cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Malá parta - 15 lidí Plná penze, česká posádka
Poznávací zájezd To nejlepší z Afriky, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Tanzanie, Malawi, Zambie, Zimbabwe, Botswana, Namibie, JAR

To nejlepší z Afriky

Zanzibar – relaxace a koupání na plážích Indického oceánu, Namibská poušť – gigantické červené duny, Serengeti – jeden z největších a nejznámějších parků Afriky, Malawi – jezero Velké příkopové propadliny


Velká cesta jihovýchodní Afrikou nás povede od křišťálových vod Indického oceánu na rovníku až k mysu Dobré naděje na nejjižnějším výběžku Afriky. Projedeme sedm zemí černého kontinentu, navštívíme více než osm národních parků s pestrou škálou rostlinných i živočišných druhů. Seznámíme se s tropickými pralesy, nekonečnými savanami i pouštěmi. Setkáme se s příslušníky mnoha zajímavých národů, nahlédneme do idylických koutů africké přírody i do rušných měst.


1. – 2. den: odlet z Evropy do Arushe nebo Nairobi.

3. – 5. den: fakultativně třídenní safari (cca 590 $), zajištěné místní agenturou, s místními průvodci. Ngorongoro – unikátní kráter o průměru téměř 20 km na hranici parku Serengeti World Heritage Site, který je domovem většiny nejznámějších druhů afrických savců a ptáků, jedno z nejnavštěvovanějších míst Afriky, přírodní zoo v kráteru s 600 metrů vysokými stěnami, Serengeti – jeden z nejrozsáhlejších parků Afriky s ohromnou koncentrací zvěře World Heritage Site. Na pláních lze pozorovat stáda pakoňů i jiných zvířat, běžně jsou k vidění plameňáci, lvi, sloni, antilopy, pštrosi, nosorožci, gepardi.

6. – 10. den: Dar es Salaam – historický přístav na pobřeží Indického oceánu World Heritage Site. Zanzibar – lodí na legendární ostrov v Indickém oceánu, kde se mísí atmosféra Afriky a Arábie, nezapomenutelná atmosféra Stone Townu (Kamenného města), malebná tržiště, plantáže s exotickým kořením, prales s guerézami (endemický druh opic), možnost koupání a potápění ve vodách Indického oceánu (ubytování v hotelu střední turistické kategorie a doprava na ostrov v ceně, strava není v ceně výletu na Zanzibar, veškeré aktivity na ostrově Zanzibar jsou fakultativní (cca 80–120 $).

11. – 12. den: průjezd jižní Tanzanií do Malawi, NP Mikumi – průjezd parkem, pláně v povodí řeky Mkata, Iringa, Mbeya – cesta pohořím jižní Tanzanie, masiv Uluguru, horské průsmyky.

13. – 15. den: Chitimba – krásná pláž jezera Malawi, vítané osvěžení po cestě z Tanzanie, jezero Malawi – nejjižnější z jezer Velké prolákliny World Heritage Site, cesta podél jezera na jih, relaxace. Nkhata Bay – největší turistické letovisko na břehu jezera, Senga Bay – koupání na plážích jezera, Lilongwe – hlavní město Malawi, prohlídka města. Přejezd do Zambie.

16. – 17. den: South Luangwa – návštěva parku v povodí řeky Luangwy, fakultativně safari v parku (cca 80 $), fotografování a pozorování divoké zvěře.

18. – 19. den: Lusaka – hlavní město Zambie, prohlídka města, přejezd do Livingstonu.

20. – 23. den: Livingstone – městečko u impozantních vodopádů, Viktoriiny vodopády – legenda, která předčí veškerá vaše očekávání World Heritage Site. Vodopády navštívíme ze zambijské i zimbabwské strany, z nichž každá nabízí jiný zážitek. Fakultativně možnost letu helikoptérou nad vodopády (cca 180 $), přejezd do Botswany, řeka Chobe – fakultativně safari lodí po pravostranném přítoku Zambezi (cca 35 $), pozorování hrochů, krokodýlů, slonů, buvolů.

24. – 26. den: delta řeky Okavango – možnost návštěvy unikátního ekosystému delty řeky Okavango, která se ztrácí v poušti Kalahari World Heritage Site. Fakultativně dvoudenní exkurze (cca. 6 300 Kč) s místními průvodci do delty (přespání ve volné přírodě – unikátní zážitek). Aktivity v deltě závisejí na počasí a stavu vody. Pokud by momentální stav vody neumožňoval návštěvu delty, bude připraven náhradní program v NP Chobe (fakultativně). Přejezd do Namibie – Popa Falls – peřeje na řece Okavango.

27. – 29. den: Hoba meteorit – 54 tun těžký, největší železný meteorit na světě, Etosha – unikátní národní park na vyschlé solné pláni (původně největší jezero na světě), safari hotelbusem – jedinečný zážitek s pozorováním zvěře u napajedel, návštěva domorodé vesnice kmene Himba.

30. – 32. den: Spitzkoppe – „africký Matterhorn“, posvátné místo kmene Sanů (původní obyvatelé této části Afriky), bizarní skály, fakultativně vycházka s místním průvodcem ke skalním malbám (cca 4 $). Čarokrásné místo s mystickou atmosférou. Atlantický oceán, Swakopmund – malebné městečko na pobřeží Atlantiku, muzeum krystalů.

33. – 34. den: NP Namib Naukluft – cesta divukrásnou Namibskou pouští, Sesriem – pitoreskní kaňon, Sossusvlei – červené duny Namibské pouště (jedny z nejkrásnějších a nejstarších na světě), fakultativně výlet do dun (cca 10 $), Deadvlei – bizarní místo, které znáte z fotografií, Fish River Canyon – „africký Grand Canyon“, impozantní údolí řeky Fish River, pěší výlet po okraji kaňonu, přejezd do Jihoafrické republiky.

35. – 36. den: Springbok – městečko na severu JAR, Namaqualand – krajina západní části Jihoafrické republiky, Kapský poloostrov – mys Dobré naděje, Boulders – kolonie tučňáků.

37. – 39. den: Kapské Město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, Kirstenbosch – největší africká botanická zahrada, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long Street s bary a krámky dokreslujícími atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront s pouličními umělci. Odlet a návrat do Evropy.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstupy do parků a lokalit: Etosha, NP Namib Naukluft, Fish River Canyon, vesnice Himbů, mys Dobré naděje, dopravu a ubytování na Zanzibaru, dopravu do NP South Luangwa a ubytování v kempu.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a národních parků, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, stravu na Zanzibaru, vstupní víza (cca 5 000 Kč, 160 $), cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem. Možnost ukončení nebo zahájení zájezdu v Livingstonu.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd To nejlepší z Afriky
Poznávací zájezd To nejlepší z Afriky
Poznávací zájezd Africký hotelbus
Poznávací zájezd To nejlepší z Afriky
Poznávací zájezd To nejlepší z Afriky
Poznávací zájezd To nejlepší z Afriky
Poznávací zájezd To nejlepší z Afriky