cz | de
Najdete nás na Facebooku
Poznávací zájezd Karélie - severská sága, MapaZ dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Švédsko, Finsko, Rusko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko

Karélie - severská sága

Solovecké ostrovy – souostroví v Bílém moři s pohnutou historií, Murmansk – město hrdina, polární ruská metropole, Drsná příroda Karélie, Šest hlavních měst severní Evropy plus staroslavný Petrohrad

ID
termín
cena zájezdu
 
18166-01
29.07.18 - 17.08.18
35 900 Kč
8 volných míst

Cesta do ruské a finské Karélie nás povede nejdříve finskou jezerní oblastí až za polární kruh. Po překročení ruské hranice se dostaneme do Murmanska, metropole daleko za polárním kruhem na pobřeží Barentsova moře. Cesta zpět na jih povede divokou severskou tundrou do přístavu Kem, odkud poplujeme na legendární Solovecké ostrovy. Navštívíme kouzelný skansen Kiži na ostrově v Oněžském jezeře, a také staroslavný Petrohrad. Během celého severského putování navštívíme hlavní města šesti států.


1. – 3. den: odjezd z českých Budějovic a Prahy, Jönköping, Nörrköping – krátké zastávky v městech jižního Švédska, Stockholm – hlavní město Švédska, noční trajekt do Finska.

4. – 5. den: Helsinki – hlavní město Finska, Lahti – středisko zimních sportů, Jyväskylä – centrum jezerní oblasti.

6. – 7. den: Rovaniemi – městečko na polárním k ruhu, domov „Santa Clause“, Ivalo – městečko u posvátného jezera Laponců, Inari – turistika v okolí jezera.

8. – 9. den: přejezd do Ruska, Murmansk – „Město hrdina“, metropole na březích Barentsova moře, atomový ledoborec Lenin, chrám Spasení na vodách, „Aljoša“ – gigantická socha nad městem, památník obětem válek.

10. – 13. den: Solovecké ostrovy – fakultativní jednodenní výlet (cca 40 € ), pravoslavné kláštery a kostely, Petrozavodsk – centrum ruské Karélie, Kiži – kouzelný skansen na ostrově v Oněžském jezeře, církevní dvorec Kižský Pogost, fakultativně plavba na ostrov (cca 60 €).

14. – 15. den: Sankt–Petěrburg – Benátky severu, návštěva Ermitáže, Puškin – Jekatěrinský palác s legendární jantarovou komnatou, Petrodvorec – nádherné zahrady a fontány, katedrála sv. Izáka a nepřeberné množství dalších jedinečných památek někdejšího hlavního města carského Ruska.

16. – 17. den: Tallin – významný přístav a hlavní město Estonska, opevněné historické centrum města, Riga – hlavní město Lotyšska, historické centrum, secesní památky.

18. – 20. den: Vilnius – prohlídka hlavního města Litvy s bohatou historií, Varšava – prohlídka hlavního města Polska, Varšavské staré město, návrat do ČR.


Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem včetně trajektů, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, tištěného průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupní víza (cca 3 000 Kč), vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

Objednávky uzavíráme 6 týdnů před odjezdem z důvodu vyřizování víza do Ruska.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Karélie - severská sága
Poznávací zájezd Karélie - severská sága
Poznávací zájezd Karélie - severská sága
Poznávací zájezd Karélie - severská sága