cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Jáva, Krakatau, Karimunjawa, Bali

Poklady Jávy a Bali

ID
termín
cena zájezdu
letenka
 
18462-01
07.08.18 - 27.08.18
72 000 Kč
30 000 Kč
19462-01
07.08.19 - 27.08.19
72 000 Kč
30 000 Kč
orientační cena

Indonésie se táhne jako ohromný smaragdový pás rozprostřený po obou stranách rovníku na 17 508 ostrovech sahajích od Sumatry po Papuu. Rozmanitostí kultur i scenerií je Indonésie v celém regionu nepřekonatelná. Tvoří ji tropická džungle i rýžová pole, nad kterými se sklání monumentální kužely aktivních vulkánů. Lidé držící tep na rychlém tepu moderní doby i ti, kteří jakoby jednou nohou ještě uvízli v době kamenné. V následujících programech se vám pokusíme přiblížit to, co tato pozoruhodná země, kde vždy můžete objevit něco nového, nabízí.Jednotlivé programy na sebe navazují, takže je dle zájmu můžete spojovat.

Putování přes celou Jávu od metropole Jakarty přes osobitou sultánskou Yogyakartu až po půvabné sopky východní Jávy. Prohlídka buddhistického Borobuduru i zajížďka na turisty málo známé ostrovy Karimunjawa, mořský národní park s krásnými lokalitami pro koupání a šnorchlování. A na závěr Bali – ostrov bohů a tanečnic. Místo, jakých na světě mnoho nenajdete. Příroda mu štědře nadělovala svých krás, malebné krajiny, nad kterou se vznešeně tyčí kužely aktivních sopek, s kaskádovitými terasami rýžových políček. Unikátní hinduistická kultura Bali se nepřetržitě vyvíjí již po několik století.


1. – 3. den: odlet a přílet do Jakarty, Jakarta tour – prohlídka hlavního města Indonésie, „desetimilionového Babylonu“, přezdívaného velký durian. Návštěva Taman Mini Indonesia Indah (Indonésie v malém), kde vám Jakarta představí svoji zemi na jediném místě stará Batávie, káva ve stylovém Café Batavia a přístav Sunda Kelapa, kde se můžete ponořit do starých romantických časů rámovaných dobrodružstvím námořních plaveb.

4. den: do přístavu Tanjung Lesung a odtud lodí k legendární sopce Krakatau, jejíž mohotnou erupci v roce 1883 pocítil téměř celý svět, pokud to momentální situace dovolí výstup až na vrchol aktivního vulkánu.

5. den: šnorchlování uprostřed vulkanické scenérie, návrat zpět do Jakarty.

6. den: přejezd vlakem do Yogyakarty. Yogyakarta je patrně nejhezčím městem v celé Indonésii, které okouzluje svými batikovými dílničkami, manufakturami stříbrotepců i dodnes živým sultánským palace kratonem. Yogyakarta udržuje a rozvíjí kulturní tradice střední Jávy včetně představení klasických tanců, loutkového divadla nebo aktivní současné výtvarné scény.

7. den: sultánský palác Kraton, vodní palác Taman Sari, dílničky batiky, javánských loutek, stříbrné město Kota Gede, živá třída Jalan Malioboro, nahlédnutí do javánské kuchyně. Hinduistický komplex Prambanan.

8. den: impozantní vulkány dosahující výšek přes tři tisíce metrů vytvářejí malebné pozadí k obří svatyni Borobudur, kterou lze právem řadit k jednomu z divů světové kultury. V nejpočetnější muslimské zemi světa buddhistický Borobudur přetrval jako svědek dávných království, které střední Jávu ovládaly ještě před příchodem islámu. Po návštěvě Borobuduru zamíříme k náhorní plošině Dieng Plateau s pozůstatky hinduistického chrámového komplexu a nejvýše položenou vesnicí Jávy.

9. den: přejezd do Jepary, města známého produkcí ratanového nábytku.

10. – 12. den: ostrovy Karimunjawa, koupání, šnorchlování, mořský národní park. Díky své odlehlosti je Karimunjawa turisty méně navštěvována, přestože jde o skutečný klenot celé Jávy, mořský národní park, kde se můžete koupat na krásných plážích a kde najdete skvělé podmínky pro šnorchlování. Místo, kde na chvíli zcela zapomenete na okolní svět.

13. – 14. den: návrat na Jávu, noc v Tubanu na severním pobřeží a přejezd na východní Jávu pod sopku Bromo, která patří ke skutečným vrcholům putování po východní Jávě.

15. den: vyhlídka Penanjakan, kam vás před svítáním vyvezou džípem, odkud se otevírá úchvatný výhled na kalderu, které vévodí Gunung Bromo a 3676 metrů vysoký Gunung Semeru, východ slunce nad kalderou Bromo, obklopenou kužely dalších javánských sopek. Pohled, na který se nezapomíná. Po východu slunce vás džípy svezou k úpatí Broma, na které vystoupíte po schodech. Cestu si můžete ulehčit jízdou na poníkovi. Přejezd k další sopce – Ijen ležícím na planině, která kdysi byla obřím aktivním vulkánem. 

16. den: výstup ke kráteru Kawah Ijen, odkud místní lidé vynášejí neskutečně těžké náklady síry, které dolují z nitra vulkánu. Přejezd na sever Bali do letoviska Lovina. Místo s klidnější atmosféru než jižní Bali vytváří pohodlnou základnu pro prozkoumávání severního pobřeží.  Můžete zde obdivovat romantické západy slunce, opalovat se na plážích s černým pískem nebo se koupat.

17. den: relaxace v Lovině, odpoledne posvátné horké prameny Air Panas, kde se můžete koupat ve třech bazénech s vodou o teplotě osmatřicet stupňů.

18. den: přejezd do kulturního srdce Bali Ubudu přes oblast, která se nazývá podle hlavní vesnice Kintamani Tamní Pura Ulun Danu Batur je po Besakihu druhým nejposvátnějším chrámem na Bali. Svatyně symbolicky stojí na rozvodí celého ostrova. Krásné výhledy na stále aktivní sopku Gunung Batur s dvojitou kalderou a jezerem. Zastávka v kávové zahradě s ochutnáním proslulé cibetkové kávy, posvátné prameny Tirta Empul a tajemná svatyně Gunung Kawi.

19. den: Ubud – kulturní centrum Bali, město, které místní vládcové zaslíbili umělcům. Posvátný opičí les, královský palác Puri Saren Agung, muzeum excentrického dona Blanka přezdívaného balijský Dalí, sloní jeskyně Goa Gajah, večerní představení balijských tanců.

20. den: cesta k moři k letovisku Sanur vedoucí přes půvabný chrám Kehen i nejposvátnější chrám balijského hinduismu mateřský Besakih. Nádherné rýžové terasy Bukit Jambul, Klungkung a soudní dvůr Kertha Gosa se zobrazením trestů pro hříšníky.

21. – 23. den: relaxace u moře s výletem k chrámu Tanah Lot, odlet a přílet do Evropy.


Cena zahrnuje: ubytování turistického typu, privátní dopravu, minivany, lodě, trajekty, vlak Jakarta – Yogykarta, transfery, parkovné a mýtné,českého tourleadera, místní průvodce, představení balijských tanců.

Cena nezahrnuje: vstupní víza, vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, stravu, spropitné, poplatky za kameru, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, příplatek za jednolůžkový pokoj, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2015) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Ijen, Zdroj: Ijen rýžové pole
Poznávací zájezd Bromo, Zdroj: Bromo
Poznávací zájezd Ijen, Zdroj: Ijen
Poznávací zájezd Borobudur, Zdroj: Borobudur
Poznávací zájezd Prambanan, Zdroj: Prambanan