Poznávací zájezd Korsika a Sardinie - perly Středomoří

13 dní | Francie, Itálie

Poslední 4 volná místa!

Jedinečná kombinace dvou nádherných středomořských ostrovů. Drsnou krásu francouzské Korsiky – Napoleonova ostrova – neodhalíte často na první pohled, ale už na druhý si zamilujete panenskou přírodu, azurové moře, stín staletých pinií a korkových dubů, prehistorické památky v okolí Filitosy a Sartène. Návštěva Sardinie, italského středomořského ostrova, bude zážitkem především pro vaše smysly: mořský vzduch, prosycený solí a kořeněnou vůní pinií a macchie, zpěv cikád, cinkání zvonečků koz a ovcí, odrážející se od žulových skal.

Termíny a ceny

19.9.2024 - 1.10.2024
cena zájezdu: 38 500 Kč
Poslední 4 volná místa!
19.5.2025 - 31.5.2025
cena zájezdu: 38 500 Kč
17.9.2025 - 29.9.2025
cena zájezdu: 38 500 Kč

1. – 2. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt Livorno–Bastia, Bastia – středomořský přístav, kaskády Anglais, průsmyk Col de Vizzavona.

3. – 4. den

Ajaccio – hlavní město ostrova a rodiště císaře Napoleona, průsmyk Col de St. Eustache, Piscia di Gallo – cesta skalními útvary k vodopádu, Bonifacio – úchvatné přístavní město postavené na bílých útesech.

5. – 8. den

trajekt Bonifacio–St. Teresa, Castelsardo – historické městečko, Bosa – romantické městečko s hradem, Nuragh Sant Antin – největší ze sardinských nuragů – prehistorických staveb, Cala Gonone – koupání, fakultativní výlet lodí, Capo d’Orso, St. Teresa, trajekt zpět na Korsiku, Sartène –  s labyrintem schodišť a uliček.

9. – 10. den

Filitosa – pravěké naleziště a megalitické kameny, Les Calanches – jedno z nejkrásnějších míst Korsiky, bizarní skalní formace, červené skály, azurové moře, Porto – romantický přístav, soutěska Spelunca – pěší turistika v soutěsce se starými janovskými mosty a tůněmi, pláže v Portu.

11. – 12. den

průsmyk Col de Verghio, Calacuccia – červené skalní útvary, Bastia – odpočinek u moře, trajekt.

13. den

návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Z dopisů našich spokojených zákazníků

Datum: 29.9.2016

Vážení,
děkuji Pangeo tours za uspořádání zájezdu Sardinie, Korsika.
Děkuji zejména Bobovi, díky kterému byla po celou dobu zájezdu pohoda, dobrá nálada, chuť k dobře upravenému jídlu, těšení se na večerní posezení a vyprávění o cestách. Pokud měl někdo nějaký drobný problém, vše se řešilo s úsměvem a vždy vyřešilo.
Já jsem ještě dost bolavá a plná modřin z nešťastného pádu na závěr cesty, ale již přemyšlím kam příště .S výběrem je trošku problém, v předchozích letech jsem dost cestovala a z osobních důvodů chci raději tam, kde jsem ještě nebyla. No určitě něco vymyslím, doufám, že i zdraví a "mládí" mně to dovolí. Svoji spokojenost o cestách (zatím jen Belgie a Nizozemsko a Sardinie a Korsika) s Vámi sdílím s přáteli a už nyní vím, že mně někteří budou následovat.
Ještě jednou dík a zdravím Dagmar Šťastná

Termíny a ceny

19.9.2024 - 1.10.2024
cena zájezdu: 38 500 Kč
Poslední 4 volná místa!
19.5.2025 - 31.5.2025
cena zájezdu: 38 500 Kč
17.9.2025 - 29.9.2025
cena zájezdu: 38 500 Kč
Poznávací zájezd Korsika a Sardinie - perly Středomoří, Mapa

Těšte se na

Les Calanches– vycházka mezi červenými skálami

Nuraghy – záhadné megalitické památky na Sardinii

Bonifacio – romantické město na bílých útesech jižní Korsiky, pláže s průzračným mořem