cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Malá parta - 15 lidí Plná penze, česká posádka
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Tanzanie, Malawi, Zambie, Zimbabwe

Savanami východní Afriky

Serengeti – národní park známý z příběhů lvice Elsy, Ngorongoro – vyhaslý kráter s obrovskou koncentrací zvěře, Zanzibar – „ostrov koření“, South Luangwa – safari v úžasném parku na řece Luangwě


Cestu východní Afrikou zahájíme návštěvou světoznámých parků Serengeti a Ngorongoro. Pozorování a fotografování divoké zvěře v těchto parcích bude jistě patřit k nezapomenutelným zážitkům. Budeme pokračovat dále na jih Tanzanie na pobřeží Indického oceánu, prohlédneme si přístav Dar es Salaam a navštívíme legendární ostrov koření – Zanzibar. Pak budeme pokračovat dále na jih do Malawi ke stejnojmennému jezeru s křišťálovou vodou a bílými plážemi. Safari v nepříliš známém a neprávem opomíjeném parku South Luangwa jistě nezklame. Cestu zakončíme u Viktoriiných vodopádů, přírodního divu na řece Zambezi.


1. – 2. den: odlet z Evropy do Arushe nebo Nairobi.

3. – 5. den: fakultativně třídenní safari (cca 590 $), zajištěné místní agenturou, s místními průvodci. Ngorongoro – unikátní kráter o průměru téměř 20 km na hranici parku Serengeti World Heritage Site, který je domovem většiny nejznámějších druhů afrických savců a ptáků, jedno z nejnavštěvovanějších míst Afriky, přírodní zoo v kráteru s 600 metrů vysokými stěnami, Serengeti – jeden z nejrozsáhlejších parků Afriky s ohromnou koncentrací zvěře World Heritage Site. Na pláních lze pozorovat stáda pakoňů i jiných zvířat, běžně jsou k vidění plameňáci, lvi, sloni, antilopy, pštrosi, nosorožci, gepardi.

6. – 10. den: Dar es Salaam – historický přístav na pobřeží Indického oceánu World Heritage Site. Zanzibar – lodí na legendární ostrov v Indickém oceánu, kde se mísí atmosféra Afriky a Arábie, nezapomenutelná atmosféra Stone Townu (Kamenného města), malebná tržiště, plantáže s exotickým kořením, prales s guerézami (endemický druh opic), možnost koupání a potápění ve vodách Indického oceánu (ubytování v hotelu střední turistické kategorie a doprava na ostrov v ceně, strava není v ceně výletu na Zanzibar, veškeré aktivity na ostrově Zanzibar jsou fakultativní (cca 80–120 $).

11. – 12. den: průjezd jižní Tanzanií do Malawi, NP Mikumi – průjezd parkem, pláně v povodí řeky Mkata, Iringa, Mbeya – cesta pohořím jižní Tanzanie, masiv Uluguru, horské průsmyky.

13. – 15. den: Chitimba – krásná pláž jezera Malawi, vítané osvěžení po cestě z Tanzanie, jezero Malawi – nejjižnější z jezer Velké prolákliny World Heritage Site, cesta podél jezera na jih, relaxace. Nkhata Bay – největší turistické letovisko na břehu jezera, Senga Bay – koupání na plážích jezera, Lilongwe – hlavní město Malawi, prohlídka města. Přejezd do Zambie.

16. – 17. den: South Luangwa – návštěva parku v povodí řeky Luangwy, fakultativně safari v parku (cca 80 $), fotografování a pozorování divoké zvěře.

18. – 19. den: Lusaka – hlavní město Zambie, prohlídka města, přejezd do Livingstonu.

20. – 22. den: Viktoriiny vodopády – Livingstone – městečko u impozantních vodopádů, Viktoriiny vodopády – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání World Heritage Site, vodopády navštívíme ze zambijské i fakultativně i zimbabwské strany (cca 30 $), z nichž každá nabízí jiný zážitek, fakultativně let helikoptérou nad vodopády (cca 180 $). Odlet a návrat do Evropy.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, dopravu a ubytování na Zanzibaru, dopravu do NP South Luangwa a ubytování v kempu.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na Zanzibaru, vstupní víza (cca 2 700 Kč, 160 $), cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Savanami východní Afriky
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky
Poznávací zájezd Savanami východní Afriky