cz | de
Cestovní kancelář PangeoTours
Z dopisů našich spokojených klientů

Poznávací zájezd Bali Flores Komodo Kanawa

Za tajemstvím Kelimutu a komodskými draky

ID
termín
cena zájezdu
letenka
 
19468-01
27.08.19 - 12.09.19
53 000 Kč
26 000 Kč
orientační cena

Indonésie se táhne jako ohromný smaragdový pás rozprostřený po obou stranách rovníku na 17 508 ostrovech sahajích od Sumatry po Papuu. Rozmanitostí kultur i scenerií je Indonésie v celém regionu nepřekonatelná. Tvoří ji tropická džungle i rýžová pole, nad kterými se sklání monumentální kužely aktivních vulkánů. Lidé držící tep na rychlém tepu moderní doby i ti, kteří jakoby jednou nohou ještě uvízli v době kamenné. V následujících programech se vám pokusíme přiblížit to, co tato pozoruhodná země, kde vždy můžete objevit něco nového, nabízí.Jednotlivé programy na sebe navazují, takže je dle zájmu můžete spojovat.

Z ostrova bohů a tanečnic Bali přeletíme na Flores, kde vás budou provázet kužely vulkánů, bohatá zeleň tamní přírody i unikátní jezera Kelimutu, jenž neustále mění svoji barvu. Na Komodo se setkáte s největšími ještěry světa varany komodskými a odpočinete si na půvabném ostrově Kanawa. Závěr bude patřit chrámům balijského hinduismu i rozmanitosti tamní kultury.


1. – 3. den: odlet a přílet na Bali, odpočinek v Sanuru, odpoledne návštěva chrámu Taman Ayun v Mengwi a svatyně Tanah Lot.

4. den: přílet do Maumere. Návštěva vesnice Watublapi, tradiční tance, ochutnávka místní kuchyně, seznámení se s tkalcovskou technikou výroby ikatu.

5. den: rybářská vesnice Wuring, museum Ledalero. Návštěva vesnic etnika Lio, nahlédnutí do jejich života a kultury.

6. den: přírodní zázrak Kelimutu s unikátními jezery měnícími barvu. Východ slunce. Pestrý ovocný trh. Vesnice Wolotopo etnika Lio ležící na pobřeží se svatyní a megality. Pláž Penggajawa.

7. den: přírodní park chránící systém podzemních vod. Ostrůvky s bílými plážemi a korálovými zahradami. Mangrovníkový les s tisícovkou netopýrů. Přesun do Bajawy.

8. den: Bajawa se nachází v megaliticky bohaté oblasti osídlené etnikem Ngada. Tradiční vesnice leží v krásné vulkanické oblasti, které dominuje 2245 metrů vysoký Gunung Inerie. Domorodci ve svém náboženství uctívají předky. Návštěva vesnic Wogo a Bena. Jezero Ranamese. Ruteng – centrum  etnika Manggarai.

9. den: návštěva rezervace s endemickými zpěvnými ptáky ngkiong. Nově se rodící vulkán. Zastávka v Lingku s unikátními rýžovými poli ve tvaru pavoučí sítě, pravděpodobně jediné svého druhu na světě.

10. den: výprava za komodskými varany, největšími ještěry světa, vyskytujícímí se pouze v této oblasti. Treking na ostrově Rinca. Ostrov kalong s početnou kolonií netopýrů opouštějící svůj domov za setmění na cestě za potravou.

11. den: další výprava za komodskými varany, tentokrát na ostrově Komodo. Šnorchlování na Pink beach. Přesun na ostrov Kanawa. 

12. – 13. den: dva dny klidu, relaxace, koupání a šnorchlování na ostrově Kanawa.

14. den: návrat do Labuanbaja. Odlet na Bali.

15. – 16. den: Ubud – kulturní centrum Bali, město, které místní vládcové zaslíbili umělcům. Posvátný opičí les, královský palác Puri Saren Agung, muzeum excentrického dona Blanka přezdívaného balijský Dalí, sloní jeskyně Goa Gajah, večerní představení balijských tanců.

17. – 18. den: odpočinek v Sanuru a odlet do Evropy.


Cena zahrnuje: ubytování turistického typu, snídaně, privátní dopravu, minivany, lodě, trajekty, letenky Bali – Maumere, Labuanbajo – Bali, vstup na Komodo, transfery, parkovné a mýtné, českého tourleadera, místní průvodce, rangera.

Cena nezahrnuje: vstupní víza, vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, stravu, spropitné, poplatky za kameru, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, příplatek za jednolůžkový pokoj, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cena je stanovena na základě aktuálních (k září 2015) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Uvedená cena letenky je orientační a bude pro zájemce o zájezd poptána podle velikosti skupiny a aktuální nabídky leteckých společností.
Další informace: Kompletní přehled zájezdů

Poznávací zájezd Polsko, Bělorusko, Rusko - Za poklady staré Rusi Poznávací zájezd Skotsko, Irsko, Anglie - Keltská odysea Poznávací zájezd Island - lodí a letecky Poznávací zájezd Maroko, Španělsko - Marokem až na okraj Sahary Poznávací zájezd Finsko, Švédsko, Rusko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko: Karélie - severská sága Poznávací zájezd Peru, Bolívie, Argentina, Brazílie - Napříč Jižní Amerikou Poznávací zájezd K VIKTORIINÝM VODOPÁDŮM  - Jižní Afrika Poznávací zájezd Norsko, Dánsko, Finsko, Švédsko - Norskem až na Nordkapp
Objednejte si katalog Poznávací zájezdy CK Pangeo tours 2018
Foto a video z cest hotalbusem Pangeo tours Poznávací zájezdy cestovní kanceláře Pangeo tours