Poznávací zájezd Velký okruh jižní Afrikou

43 dní | JAR, Svazijsko, Lesotho, Mosambik, Zimbabwe, Zambie, Botswana, Namibie

Více než dvanáct tisíc kilometrů nás čeká na tomto okruhu po osmi zemích jižní Afriky. Nádherná příroda, pozorování unikátní africké fauny v nejznámějších národních parcích Kruger, Etosha, Okavango a Chobe. Exotičtí příslušníci afrických kmenů Sana, Himba nebo Herero nám přiblíží jedinečnost kontinentu. Poznáte bílé pláže Indického oceánu i syrové pobřeží Atlantiku příznačně nazývané Pobřeží koster. Navštívíme pulzující metropole i klidná městečka. K nezapomenutelným zážitkům bude jistě patřit pohled do hřmících vod Viktoriiných vodopádů, návštěva miniaturního Svazijského a Lesothského království, mystická atmosféra ruin Great Zimbabwe i západ slunce v Namibské poušti.

1. – 4. den

odlet z Evropy do Kapského Města. Kapské Město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, Kirstenbosch – největší africká botanická zahrada, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long Street s bary a krámky dokreslujícími atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront s pouličními umělci. Kapský poloostrov, mys Dobré naděje, Boulders Beach – kolonie tučňáků.

5. – 8. den

Střelkový mys – nejjižnější bod Afriky, setkání dvou oceánů. Mossel Bay – muzejní komplex Bartolomea Diaze s replikou jeho lodě, poštovní strom. Cango Caves – jeskyně s impozantní výzdobou, Kimberley – muzeum těžby diamantů, Big Hole – nejznámější diamantový důl, největší ručně vykopaná jáma na světě. Lesotho – návštěva exotického království, Maseru, hlavní město, vyhlídková jízda.

9. – 12. den

Dračí hory World Heritage Site – majestátní přírodní scenerie na hranicích s Lesothem, turistika v NP Royal Natal, trek pod skalní masiv Amfiteátr, vodopád Tugela – 2.nejvyšší vodopád světa s celkovou výškou 948 metrů, pláže Indického oceánu poblíž Durbanu.

13. – 14. den

ISimangaliso Wetland Park – jedna z největších ekoturistických destinací na světě World Heritage Site. Park chrání pět unikátních ekosystémů, aktivity v parku fakultativně (cca 15–30 $). NP Hluhluhve–iMfolozi – safari hotelbusem po malebném parku, kterému se ne neprávem říká malý Kruger. Velká koncentrace nejen nosorožců.

15. – 18. den

Svazijské království – miniaturní stát mezi JAR a Mosambikem,. Královský národní park Hlane. Malebná horská vesnička Mantenga – ukázka svazijských tradic a řemesel, Mantenga Falls – 95 m vysoký vodopád. Královský národní park Hlane – fakultativně safari v parku (cca 27 $). Přejezd do Mosambiku. Maputo – prohlídka hlavního města Mosambiku s jeho rušnými tržnicemi a zajímavou architekturou. Bilene – letovisko u průzračné laguny spojené s Indickým oceánem. Odpočinek na plážích, možnost fakultativních aktivit (cca 50 $). Přejezd do JAR.

19. – 21. den

Krugerův NP – safari po nejznámějším a největším národním parku Jižní Afriky, domov nepřeberného množství zvířat, šance vidět „velkou pětku“. Blyde River Canyon – jeden z největších kaňonů světa, impozantní vyhlídky – Pinnacle Rock, God´s Window, Bourke´s Luck Potholes, Three Rondavels. Tshipise – kemp s termálními bazény.

22. – 24. den

Přejezd do Zimbabwe. Great Zimbabwe – nejzáhadnější prehistorická kamenná stavba na jih od pyramid World Heritage Site, Bulawayo – město s koloniálním centrem.

25. – 28. den

Victoria Falls – městečko na zimbabwské straně Viktoriiných vodopádů. Tržnice s řezbářskými výrobky. Viktoriiny vodopády World Heritage Site– legenda, která předčí veškerá vaše očekávání. Vodopády navštívíme ze zambijské i zimbabwské strany, z nichž každá nabízí jiný zážitek, fakultativní aktivity podle výběru: let helikoptérou nad vodopády, plavba po Zambezi při západu slunce, koupání v Devil´s pool (cca 60– 180 $). Livingstone – turistické středisko na zambijské straně vodopádů, památník cestovatele Emila Holuba.

29. – 30. den

přejezd do Botswany, řeka Chobe – fakultativně safari lodí po pravostranném přítoku Zambezi (cca 35 $), pozorování hrochů, krokodýlů, slonů, buvolů.

31. – 32. den

delta řeky Okavango World Heritage Site – možnost návštěvy unikátního ekosystému řeky, která se ztrácí v poušti Kalahari. Fakultativně dvoudenní exkurze (cca. 6 300 Kč) s místními průvodci do delty (přespání ve volné přírodě – unikátní zážitek). Aktivity v deltě závisejí na počasí a stavu vody. Pokud by vysoký stav vody neumožňoval návštěvu delty, bude připraven náhradní program v NP Chobe (fakultativně).

33. – 35. den

přejezd do Namibie. Popa Falls – peřeje na řece Okavango na hranicích s Namibií, Hoba meteorit – 54 tun těžký, největší železný meteorit na světě, NP Etosha – unikátní národní park na vyschlé solné pláni (původně největší jezero na světě), safari hotelbusem – jedinečný zážitek s pozorováním zvěře u napajedel, návštěva domorodé vesnice kmene Himba.

36. – 38. den

Spitzkoppe – „africký Matterhorn“, posvátné místo kmene Sanů (původní obyvatelé této části Afriky), bizarní skály, fakultativně vycházka s místním průvodcem ke skalním malbám (cca 4 $). Čarokrásné místo s jedinečnou atmosférou. Atlantický oceán, Swakopmund – malebné městečko na pobřeží Atlantiku, návštěva muzea krystalů.

39. – 40. den

NP Namib Naukluft – cesta divukrásnou Namibskou pouští, Sesriem – pitoreskní kaňon, který si určitě projděte krátkou procházkou, Sossusvlei – červené duny Namibské pouště, jedny z nejkrásnějších a nejstarších na světě, fakultativně výlet do dun (cca 10 $), Deadvlei – bizarní místo, které znáte z fotografií, Fish River Canyon – „africký Grand Canyon“, impozantní údolí řeky Fish River, pěší výlet po okraji kaňonu, přejezd do Jihoafrické republiky.

41. – 42. den

Springbok – městečko na severu JAR, Namaqualand – krajina západní části Jihoafrické republiky, Kapské Město, odlet.

43. den

přílet do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstupy do parků a lokalit: mys Dobré naděje, Royal Natal, Krugerův národní park, NP Hlane, vesnička Mantenga, NP Hluhluhve-iMfolozi, NP Etosha, vesnice Himbů, NP Namib Naukluft, Fish River Canyon.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, vstupní víza (cca 2.700 Kč, 160 $), cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem. Možnost ukončení nebo zahájení zájezdu v Livingstonu. Objednávky uzavíráme 6 týdnů před odletem z důvodu vyřizování víz.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 11.12.2012

Moje milá cestovko,

Tak jsem se už pořídila vzpamatovat z přechodu z horké Afriky do české zimy a chci Vám poděkovat za úžasnou cestu. Velký okruh jižní Afrikou byl neskutečně krásný. Afrika je barevná, voňavá,hlučná chudá, ale přátelská a usměvavá. Nikdo se ji opravdu nemusí obávat. Perfektní kempy, moderní obchodní centra. Důkazem je to, že nikomu z výpravy za cestu dlouhou 40 dnů nic nebylo. Oba naši řidiči, Pavel Fuxa a Míra Dohnal, byli vždy ochotní, milí a bohužel (vzhledem k moji postavě ) výborní kuchaři. Zejména Pavlovy steaky se nedají zapomenout. Zažili jsme toho tolik, že je těžké vyjmenovat to nejkrásnější. Ale přece jenom - nikdo z nás nikdy nezapomene na napajedla v Etoshe, na setkání s nosorožci, jízdu na slonech, pohádkový večer a ráno pod horou Spitzkoppe, kaňony, vodopády,lachtany, tučňáky,.... i na to, jak nás Míra budil ve 4 ráno, abychom konečně viděli Jižní kříž. Ještě dlouho budu zpracovávat a třídit fotky, ale ještě déle vzpomínky a zážitky. A ještě jedna poznámka. Byla jsem na dlouhé cestě s Vámi už potřetí, a vždycky se vytvořila výborná parta. Buď mám takové štěstí, nebo s Vámi jezdí samí fajn lidé. Tak tedy ještě jednou díky a už se těším na příští podzim, kdy jedu Patagonii.
Jiřina Hrstková
Červený Kostelec

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Afrika nekouše!
Kmen Himba – Namibie
Okavango 1 – Botswana
Okavango 2 – Botswana
Chobe – Botswana
Hotelbusem po Africe - NP Etosha – Namibie
Lov lvice v NP Etosha – Namibie
Viktoriiny vodopády – Zambie
Duny Sossusvlei v Namibské poušti – Namibie

Termíny a ceny

30.10.2021 - 11.12.2021
cena zájezdu: 108 000 Kč
letenka: 21 000 Kč
OBJEDNAT
ZRUŠENO
24.4.2022 - 5.6.2022
cena zájezdu: 119 900 Kč
letenka: 21 000 Kč
14.7.2022 - 25.8.2022
cena zájezdu: 119 900 Kč
letenka: 21 000 Kč
12.9.2022 - 24.10.2022
cena zájezdu: 114 500 Kč
letenka: 21 000 Kč
30.10.2022 - 11.12.2022
cena zájezdu: 114 500 Kč
letenka: 21 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Velký okruh jižní Afrikou, Mapa

Těšte se na

Krugerův park – safari v nejznámějším parku Afriky, „velká pětka“

Mosambik – panenské bílé pláže

NP Okavango – jedinečný ekosystém delty Okavanga

Namibská poušť – pohádková krajina červených dun