Poznávací zájezd Afrika pod stanem

21 dní | Zambie - Zimbabwe – Botswana – Namibie – JAR

Zájezd velice podobný našemu klasickému hotelbusovému, přesto je více outdoorový. Spaní ve stanu v Africe je jeden z dalších zážitků, které jsme pro vás připravili. Navštívíte nádherné národní parky, se spoustou pro nás neobvyklé fauny a flóry, které nikde jinde neuvidíte.

1. den

Livingstone. Návštěva Viktoriiných vodopádů. Možnost odpočinku nebo místních aktivit – trhy, muzeum v nedalekém Livingstone.

2. den

Z Livingstone do Kasane. Přejezd do Botswany do města Kasane. Plavba po řece Chobe – skvělá příležitost vidět hrochy, slony a buvoly, kteří přicházejí k řece.

3. den

Z Kasane do Nata. Národní park Chobe v otevřeném vozidle a pokračování do kempu v Nata.

4. den

Z Nata do Maunu. Maun, brána do delty řeky Okavanga. Pokud to čas dovolí, máme příležitost podniknout odpolední vyhlídkový let nad deltou.

5. den

Maun do delty řeky Okavango. Delta řeky Okavango v otevřeném nákladním automobilu. Plavba na mokoru (kánoe) mezi obrovskými lekníny a vysokými trávami.

6. den

Delta řeky Okavango do Maunu. Plavba na mokoru z delty řeky Okavango. Přesun do Maunu.  Fakultativně let nad Okavangem. Odpoledne relaxace u bazénu v kempu.

7. den

Z Maunu do Ghanzi. Cesta do Ghanzi, které leží v poušti Kalahari. Zde se setkáváme s místními obyvateli. Procházka a poznání způsobu života. V noci u ohně zažijete taneční rituály.

8. den

Z Ghanzi do Windhoeku. Cesta do Windhoeku, hlavního města Namibie. Možnost návštěvy slavného baru „Joe's Beer House“.

9. den

Z Windhoeku do národního parku Etosha. Cesta do Národního parku Etosha – unikátní národní park na vyschlé solné pláni (původně největší jezero na světě).

12. den

Národní park Etosha. Celodenní jízda v tomto velkolepém živočišném království. Jedinečný zážitek s pozorováním zvěře u napajedel.

12. den

Ze Spitzkoppe do Swakopmundu. Cesta do Swakopmundu – malebné městečko na pobřeží Atlantiku.

10. den

Národní park Etosha. Celodenní jízda v tomto velkolepém živočišném království. Jedinečný zážitek s pozorováním zvěře u napajedel.

10. den

Ze Spitzkoppe do Swakopmundu. Cesta do Swakopmundu – malebné městečko na pobřeží Atlantiku.

11. den

Z Etoshy na Spitzkoppe. Cesta na Spitzkoppe. Možnost vidět přírodní úkaz v podobě měnící se barvy skály, zejména při východu a západu slunce.

13. den

Swakopmund. Prohlídka města. Možnost aktivit, jako je čtyřkolka, skydiving, procházka města, muzeum, akvárium.

14. den

Ze Swakopmundu do oblasti Khomas. Pokračování na jih, přes obratník Kozoroha a zastávka na večerní focení.

15. den

Z Khomasu do Sesriem. Výstup na dunu č. 45. Procházka k „Dead Vlei“ uprostřed obří písečné duny. Zastávka u kaňonu Sesriem.

16. den

Ze Sesriem do Fish River Canyon. Fish River Canyon. Procházka po kaňonu a poté návštěva „Hell's Corner“.

17. den

Z Fish River k řece Orange. Přejezd na hranici Namibie a Jihoafrické republiky k řece Gariep (Orange). Ubytování v kempu na břehu řeky. Možnost safari na kánoi a pohled na scenérii Richtersveld.

18. den

Z Orange River do Cederbergu. Namaqualand – průjezd krajinou západní části Jihoafrické republiky. Kempování poblíž řeky Olifants. Ochutnávka místního vína.

19. den

Z Cederbergu do Kapského Města. Kapské Město – bezpochyby jedno z nejkrásnějších měst na světě. Prohlídka města a místních památek.

Cena zahrnuje

dopravu místním Overlandrem, stravu ve formě polopenze bez nápojů, ubytování ve stanech pro 2osoby (klient si staví sám) – stany jsou vybaveny matracemi, služby technického doprovodu, tištěného průvodce, vstupy do lokalit NP Etosha, NP Namib Naukluft, Fish River Canyon, mys Dobré naděje. Pojistění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, obědy, vstupní víza (cca 2700Kč,80$) cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště. Okavango dvoudenní exkurze cca 6300Kč.

Odletové místo: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem.

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Afrika nekouše!

Termíny a ceny

18.5.2022 - 7.6.2022
cena zájezdu: 44 900 Kč
letenka: 26 000 Kč
11.6.2022 - 1.7.2022
cena zájezdu: 44 900 Kč
letenka: 26 000 Kč
7.8.2022 - 27.8.2022
cena zájezdu: 44 900 Kč
letenka: 26 000 Kč
6.10.2022 - 26.10.2022
cena zájezdu: 44 900 Kč
letenka: 26 000 Kč
23.11.2022 - 13.12.2022
cena zájezdu: 44 900 Kč
letenka: 26 000 Kč
cena letenky je orientační

Těšte se na

Kapské město – město ve stínu Stolové hory

NP Okavango – jedinečný ekosystém delty Okavanga

NP Etosha, Chobe – obrovská koncentrace zvěře

Fish River Canyon – druhý největší kaňon