Poznávací zájezd Patagonie - země na konci světa

32 dní | Argentina, Chile

Na této cestě poznáme jižní část jihoamerického kontinentu od subtropů až po Ohňovou zemi, za kterou se rozprostírají už jen studené vody dvou oceánů a ledové pláně Antarktidy. Uvidíme nádherné žulové věže tyčící se k nebi, jezera s křišťálovou vodou, ledovcové splazy „tekoucí“ do údolí, rozlehlé pampy obydlené jen stády lam guanako a pštrosy nandu. Tato oblast je pustá, liduprázdná, a neskutečně krásná. Zároveň je ale i velmi pohostinná a přívětivá. Budete mít velkou příležitost objevovat a poznat tuto úchvatnou, velmi rozmanitou krajinu s možností turistiky v nedotčené přírodě.

Termíny a ceny

7.11.2024 - 8.12.2024
cena zájezdu: 97 900 Kč
letenka: 39 000 Kč
12.12.2024 - 12.1.2025
cena zájezdu: 97 900 Kč
letenka: 39 000 Kč
cena letenky je orientační

1. – 3. den

odlet do Santiaga de Chile – hlavní město Chile, prezidentský palác La Moneda, Cerro Santa Lucia – vyhlídka, Cerro San Cristobal, "La Piojera" – památkovým úřadem chráněná hospůdka, kde můžete ochutnat nápoj "Terremoto – zemětřesení".

4. – 5. den

Chillan – trh uměleckých řemesel, Salto de Laja – kaskády na řece Laja,, Villarica, Pucón – města ležící uprostřed nádherné krajiny jezer a vulkánů, NP Huerquehue – výlet do pravěku, araukariové lesy, pěší túra v parku.

6. – 7. den

vulkán Osorno – nejznámější chilská sopka, možnost krátkého treku, pro otužilce i koupání, Petrohué – vodopády a peřeje na řece Petrohué.

8. – 9. den

přejezd do Argentiny, NP Nahuel Huapi – horské scenérie, jezera, turistika v parku, San Carlos de Bariloche – letovisko pod Andami, vstupní brána do parku Nahuel Huapi, lanovkou na Cerro Catedral – trek a vyhlídky na velkou část And.

10. – 11. den

NP Los Alerces (fakultativně – cca 85 $) – turistika v parku, „jihoamerické sekvoje“, přesun na jih podél andského masivu. Cesta po RN 40, v Argentině proslulé tak jako "Road 66" v USA.

12. – 14. den

přejezd k NP Los Glaciares World Heritage Site (fakultativně – cca 60 $), Lago Viedma, masiv Fitz Roy, Cerro Torre – pěší turistika pod žulovými věžemi, okouzlující horská krajina.

15. – 16. den

Calafate, Lago Argentino – jedno z turistických center argentinské Patagonie, Perito Moreno – 60 m vysoká ledovcová stěna, impozantní pohled na kry odlamující se z čela ledovce.

17. – 18. den

NP Torres del Paine – klenot chilské Patagonie, celodenní pěší výlet k úpatí žulových věží nebo procházky kolem jezer, divoká horská krajina s jezery a ledovci.

19. – 21. den

Puerto Natales – malý přístav v ústí fjordu jménem Zátoka poslední naděje, základna pro výlety lodí po chilských fjordech, Punta Arenas – středisko chilské Patagonie, přejezd do Ohňové země trajektem přes Magellanův průliv, Ohňová země – chilská a argentinská část, hraniční přechod San Sebastian ztracený v pustině, Ushuaia – nejjižněji položené město světa, Beaglův kanál – nejjižnější bod cesty, fakultativně možnost plavby lodí po kanálu (cca 54 $), NP Tierra del Fuego – turistika na konci světa.

22. – 23. den

přejezd na pevninu, kráterové jezero Laguna Azul, Rio Gallegos – přístavní město, přejezd podél pobřeží Atlantiku na sever.

24. – 25. den

Rada Tilly – letovisko na pobřeží Atlantiku, Punta Tombo (cca 70 $) – největší kolonie tučňáků v JA (fakultativně).

26. – 28. den

Bahía Blanca – jízda podél atlantického pobřeží, Mar del Plata – koupání na plážích Atlantiku.

29. – 32. den

Buenos Aires – prohlídka hlavního města Argentiny, katedrála, Plaza de Mayo, hrob Evity Perónové, prezidentský palác Casa Rosada, malebná čtvrť La Boca. Odlet a návrat do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstup do NP Torres del Paine, místní průvodce v Punta Tombo.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, místní dopravu a vstupy do parků: Huerquehue, Los Alerces, Perito Moreno, Tierra del Fuego (cca 200 $), nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem.

Zájezd je možné spojit se zájezdem 20357 Velká andská cesta.

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 28.2.2018

Milá cestovko Pangeo,
Jezdím s Vámi od roku 2006 a viděla dvacet zemí s Vámi a Vašimi řidiči – kteří jsou zároveň úžasnými kuchaři, kteří ve stísněných podmínkách pro mě připravovali specifickou stravu, pikantně upravenou. Záleželo jim na tom, aby nikdo neměl hlad, aby si mohli všichni přidat. Každé ráno nás budili slovy: za půl hodiny se bude podávat úžasný argentinský čaj a po půli cestě se změnilo na volání: za půl hodiny se bude podávat úžasný chilský čaj. Obdivovala jsem je /mluvím o „Bobu“ Stupkovi a Martinovi Fukovi/ jak jednali s bravurou a graciezností – né vždy vybraných způsobů účastníků. Večery nám zpříjemnili filmy o Islandu, Maroku, a také Bob zpěvem a kytarou. Oba mě neskutečně podpořili po tůře na Torres del Paine, kdy jsem myslela ve svém věku 75 let, že to další už nedokážu. Věty od nich zněly jako balzám: Jaruško – to dokážeš, my ti věříme… copak jsem mohla zklamat – mám velkou vůli a jejich důvěra mi pomohla to dokázat. Také mi pomohli španělským překladem, zanechat na „konci světa –v Ushuaie drobný dárek šikovné mé přítelkyni z Jablonce a tedy i z naší malé země České. Vždy jsem byla nadmíru spokojená a šťastná za to, co jsem s Vaší cestovkou mohla zažít.
Tak jsem zpátky s plnou hlavou obrazů té nejkrásnější přírody, co jsem si užila – víc snad ani není možné – děkuji. Kdo máte zdraví a sílu – chtějte to vidět, stojí to za to: Patagonie – země na konci světa.

J. Jakubův

Datum: 10.2.2016

Dobrý den,
mám na vás menší prosbu. Chtěl bych vás požádat o emailovou adresu na Martina Fuku. Byli jsme spolu na jaře v Patagonii a chtěl bych mu zaslat nějaké fotky, na kterých je i on. Bylo by to možné? A co se zájezdu týče, musím znovu podotknout, že jsem byl velice spokojen s tímto zážitkem a práce kluků řidičů byla bezchybná. Bylo to zatím to nej co jsem měl možnost zažít. A ono mé zděšení na letišti, že prakticky všichni mí spolucestující jsou v pokročilejším věku bylo bezpředmětné. Byla dobrá parta a velmi mě překvapili. Už pomalu šetřím na okruh jižní Afrikou, kterou bych s vámi rád ještě jel.
Moc děkuji a přeji hezké svátky.
Michal Semerád

Datum: 11.1.2016

Dobrý den,

pro velké zaneprázdnění způsobené zpracováním zápisků a hlavně tříděním fotografií se až nyní dostávám k mailu, který jsem chtěla odeslat hned po příletu. Zájezd do Patagonie 17. 11. - 18. 12. 2015 byl mimořádně vydařený nejen kvůli krásnému počasí, ale také pečlivou přípravou obou průvodců, řidičů i kuchařů Boba Stupky a Pavla Fuxy. Oba se osvědčili jako zkušení cestovatelé, které nezaskočí výměna turba, dlouhé čekání na hranicích, společné večery při kytaře ani hledání osoby čekající na jiném místě než bylo domluveno. Prostě všechny problémy vyřešili s naprostým přehledem, hlavně však v klidu a pohodě, i když několikaměsíční pobyt v lokalitě i pro tak protřelé "světáky" se už musí projevovat únavou.

Ještě jednou velký dík a těším se na zájezdy v letošním roce, které předpokládám budou stejně dobré jako loňský.

S pozdravem Květuše Vintrová

Datum: 17.11.2015

Dobrý den,
chci poděkovat za zájezd do Patagonie. Byla to mimořádně vydařená cesta, hlavně díky průvodcům a také všem účastníkům. S Pavlem Fuxou jsem už jela, ale to, jak se o nás staral Bob Stupka, jsem ještě nezažila. Nejen, že výborně vařil, ale byl moc hodný na nás starší, jeho přístup k lidem a jednání bylo mimořádné. Jsem také ráda, že jsem program zvládla líp, než jsem čekala – byla to také zásluha průvodců i spolucestujících.

Při poslední večeři jsem poděkovala průvodcům básničkou, kterou mám poslat do CK PANGEOTOURS:

Naši milí přátelé, Pavlíku a Bobe, děkujeme mnohokrát, už jsme byli všude.. Sopky, Fitz Roy, Ushuaia, byla pro nás velká sláva. Ohňovou zem pod sněhem, navštívíš jen s Pangeem. Vynikající argentinský čaj, řízky, steaky, bramborová kaše – byla strava naše. Až přijde náš čas, pojedeme zas. Loučíme se vesele – hodně štěstí, přátelé.

Přeji hezké Vánoce a v novém roce zdraví a úspěšné cesty s CK PANGEOTOURS Věra Melounová

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Dokument z cesty Latinskou Amerikou
Valdés – Patagonie

Termíny a ceny

7.11.2024 - 8.12.2024
cena zájezdu: 97 900 Kč
letenka: 39 000 Kč
12.12.2024 - 12.1.2025
cena zájezdu: 97 900 Kč
letenka: 39 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Patagonie - země na konci světa, Mapa

Těšte se na

Ushuaia – nejjižněji položené město světa

Torres del Paine – pěší výlet k žulovým věžím

Fitz Roy – nezapomenutelná panoramata

Perito Moreno – přírodní divadlo, odlamování ledových ker