cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Filipíny - Luzon, Bohol, Cebu, Bantayan, Palawan

Filipíny - ráj tisíce ostrovů - prodloužená varianta

Banaue – dva tisíce let staré rýžové terasy, Bohol – “čokoládové hory”, domov Nártouna filipínského, ostrov Palawan – přezdívaný „poslední ráj“, ostrov Bantayan – relaxace na panenských plážích, šnorchlování na korálových útesech

ID
termín
cena zájezdu
letenka
 
19474-02
12.11.19 - 01.12.19
46 700 Kč
25 000 Kč
orientační cena

PRODLOUŽENÁ VARIANTA ZÁJEZDU 16473. Tento program, který připravil náš průvodce Martin Primas, žijící na Filipínách, nabízí jedinečnou možnost poznat pět filipínských ostrovů během jedné cesty, každý z ostrovů vám nabídne jedinečné zážitky. Zažijete atmosféru hlavního města Manily, prohlédnete si „osmý div světa“ – rýžové terasy v Banaue, které jsou pod patronátem UNESCO, nahlédnete do života místních obyvatel. Podíváte se na ostrov „čokoládových kopců“ Bohol, který je domovem nejmenšího primáta na světě – nártouna filipínského. Na ostrovech Cebu, Bantayan a Palawan si užijete relaxaci, koupání a šnorchlování na tropických plážích.


1. – 2. den: odlet z Prahy do Manily. Ubytování, orientační procházka v okolí, západ slunce nad Manila Bay, dle nálady večer ve víru nočního života.

3. den: Kráterové jezero Taal s jedním z nejaktivnějších filipínských vulkánů v jeho středu, lodí přes jezero a dále pěšky nebo na koňských hřbetech na vrchol vulkánu. V podvečer pamětihodnosti Manily – historická čtvrť Intramuros, Rizalův park.

4. den: Soutěska Pagsanjan (kulisa k filmu Apokalypsa), jízda na kánoi proti proudu řeky hlubokým kaňonem porostlým tropickou vegetací k vodopádu Magdapio – koupání, jízda na bambusovém voru přímo pod vodopád.

5. – 6. den: návštěva nejatraktivnějších lokalit v okolí města Banaue. Pěší treking v oblasti centrálních Kordiller, rýžové terasy staré 2 500 let World Heritage Site, vesničky původních obyvatel kmene Ifugao, koupání pod vodopády, návštěva etnografického muzea (místo trekingu je alternativně možné počkat na základně, s individuálním programem v okolí).

7. – 8. den: Sagada – zapomenutý kout uprostřed divukrásné přírody, visící rakve v Údolí ozvěn, pohřební jeskyně, dobrodružná výprava do podzemní zatopené jeskyně Sumaging, po klikaté „zig zag road” – silnici tisíce serpentin ve výši 2000 metrů nad mořem, s výhledem na nejvyšší horu Luzonu Mt. Pulag 2622m, do města květin a lidových léčitelů Baguio, katedrála a jeden z nejzajímavějších trhů v jihovýchodní Asii. Přesun zpět do rozpálených nížin a odlet do tropické oblasti Visayského souostroví.

9. den: ostrov Bohol – „Čokoládové kopce“ – unikátní scenérie souměrně tvarovaných kopečků (přibližně 1400), výstup na panoramatickou vyhlídku, návštěva chovné stanice nejmenšího primáta na světě a symbolu země nártouna filipínského, nejstarší španělské kostely na Filipínách.

10. den: podél jižního pobřeží ostrova Cebu do Oslobu – nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování nebo šnorchlování s velrybím žralokem – největší rybou na světě, (místní žraloci měří 8 – 10 m), (fakultativně, cca 500 Kč), vodopády Kawasan – kaskády vodopádů s průzračnými jezírky na stejnojmenné řece, koupání, Cebu City – relikvie raného křesťanství Santa Nino – filipínské jezulátko a Magelanův kříž – místo prvního křestu v zemi.

11. – 14. den: přesun na nádherné bílé liduprázdné pláže tropického ráje ostrova Bantayan. Na rozdíl od vyhlášené pláže na Boracay nenarazíte na davy turistů a hlučné diskotéky, relaxace pod palmami, koupáni v průzračném smaragdovém moři, lodičkou na korálové útesy Virgin Island, procházkou či na kole po okolních vesničkách za milými domorodci.

15. – 16. den: odjezd na letiště a odlet přes Manilu do Evropy.

15. – 20. den: Pokračování zájezdu – odlet na ostrov Palawan – nejodlehlejší ostrov s nedotčenou přírodou a souvislým porostem džungle, Puerto Princesa – prohlídka města a jeho okolí, El Nido – jedna z nejkrásnějších tropických scenerií na světě, lodní výlety po okolních ostrůvcích, panenské pláže, kouzelné laguny, korálové útesy,koupání a šnorchlování, Sabang – NP Underground River, lodičkou 2 km do nitra země proti proudu podzemní řeky. Odlet do Manily a zpět do Evropy.


Cena zahrnuje: Cena základní 15473: ubytování 11x v dvoulůžkových pokojích se snídaní v turistických hotelech, v horách 1x jednoduché ubytování v domorodé vesnici po více lidech a 1x sedadlo v autobuse při nočním přejezdu, kompletní místní dopravu: přelet Manila - Cebu (Bohol) a přelet Cebu - Manila včetně místních odletových tax, dálkové autobusy na delších trasách na Luzonu, pronajaté minivany na kratší vzdálenosti a celodenní výlety, jeepney v horách a taxi ve městech, loď na jezeře Taal, kanoje v soutězce Pangsanhan, loď Cebu City - Bohol - Cebu, trajekt Cebu - Bantayan – Cebu, vstup na sopku Taal, rýžové terasy Batad, jeskyně v Sagade, vodopády Kawasan, čokoládové Hory a chovná stanice Tarsiera, služby českého a dle potřeb místního průvodce, pojištění CK proti úpadku. U prodloužení na Palawanu 15474 : ubytování ve dvoulůžkových pokojích, místní přelety: Cebu City – Puerto Princesa, Puerto Pricesa – Manila, pozemní privátní pronajatý minibus, celodenní lodní výlet v zálivu Bacuit El Nido, vstupné a permit: NP Bacuit v El Nido, loďka NP Underground River, podzemní řeka včetně vstupného, česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje: vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, vše, co není uvedeno výše, stravu, letenku Evropa - Manila - Evropa včetně odletových tax a poplatků, mezinárodní odletovou taxu v Manile, permit na pozorování či šnorchlování s velrybími žraloky, cestovní pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj, dopravu na/z letiště v Evropě.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Ubytování na jednolůžkovém pokoji je za příplatek, popř. po dohodě je možné ubytování na třílůžkovém pokoji.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Květ hřebíčku, Filipíny
Poznávací zájezd Ráj v El Nido na ostrově Palawan, Filipíny
Poznávací zájezd Domorodé ženy v Banaue, Filipíny
Poznávací zájezd Bůžek rýže, Filipíny
Poznávací zájezd Rýžové terasy v Banaue, Filipíny
Poznávací zájezd Filipínská dívenka, Filipíny
Poznávací zájezd Nejmenší primát světa - nártoun filipínský, ostrov Bohol, Filipíny