cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Bali, Papua, Raja Ampat

Krásy Baliemu a mořský ráj Raja Ampat

ID
termín
cena zájezdu
letenka
 
18466-01
07.10.18 - 27.10.18
105 000 Kč
25 000 Kč
19466-01
07.10.19 - 27.10.19
105 000 Kč
25 000 Kč
orientační cena

Indonésie se táhne jako ohromný smaragdový pás rozprostřený po obou stranách rovníku na 17 508 ostrovech sahajích od Sumatry po Papuu. Rozmanitostí kultur i scenerií je Indonésie v celém regionu nepřekonatelná. Tvoří ji tropická džungle i rýžová pole, nad kterými se sklání monumentální kužely aktivních vulkánů. Lidé držící tep na rychlém tepu moderní doby i ti, kteří jakoby jednou nohou ještě uvízli v době kamenné. V následujících programech se vám pokusíme přiblížit to, co tato pozoruhodná země, kde vždy můžete objevit něco nového, nabízí.Jednotlivé programy na sebe navazují, takže je dle zájmu můžete spojovat.

Z hinduistického ostrova Bali až do míst, která se teprve nedávno rozloučila s dobou kamennou. Papua musí oslovit každého, komu tluče srdce dobrodruha a zajímá se o život nám vzdálených etnik. Naším cílem budou Daniové z údolí Baliem. Nahlédneme do jejich tradičních domů, honai, a uvidíme jejich tradiční mužský oděv, penisové pouzdro koteka. Na závěr nás čeká opravdová lahůdka, mořský ráj v srdci korálového trojúhelníku Raja Ampat řadícího se mezi světovou špičku pro potápění a šnorchlování. Na rozdíl od jiných lokalit Raja Ampat nebyla poškozena intenzivním rybolovem a destrukcí korálových útesů. Oblast se teprve v posledních letech začala otevírat turistům a mnoho lokalit zde ještě stále čeká na objevení.


1. – 3. den: odlet a přílet na Bali, odpočinek u moře v Sanuru, chrám Tanah Lot.

4. den: Ubud – kulturní centrum Bali, opičí les, královský palác Puri Saren Agung, muzeum excentrického dona Blanka přezdívaného balijský Dalí, sloní jeskyně Goa Gajah, večerní představení balijských tanců.

5. den: přelet do Jayapury. Odpočinek po letu.

6. den: přelet do údolí Baliem do Wameny, kde se poprvé setkáte s etnikem Dani a jejich tradičním mužským oděvem kotekou, návštěva domorodé tržnice, výjezd k vyhlídce na údolí, které divoce protíná řeka Baliem.

7. den: nenáročný trek údolím podél řeky Baliem vede vesničkami Daniů s jejich zahradami a domy honai. Baliem překročíme po visutém mostě a vrátíme se zpět do Wameny.

8. den: další výšlap vedoucí podél vesniček Daniů do Měsíčních hor s krásnými výhledy na údolí Baliem. Noc v místní vesnici.

9. den: vesnice Daniů Obia s tradičními domy honai. Prasečí zabijačka a válečný tanec. Ukázka mezikmenových bojů. Tradice Daniů. Mumie 250 let stará.

10. den: výjezd do hor do výšky 3300 metrů nad mořem. Půvabné jezero Habema obklopené papuánskou florou a ptactvem s výhledem na Gunung Trikora.

11. den: návrat do Jayapury. Válečný památník generála Mac Arthura, který si si tuto oblast zvolil během druhé světové války jako svoji základnu.Krásná vyhlídka na Sentani a jezero. Panorama Kyklopských hor. Projížďka po jezeře Sentani. Museum.

12. – 17. den: Raja Ampat – koupání, šnorchlován na krásných místech tropického ráje, výprava za rajkami, vyhlídka Piameno, výlety po ostrovech.

18. – 19. den: návrat na Bali a odlet do Evropy.


Cena zahrnuje: ubytování turistického typu, snídaně, privátní dopravu, minivany, lodě, trajekty, transfery, parkovné a mýtné,českého tourleadera, místní průvodce, permity, letenka Denpasar - Jayapura, Jayapura - Wamena - Jayapura, Jayapura - Sorong, Sorong – Denpasar. 

Cena nezahrnuje: vstupní víza, vstupy do objektů a národních parků a lokalit včetně vstupu do Raja Ampat, fakultativní výlety, stravu, spropitné, poplatky za kameru, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, příplatek za jednolůžkový pokoj, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletové místo: Praha, Vídeň, Mnichov

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2015) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Polsko, Bělorusko, Rusko - Za poklady staré Rusi Poznávací zájezd Skotsko, Irsko, Anglie - Keltská odysea Poznávací zájezd Island - lodí a letecky Poznávací zájezd Maroko, Španělsko - Marokem až na okraj Sahary Poznávací zájezd Finsko, Švédsko, Rusko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko: Karélie - severská sága Poznávací zájezd Peru, Bolívie, Argentina, Brazílie - Napříč Jižní Amerikou Poznávací zájezd K VIKTORIINÝM VODOPÁDŮM  - Jižní Afrika Poznávací zájezd Norsko, Dánsko, Finsko, Švédsko - Norskem až na Nordkapp
Objednejte si katalog Poznávací zájezdy CK Pangeo tours 2018
Foto a video z cest hotalbusem Pangeo tours Poznávací zájezdy cestovní kanceláře Pangeo tours