cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Sumatra, Borneo

Sumatra-Borneo: orangutani a Horas! Batakové

ID
termín
cena zájezdu
letenka
 
18461-01
27.07.18 - 08.08.18
57 000 Kč
33 000 Kč
19461-01
27.07.19 - 08.08.19
57 000 Kč
33 000 Kč
orientační cena

Indonésie se táhne jako ohromný smaragdový pás rozprostřený po obou stranách rovníku na 17 508 ostrovech sahajích od Sumatry po Papuu. Rozmanitostí kultur i scenerií je Indonésie v celém regionu nepřekonatelná. Tvoří ji tropická džungle i rýžová pole, nad kterými se sklání monumentální kužely aktivních vulkánů. Lidé držící tep na rychlém tepu moderní doby i ti, kteří jakoby jednou nohou ještě uvízli v době kamenné. V následujících programech se vám pokusíme přiblížit to, co tato pozoruhodná země, kde vždy můžete objevit něco nového, nabízí.Jednotlivé programy na sebe navazují, takže je dle zájmu můžete spojovat.

Sumatra, Borneo: cesta spojující dva ostrovy potěší zejména milovníky přírody, ale ochuzeni nebudou ani ti, kteří se zajímají o svět o různých vzdálených etnik. Na ty se zaměříme zejména na Sumatře v podobě Bataků, bývalých kanibalů. I na nás dnes čeká jejich přátelský pozdrav Horas. Sumatra představuje nejzápadnější výspu Indonésie.Zavřete oči a nechte rozehrát svoji fantazii. Dolehne k vám ozvěna dávných rituálů, majestátní velebnost tropického pralesa i kouř stoupající z některého ze sta místních vulkánů. Borneo bude patřit vládcům tropické džungle – orangutanům. Jedinečná příležitost příbližit se k těmto nádherným zvířatům nadosah. Cesta na Borneo stále nese nádech romantiky a dobrodružství, kterým procházejí mohutné řeky obklopené deštným pralesem.


1. – 2. den: odlet a přílet do Medanu. Prohlídka sultánského paláce, který nechal postavit sultán z Deli v roce 1888, a velké mešity, fotogenicky nejpřitažlivější místo celého Medanu.

3. den: přes oblast známou produkcí ovoce a květin se sopkami Sibayak a Sinabung k mohutnému vulkanickému jezeru Toba. Po cestě zastávky ve vesnici Bataků Karo, návštěva dlouhého domu Bataků i vodopádu Sipiso piso. Toba, největší jezero jihovýchodní Asie o rozloze 1700 čtverečních kilometrů vzniklo masivní erupcí před 75 000 lety, uprostřed jezera se nachází ostrov Samosir se zajímavou batackou kulturou.

4. den: návštěva tradičních vesnic bývalých kanibalů – etnika Batak. Hrobka batackého krále. Muzeum. Popravčí místo batackých panovníků. Tři sta let stará kamenná křesla v Ambaritě stojí v místech, kde se projednávaly vesnické spory, a viníkům byla setnuta hlava. Představení tradičních batackých tanců.

5. den: vnitrozemí Sumatry se zastávkami v místních vesnicích. Vesnice Bataků Toba, tržnice v Balige, plantáže muškátových oříšků.

6. den: návštěva tradiční batacké vesnice etnika Batak Mandailing, islámská škola, přírodní rezervace s horkými prameny, překročení rovníku v Bonjolu.

7. den: Bukittinggi je zřejmě nejhezčím městem celé Sumatry a centrem přitažlivé kultury Minangkabau. Symbolem města je lokální Big Ben Jam Gadang postavený ve dvacátých letech minulého století. Panorama s výhledem na kaňon Sianok. Krásné okolí města malebně doplňují tradiční domy Minangkabau s buvolími rohy. Výstavný palác Pagaruyung, jezero Singkarak.

8. den: cesta do půvabného údolí Harau. Trek džunglí, krásné výhledy na celou oblast, vodopády, noc v místní lodge.

9. den: přesun do Padangu, odlet do Jakarty. Tkalcovská vesnice, údolí Anai. Odlet z Padangu.

10. den: přílet na letiště Pangkalan Bun, přesun do Kumai a nalodění na klotok, tradiční loď: plavba po řece, pozorování života džungli, zejména opic.

11. den: plavba až do Camp Leakey, kde jsou orangutani navraceni zpět do přírody. Po cestě zastávka v Pondok Tanguy, rehabilitačním centru pro orangutany nově přicházející ze zajetí. V doprovodu strážců parku vycházka do deštného pralesa, kde můžete pozorovat zejména orangutany, gibbony, makaky a různé druhy ptáků. Odpoledne návštěva místa, kde jsou krmeni orangutani vracející se zpět do džungle.

12. den: další den v národním parku, tentokrát zamíříme hlouběji do džungle, takže se budete moci dostat blíže k živočišným druhům, kteří žijí v deštném pralese.

13. – 14. den: návrat zpět do Kumai a na letiště v Pangkalan Bun. Přelet do Jakarty a návrat do Evropy.


Cena zahrnuje: bytování turistického typu, na Borneu na lodi, privátní dopravu minivany, lodě, trajekty, letenky Padang – Jakarta, Jakarta - PangkalanBun – Jakarta, transfery, parkovné a mýtné, českého tour leadera, místní průvodce, rangery, vstupy, permity, snídaně, na Borneu i obědy a večeře.

Cena nezahrnuje: vstupní víza, vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, stravu, spropitné, poplatky za kameru, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, příplatek za jednolůžkový pokoj, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2015) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Orangutan, Zdroj: Orangutan baby - smiling
Poznávací zájezd Boat, Zdroj: Lodka
Poznávací zájezd Orangutan, Zdroj: Orangutan