Poznávací zájezd Za poklady staré Rusi

15 dní | Polsko, Bělorusko, Rusko

Do Ruska se vydáme přes Polsko a Bělorusko. Navštívíme věhlasný Bělověžský prales s populací zubrů, prohlédneme si Minsk, hlavní město Běloruska a pak se vydáme na sever do Velikého Novgorodu, někdejšího hlavního města středověké Rusi. Pokračovat budeme do Moskvy. Po prohlídce ruské metropole se vydáme po známém "Zlatém okruhu", severovýchodně od Moskvy, na kterém leží skutečné perly středověké Rusi, jako Vladimir, Suzdal, Jaroslavl, Sergiev Posad a mnohé další.

1. – 2. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Bělověžský prales.

3. – 4. den

návštěva Minsku – hlavní město Běloruska

5. – 7. den

Pskov, Novgorod – perla staré Rusi, jedno z nejkrásnějších měst Ruska, přesun do Moskvy.

8. – 9. den

Moskva – dvoudenní prohlídka hlavního města Ruska, Kreml, Rudé náměstí, Leninovo mauzoleum, chrám Vasilije Blaženého, musea a galerie

10. – 15. den

Zlatý okruh – města a osady staré Rusi severovýchodně od Moskvy, nádherná opevněná města, dřevěné domy, pravoslavné kláštery evokující atmosféru středověké Rusi, Vladimír – město založené knížetem Vladimírem Manomachem, Zlatá brána, Dimitrijevská katedrála, Suzdal – pohádkové město na řece Kamenka založené roku 1024 Jurijem Dolgorukým, Pljos – malebné městečko s dřevěnými domy na břehu Volhy, město umělců, Kostroma – historické město na Volze, museum „dřevěné“ architektury, Jaroslavl – „perla“ na Volze, založen roku 1010, opevněné kláštery, zlaté věže, dřevěné domy, Rostov Veliký – opevněné město na břehu jezera Nero patřící k nejkrásnějším na okruhu, Preslav Zalesskij – město oblíbené Moskvany, „dače“ na břehu jezera Plešovo, Sergiev Posad – město zasvěcené sv. Sergejovi ochránci Rusi, ortodoxní pravoslavné kláštery, posvátné prameny, klášter Sv. Sergeje, Moskva – odlet do ČR

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupní víza RUS, BY (cca 5500 Kč), vstupy do objektů a národních parků, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, dopravu na/z letiště.

Odjezdová mista: Praha, České Budějovice

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov, Berlín

Objednávky uzavíráme 5 týdnů před odjezdem z důvodu vyřizování víza do Ruska.

Termíny a ceny

27.8.2023 - 10.9.2023
cena zájezdu: 42 900 Kč
letenka: 8 000 Kč
12.9.2023 - 26.9.2023
cena zájezdu: 42 900 Kč
letenka: 8 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Za poklady staré Rusi, Mapa

Těšte se na

Kreml - sídlo ruských prezidentů

Rudé náměstí - centrum ruské metropole

Jaroslavl - perla na Volze

Novgorod - opevněné někdejší hlavní město Rusi