Poznávací zájezd nehotelbusový zájezdFilipíny - ráj tisíce ostrovů - prodloužená varianta

20 dní | Filipíny - Luzon, Bohol, Cebu, Bantayan, Palawan

PRODLOUŽENÁ VARIANTA ZÁJEZDU. Tento program, který připravil náš průvodce Martin Primas, žijící na Filipínách, nabízí jedinečnou možnost poznat pět filipínských ostrovů během jedné cesty, každý z ostrovů vám nabídne jedinečné zážitky. Zažijete atmosféru hlavního města Manily, prohlédnete si „osmý div světa“ – rýžové terasy v Banaue, které jsou pod patronátem UNESCO, nahlédnete do života místních obyvatel. Podíváte se na ostrov „čokoládových kopců“ Bohol, který je domovem nejmenšího primáta na světě – nártouna filipínského. Na ostrovech Cebu, Bantayan a Palawan si užijete relaxaci, koupání a šnorchlování na tropických plážích.

Termíny a ceny

2.11.2024 - 21.11.2024
cena zájezdu: 53 900 Kč
letenka: 25 000 Kč
cena letenky je orientační

1. – 2. den

odlet z Prahy do Manily. Ubytování, orientační procházka v okolí, západ slunce nad Manila Bay, dle nálady večer ve víru nočního života.

3. den

Kráterové jezero Taal s jedním z nejaktivnějších filipínských vulkánů v jeho středu, lodí přes jezero a dále pěšky nebo na koňských hřbetech na vrchol vulkánu. V podvečer pamětihodnosti Manily – historická čtvrť Intramuros, Rizalův park.

4. den

Celodenní přejezd do městečka Banaue v centrální části filipínských Kordiller.

5. – 6. den

návštěva nejatraktivnějších lokalit v okolí města Banaue. Pěší treking v oblasti centrálních Kordiller, rýžové terasy staré 2 500 let World Heritage Site, vesničky původních obyvatel kmene Ifugao, koupání pod vodopády, návštěva etnografického muzea (místo trekingu je alternativně možné počkat na základně, s individuálním programem v okolí).

7. – 8. den

Sagada – zapomenutý kout uprostřed divukrásné přírody, visící rakve v Údolí ozvěn, pohřební jeskyně, dobrodružná výprava do podzemní zatopené jeskyně Sumaging, po klikaté „zig zag road” – silnici tisíce serpentin ve výši 2000 metrů nad mořem, s výhledem na nejvyšší horu Luzonu Mt. Pulag 2622m, do města květin a lidových léčitelů Baguio, katedrála a jeden z nejzajímavějších trhů v jihovýchodní Asii. Přesun zpět do rozpálených nížin a odlet do tropické oblasti Visayského souostroví.

9. den

ostrov Bohol – „Čokoládové kopce“ – unikátní scenérie souměrně tvarovaných kopečků (přibližně 1400), výstup na panoramatickou vyhlídku, návštěva chovné stanice nejmenšího primáta na světě a symbolu země nártouna filipínského, nejstarší španělské kostely na Filipínách.

10. den

podél jižního pobřeží ostrova Cebu do Oslobu – nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování nebo šnorchlování s velrybím žralokem – největší rybou na světě, (místní žraloci měří 8 – 10 m), (fakultativně, cca 500 Kč), vodopády Kawasan – kaskády vodopádů s průzračnými jezírky na stejnojmenné řece, koupání, Cebu City – relikvie raného křesťanství Santa Nino – filipínské jezulátko a Magelanův kříž – místo prvního křestu v zemi.

11. – 14. den

přesun na nádherné bílé liduprázdné pláže tropického ráje ostrova Bantayan. Na rozdíl od vyhlášené pláže na Boracay nenarazíte na davy turistů a hlučné diskotéky, relaxace pod palmami, koupáni v průzračném smaragdovém moři, lodičkou na korálové útesy Virgin Island, procházkou či na kole po okolních vesničkách za milými domorodci.

15. – 20. den

Pokračování zájezdu – odlet na ostrov Palawan – nejodlehlejší ostrov s nedotčenou přírodou a souvislým porostem džungle, Puerto Princesa – prohlídka města a jeho okolí, El Nido – jedna z nejkrásnějších tropických scenerií na světě, lodní výlety po okolních ostrůvcích, panenské pláže, kouzelné laguny, korálové útesy,koupání a šnorchlování, Sabang – NP Underground River, lodičkou 2 km do nitra země proti proudu podzemní řeky. Odlet do Manily a zpět do Evropy.

Cena zahrnuje

ubytování 11x v dvoulůžkových pokojích se snídaní v turistických hotelech, v horách 1x jednoduché ubytování v domorodé vesnici po více lidech a 1x sedadlo v autobuse při nočním přejezdu, kompletní místní dopravu: přelet Manila - Cebu (Bohol) a přelet Cebu - Manila včetně místních odletových tax, dálkové autobusy na delších trasách na Luzonu, pronajaté minivany na kratší vzdálenosti a celodenní výlety, jeepney v horách a taxi ve městech, loď na jezeře Taal, kanoje v soutězce Pangsanhan, loď Cebu City - Bohol - Cebu, trajekt Cebu - Bantayan – Cebu, vstup na sopku Taal, rýžové terasy Batad, jeskyně v Sagade, vodopády Kawasan, čokoládové Hory a chovná stanice Tarsiera, služby českého a dle potřeb místního průvodce, pojištění CK proti úpadku. U prodloužení na Palawanu 15474 : ubytování ve dvoulůžkových pokojích, místní přelety: Cebu City – Puerto Princesa, Puerto Pricesa – Manila, pozemní privátní pronajatý minibus, celodenní lodní výlet v zálivu Bacuit El Nido, vstupné a permit: NP Bacuit v El Nido, loďka NP Underground River, podzemní řeka včetně vstupného, česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje

vstupní víza, vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, vše, co není uvedeno výše, stravu, letenku Evropa - Manila - Evropa včetně odletových tax a poplatků, mezinárodní odletovou taxu v Manile, permit na pozorování či šnorchlování s velrybími žraloky, cestovní pojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj, dopravu na/z letiště v Evropě.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Ubytování na jednolůžkovém pokoji je za příplatek, popř. po dohodě je možné ubytování na třílůžkovém pokoji.

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Filipíny 1

Termíny a ceny

2.11.2024 - 21.11.2024
cena zájezdu: 53 900 Kč
letenka: 25 000 Kč
cena letenky je orientační

Těšte se na

Banaue – dva tisíce let staré rýžové terasy

Bohol – “čokoládové hory”, domov Nártouna filipínského

ostrov Palawan – přezdívaný „poslední ráj“

ostrov Bantayan – relaxace na panenských plážích, šnorchlování na korálových útesech