cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Poznávací zájezd Asijská mozaika - památky, příroda, pláže, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Barma, Thajsko, Kambodža, Filipíny

Asijská mozaika - památky, příroda, pláže

Angkor Wat – chrám obklopený kambodžskou džunglí, Bohol – ostrouv čokoládových koců a nártouna filipínského, Bagan – kouzelné místo s chrámy a pagodami, Bangkok – pulsující thajská metropole


Čtyři země v jednom. Dosud stále málo známá Barma s monumentálními pagodami, chrámovým polem v Baganu a malebným jezerem Inle. Buddhistické Thajsko s horečnatou metropolí Bangkokem, Kambodža s velkolepým chrámovým komplexem Angkor a Filipíny s nádhernými bílými plážemi Bantayanu i obřími žraloky velrybími. Na své si přijdou milovníci památek, dobrého jídla, přírody i odpočinku na plážích.


1.–3. den: odlet z Evropy do Bangkoku a přelet do Mandalaye.

4. den: lodí do Minguinu, Minguin pagoda – devadesátitunový obří zvon, pagoda Sattawya s mramorovými Buddhovými stopami, po řece Irawadi zpět do Mandalaye, posvátná Maahmuni pagoda, královský palác, místní barevná tržnice, panoramatický výhled na město z Mandalay Hill.

5. den: návštěva dávné metropole Amarapura, buddhistická univerzita, 1,2 km dlouhý dřevěný most U Bein, Strážní věž, pagody, výroba hedvábí, krásný výhled ze Sagaing Hill na okolní pagody.

6. den: lodí po řece Irawadi až do Bagany, téměř 300 kilometrů dlouhá plavba.

7. den: Bagan Unesco – impresivní lokalita plná chrámů a pagod, kouzelný západ slunce, architektonický skvost v podobě chrámu Ananda, nejvyšší z chrámů v Baganu Thatbyinnyu, poslední pagoda baganské dynastie Mingalazedi.

8. den: vyhaslý vulkán a sídlo kultu nat Mt. Popa, po 777 schodech až na vyhlídku, přesun do Kalaw.

9. den: klimaticky příjemný Kalaw, Pindaya s jeskyní s 8000 soškami Buddhů, přejezd k malebnému jezeru Inle.

10. den: nádherné jezero Inle s pestrým životem místního obyvatelstva, plovoucí trhy, zahrady, pagoda Phaung Daw Oo, tradiční místní industrie včetně výroby doutníků, kovářů, vesnice Indein se starými pagodami, unikátní způsob pádlování nohama používaný domorodci při plavbě po jezeře.

11. den: přelet na jednu z nejhezčích barmských pláží Ngapali, odpočinek, koupání.

11.–12. den: přelet na jednu z nejhezčích barmských pláží Ngapali, odpočinek, koupání.

13. den: přelet do bývalého hlavního města země Yangonu, pagoda Botataung, rušný život na nábřeží řeky Yangon, jeden ze skutečných divů světa monumentální Schwedagon pagoda, esence barmského spirituálního života.

14. den: Sule pagoda, tržnice Bogyoke Aung San, známé centrum prodeje drahokamů a šperků, přelet do Bangkoku.

15. den: prohlídka Bangkoku. Královský palác a chrám Wat Phra Keo se sochou smaragdového Buddhy, Wat Pho se 46 m dlouhou pozlacenou sochou ležícího Buddhy, chrám úsvitu Wat Arun s nádhernou vyhlídkou na centrální Bangkok a řeku Chao Prayu, plavba po kanálech a po řece Chao Praya.

11.–18. den: přelet do Kambodži do města Siem Reap, které je výchozím místem pro návštěvu světoznámého chrámového komplexu Angkor. Bufetová večeře s khmerskými tanci. Angkor Wat World Heritage Site – fantastické khmerské chrámy, některé zcela pohlcené džunglí, obří siluety kamenných chrámů, fotogenický východ slunce, novější historie Kambodže v muzeu pozemních min, tržnice města Siem Reap i nahlédnutí pod pokličku khmerské kuchyně. V noci odlet na Filipíny.

19. den: přílet do Manily, odlet do Cebu City, odpočinek, prohlídka města – relikvie Santa Nino – filipínské Jezulátko a Magelanův kříž – místo prvního křtu v zemi.

20. den: ostrov Bohol – unikátní scenérie čokoládových kopců (přibližně 1 400), výstup na panoramatickou vyhlídku, návštěva chovné stanice nejmenšího primáta na světě a symbolu země nártouna filipínského, nejstarší španělské kostely na Filipínách.

21. den: podél jižního pobřeží ostrova Cebu do Oslobu – nezapomenutelný zážitek v podobě pozorování nebo šnorchlování s velrybím žralokem – největší rybou na světě (ty místní 8 – 10 m) (fakultativně, cca 500 Kč), vodopády Kawasan – kaskády vodopádů s průzračnými jezírky.

22.–26. den: přesun na nádherné bílé liduprázdné pláže tropického ráje ostrova Bantayan, kde nenarazíte na davy turistů a hlučné diskotéky, relaxace pod palmami, koupání v průzračném smaragdovém moři, lodičkou na korálové útesy Virgin Island. Návrat do Manily.

27.–28. den: Manila – historická čtvrť Intramuros, pevnost Santiago, klášter sv.Augustina World Heritage Site, Rizalův park. Odlet a návrat do Evropy.


Cena zahrnuje: ubytování turistického typu, dopravu: letenky Heho – Ngapali, Ngapali – Yangon, Bangkok – Siem Reap, Siem Reap – Manila, Manila – Cebu – Manila, privátní minivany, transfery, taxi ve městech, loď v Bangkoku, českého tour leadera, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupní víza, vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, stravu, spropitné, poplatky za kameru, cestovní pojištění, letenky Evropa - Bangkok, Bangkok - Mandalay, Yangon - Bangkok, Manila - Evropa včetně tax a poplatků, příplatek za jednolůžkový pokoj, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2015) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Zájezd 457
Poznávací zájezd Zájezd 457
Poznávací zájezd Zájezd 457
Poznávací zájezd Zájezd 457
Poznávací zájezd Zájezd 457
Poznávací zájezd Zájezd 457