Poznávací zájezd Vánoce v Jihoafrické republice

18 dní | JAR, Svazijsko

Vánoce a Silvestr na jižní polokouli si zpestříme návštěvou Jihoafrické republiky, o které se právem tvrdí, že se jedná o celý svět v jedné zemi. Na cestě Jihoafrickou republikou uvidíme to nejkrásnější, co tato země nabízí, přírodu i kulturní památky. V Kapském Městě navštívíme známou Stolovou horu, fantastickou botanickou zahradu i jedinečné akvárium, podíváme se na mys Dobré naděje, projdeme se pod impozantními skalními útvary v Dračích horách. Budeme obdivovat divoká zvířata i divokou přírodu v Krugerově parku ale i Hluhluwe iMfolozi. Navštívíme i exotické Svazijské království.

Termíny a ceny

18.12.2024 - 4.1.2025
cena zájezdu: 58 500 Kč
letenka: 33 000 Kč
cena letenky je orientační

1. – 2. den

odlet z Evropy do Johannesburgu a přesun k NP Kruger.

3. – 4. den

Krugerův národní park – nejznámější a největší národní park Jižní Afriky, ideální místo pro vaše safari, domov nepřeberného množství divokých zvířat. Přesun do Swazijska, fakultativně možnost safari v královském NP Hlane.

5. – 6. den

NP Hluhluhve–iMfolozi – safari hotelbusem po malebném parku, kterému se ne neprávem říká malý Kruger. Velká koncentrace nejen nosorožců.

7. – 8. den

Štědrý den na plážích Indického oceánu. Přesun do Dračích hor.

9. – 10. den

Dračí hory – majestátní přírodní scenérie na hranicích s Lesothem, turistika v národním parku Royal Natal, trek pod skalní masiv Amfiteátr, vodopád Tugela – 2. nejvyšší vodopád světa s celkovou výškou 948 metrů. Přesun na jih západního Kapska do oblasti Garden Route

11. – 13. den

Cango Caves – jeskyně s impozantní výzdobou, Mossel Bay – muzejní komplex Bartolomea Diaze s replikou jeho lodě, poštovní strom. Střelkový mys – nejjižnější bod Afriky, setkání dvou oceánů. Po pobřeží Atlantiku do Kapského města.

 

14. – 15. den

Silvestr v Kapském Městě, Kapské město – Stolová hora – impozantní vyhlídka na město a okolí, prohlídka města, největší botanická zahrada Afriky, mořské akvárium s faunou dvou oceánů, Long street s bary a krámky, dokreslující atmosféru města, nábřeží a doky Waterfront – s kolonií místních tuleňů.

16. – 18. den

Kapský poloostrov. Mys Dobré naděje, Cape Point. Exkurze na pštrosí farmu, Simons TownBoulders –kolonie tučňáků, odlet a přílet do Evropy.

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstupy do vyjmenovaných lokalit: mys Dobré naděje, Royal Natal, NP Kruger, NP Hluhluhve.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a nevyjmenovaných národních parků, fakultativní výlety, stravu a ubytování na vícedenních fakultativních výletech, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletové místo: Praha, Vídeň

Videotéka cest hotelbusy Pangeotours

Afrika nekouše!

Termíny a ceny

18.12.2024 - 4.1.2025
cena zájezdu: 58 500 Kč
letenka: 33 000 Kč
cena letenky je orientační
Poznávací zájezd Vánoce v Jihoafrické republice, Mapa

Těšte se na

Kapské město – město s výjimečnou polohou pod Stolovou horou

NP Kruger – největší národní park jižní Afriky, šance vidět „velkou pětku“

Svazijsko - malebné domorodé vesnice