Poznávací zájezd Turecko

17 dní | Turecko

Expedice na poloostrov Malou Asii nás zavede do míst vonících tajemstvím s příchutí dávných časů. Antické památky jako Efes a Pergamon si nezadají s nejznámějšími stavbami v Řecku, navštívíme bájnou Tróju, podzemní města v Göreme - jedinečné památky z dob raného křesťanství, moderní Ankaru i Istanbul s jeho malebnými bazary a památkami z dob byzantských i arabských. Projedeme tureckou Riviérou se střediskem Antalya a samozřejmě navštívíme "bavlněný zámek" Pamukkale s nádhernými travertinovými kaskádami a bazény.

Termíny a ceny

27.9.2024 - 13.10.2024
cena zájezdu: 45 900 Kč

1. – 2. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, přesun přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Bulharsko

3. – 4. den

Istanbul – velkoměsto na rozhraní dvou kontinentů, bazar, Modrá mešita, Hagia Sofia, palác Topkapi, historické centrum města.

5. – 7. den

Ankara – prohlídka hlavního města Turecka. Chattušaš – archeologické naleziště hlavního města Chetitské říše 2500 let př.n.l, místo kde Bedřich Hrozný rozluštil klínové písmo, památka UNESCO

8. – 9. den

Kappadokie – Göreme – nádherné skalní město, „muzeum v přírodě“ – největší náboženský komplex , skalní kostely s freskami, „pohádkové věže“. Uchisar – skalní město s hradem typická krajina Kapadocie.

10. – 11. den

Adana – druhá největší mešita v Turecku Sabanci Merkez Kami, Nebeská propast – 452 schodů na dno impozantní propasti. Turecká riviéra, Anamur – hrad na mořském pobřeží, Alanya – prohlídka přímořského letoviska.

12. – 14. den

Pamukkale – „bavlněný zámek“, travertinové kaskády a ruiny antických lázní Hierapolis, Efesos – zříceniny antického města, Pergamon – antické ruiny.

15. – 17. den

Troja – ruiny legendárního města krále Priama, přesun přes Bulharsko, Srbsko a Maďarsko do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, vstupní víza, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Termíny a ceny

27.9.2024 - 13.10.2024
cena zájezdu: 45 900 Kč
Poznávací zájezd Turecko, Mapa

Těšte se na

Pamukkale – „Bavlněný zámek“ - travertinové kaskády

Goreme – podzemní křesťanské chrámy v centrálním Turecku

Trója – ruiny bájného antického města

Istanbul – metropole ležící na dvou kontinentech

Chattušaš – naleziště hlavního města Chetitské říše