa.

13. den

Kanawa – Labuanbajo – Bali. Přesun do Labuanbaja. Zrcadlová jeskyně Batu Cermin s kouzelnou hrou světla na svých zdech. Návrat na Bali.

14. den

Bali – Kintamani tour. Tamní Pura Ulun Danu Batur je po Besakihu druhým nejposvátnějším chrámem na Bali. Svatyně symbolicky stojí na rozvodí celého ostrova. Krásné výhledy na stále aktivní sopku Gunung Batur s dvojitou kalderou a jezerem. Zastávka v kávové zahradě s ochutnáním proslulé cibetkové kávy, posvátné prameny Tirta Empul a tajemná svatyně Gunung Kawi.

15. den

Bali – Ubud – Klungkung– Sanur. Ubud – kulturní centrum Bali, město, které místní vládcové zaslíbili umělcům. Posvátný opičí les, královský palác Puri Saren Agung, muzeum excentrického dona Blanka přezdívaného balijský Dalí, sloní jeskyně Goa Gajah, večerní představení balijských tanců. Cesta k letovisku Sanur vedoucí přes Klungkung a soudní dvůr Kertha Gosa se zobrazením trestů pro hříšníky.

16. den

Bali relax, odpočinkový den

17. den

Bali odlet

18. den

návrat do Evropy

Cena zahrnuje

kompletní místní dopravu, transfery, vany, lodě, ubytování v hotelech turistické kategorie se snídaní, služby českého delegáta a dle potřeb místního průvodce, letenky Denpasar – Ende, Labuanbajo – Denpasar

Cena nezahrnuje

letenky, vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, stravu, cestovní pojištění, spropitné, osobní náklady, sportovní vybavení, náklady způsobené vyšší mocí

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Přílet i odlet: Denpasar

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2019) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.